• Wed. Jul 24th, 2024

Siedem najgorętszych projektów na skalowaniu Ethereum Blast

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Mar 8, 2024
Siedem najgorętszych projektów na skalowaniu Ethereum Blast

Po uruchomieniu rozwiązania skalującego Ethereum Blast kilka dni temu, miliony dolarów zostały zainwestowane w różne protokoły działające na tej blockchainie. Obecnie rośnie zainteresowanie kilkoma projektami opartymi na Blast.

Na dzień 6 marca Blast może już pochwalić się łączną wartością zablokowanych środków (TVL) na poziomie 2,5 miliarda dolarów. Rosnące TVL jest w dużej mierze przypisywane użytkownikom angażującym swoje fundusze w sieć Blast w oczekiwaniu na przyszłe airdropy tokenów.

Jakie są więc najgorętsze projekty na Blast w tej chwili? Pozostań z nami! Ten artykuł bada niektóre projekty, które przyciągnęły uwagę inwestorów i użytkowników od momentu uruchomienia Blast.

Orbit Protocol

Z łączną wartością zablokowanych środków ponad 210 milionów dolarów, Orbit Protocol jest obecnie największym projektem z zakresu finansów zdecentralizowanych na sieci Blast. Platforma pozwala użytkownikom pożyczać i udzielać pożyczek swoich aktywów w ekosystemie Blast. Orbit Protocol ma swoją własną kryptowalutę, ORBIT, która jest używana do nagradzania dostawców płynności.

Pożyczając i udzielając pożyczek kryptoaktywów na Orbit Protocol, zwiększasz swoje szanse na kwalifikację do airdropu tokena Blast.

Spacebar

Opisując się jako “plac zabaw na blockchainie”, Spacebar to projekt gamingowy, który zachęca użytkowników Blast do interakcji ze sobą, aby zarabiać różne rodzaje punktów. Użytkownicy mogą korzystać z niektórych Ethereum NFT jako awatarów i również kopać NFT w Spacebar.

Protokół gamingowy radzi użytkownikom obstawiać Ethereum, aby zdobyć dodatkowe nagrody i punkty, co uczyni ich uprawnionymi do nadchodzącego airdropu tokena.

Pac Finance

Pac Finance to czołowy protokół pożyczkowy dostępny na Blast. Ułatwia pożyczki peer-to-pool i peer-to-peer na skalowaniu Ethereum. Pac Finance oferuje kilka przydatnych funkcji, w tym natychmiastowe pętle pożyczkowe, samospłacające się pożyczki i handel z dźwignią jednym kliknięciem. Warto wspomnieć, że Pac Finance otrzymało tysiące monet natywnego tokena Blast po wygranej w konkursie na rozwój aplikacji zorganizowanym przez Blast. Protokół pożyczkowy obiecał rozdać je wczesnym adopterom przed uruchomieniem tokena w nadchodzących miesiącach.

PacMoon

PacMoon opisuje się jako “meme coin społeczności”. Chociaż jego token PAC nie został jeszcze uruchomiony, projekt już przyciągnął uwagę tysięcy użytkowników krypto od momentu ogłoszenia. Wcześniej w tym tygodniu zespół PacMoon ujawnił, że PAC zostanie uruchomiony za pomocą airdropu. Ale jak stać się uprawnionym do airdropu PAC? Zgodnie z poniedziałkowym tweeterem PacMoon, musisz tworzyć treści o projekcie PacMoon na X, a jeśli oficjalne konto X projektu je zretweetuje, zdobędziesz trochę tokenów PAC.

Zerolend

Zerolend to kolejny projekt w przestrzeni pożyczkowej Blast. Zachęca użytkowników do pożyczania i wypożyczania szerokiej gamy aktywów krypto w zamian za nagrody w postaci ZERO (natywnej krypto Zerolend), ETH i punktów Blast. W przeciwieństwie do Pac Finance i Orbit Protocol, Zerolend ma już obecność w innych sieciach, w tym zKSync Era i Manta.

DistrictOne

To platforma do wiadomości na łańcuchu działająca na sieci Blast. Angażując się w różne posty i lubiąc wiadomości, możesz zdobywać nagrody. Ponadto możesz rywalizować z innymi użytkownikami DistrictOne o jackpoty. Użytkownicy z wysokim wskaźnikiem zaangażowania otrzymują nagrody w postaci “gemów”. Posiadanie gemów automatycznie kwalifikuje cię do nadchodzących airdropów.

W momencie pisania dostęp do DistrictOne jest ściśle ograniczony tylko do zaproszeń. Po otrzymaniu kodu zaproszenia i zapłaceniu 0,005 ETH, otrzymasz gemy, gdy ktoś użyje twojego kodu do dołączenia do platformy do wiadomości.

Juice Finance

Dzięki Juice Finance na Blast wspierany jest handel z dźwignią cross-margin. Ponadto użytkownicy tej platformy mogą uczestniczyć w farming yield i handlu spotowym na innych protokołach opartych na Blast.

Juice Finance pozwala posiadaczom określonych Ethereum NFT, w tym CryptoPunks, RektGuy, Wassies, Azuki, Pudgy Penguins i DeGods, na zgłaszanie punktów Juice protokołu, co czyni ich uprawnionymi do airdropu tokena Blast.

Na dzień 6 marca 2024 roku Juice Finance może pochwalić się łączną wartością zablokowanych środków na poziomie 36 milionów dolarów.

Chociaż Blast spotkał się z masową krytyką od momentu swojego początkowego uruchomienia w listopadzie, współzałożyciel sieci, Tieshun Roquerre, który założył rynek NFT Blur, obiecuje uczynić Blast wiodącym rozwiązaniem skalującym Ethereum, umożliwiając użytkownikom kryptowalut zarabianie na yield.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *