• Wed. Jul 24th, 2024

Shiba Inu zabezpiecza 12 milionów dolarów inwestycji na rozwój sieci warstwy 3

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Apr 23, 2024
Shiba Inu zabezpiecza 12 milionów dolarów inwestycji na rozwój sieci warstwy 3

Shiba Inu zdobywa 12 milionów dolarów na rozwój sieci warstwy 3

Zespół projektu Shiba Inu zakończył z powodzeniem rundę inwestycyjną, zabezpieczając 12 milionów dolarów. Na czele z Shytoshi Kusamą, zespół rozpoczyna rozwijanie sieci warstwy 3, wykorzystując zaawansowaną technologię szyfrowania Zama.

To innowacyjne przedsięwzięcie, napędzane początkowym finansowaniem w wysokości 73 milionów dolarów, ma na celu wzmocnienie prywatności i bezpieczeństwa w społeczności, jednocześnie zapewniając zgodność z regulacjami. Zaplanowane na trzeci kwartał 2024 roku testowanie wersji sieci warstwy 3 zapoczątkuje nową erę zdecentralizowanych rozwiązań opartych na Shibarium, rozwiązaniu warstwy 2 dla Ethereum. Ruch ten wzmacnia zaangażowanie Shiba Inu w utrzymanie prywatności i bezpieczeństwa użytkowników.

Sprzedaż tokenów TREAT przyciąga czołowych inwestorów venture

Rundę finansowania przeprowadzono, sprzedając tokeny TREAT inwestorom venture. Projekt pozyskiwania funduszy przyciągnął inwestycje od takich znaczących podmiotów, jak Polygon Ventures, Animoca Brands i Mechanism Capital.

Jednak Shytoshi Kusama, główny programista Shiba Inu, stwierdził, że żaden z inwestorów nie ma siedziby w Stanach Zjednoczonych. W swojej wypowiedzi po wydarzeniu związanym z pozyskiwaniem funduszy Kusama wyraził wdzięczność wobec społeczności i ponownie potwierdził wizję projektu — kompleksowy ekosystem obejmujący zaangażowanie społeczności, gry, AI, metaverse, DeFi, autonomiczną tożsamość i szyfrowanie.

Kusama ujawnił również, że proces pozyskiwania funduszy (obejmujący rundy pre-seed i seed) rozpoczął się kilka miesięcy przed jego zakończeniem na początku tego miesiąca. Stwierdził, że TREAT będzie ostatnim projektem tokenowym ekosystemu, co oznacza zakończenie hierarchii tokenów. Nadchodzące uruchomienie sieci warstwy 3 jeszcze bardziej zbliży projekt do realizacji jego celów.

Nieaktywny portfel Shiba Inu budzi się, aby spalić ponad 372 mln tokenów SHIB

Tymczasem anonimowy adres, który pozostawał nieaktywny przez 528 dni, ożył 22 kwietnia 2024 roku, umożliwiając spalenie 372 milionów tokenów SHIB. To wydarzenie podkreśla niezachwiane zaangażowanie zespołu SHIB i Army w redukcję obiegowej podaży SHIB i wzmocnienie jego wartości.

Zgodnie z danymi dostarczonymi przez Shibburn, społeczność spaliła 392,37 miliona tokenów SHIB w 18 transakcjach 21 kwietnia. Najważniejszą transakcją był spalony przez anonimowego użytkownika z nieaktywnego portfela 372,66 miliona tokenów SHIB.

Dane z Etherscan ujawniają, że przed tą transakcją nieaktywny portfel pozostał taki przez ponad 1,4 roku, co czyni jego nagłe reaktywowanie tym bardziej niezwykłym. Podobne zdarzenie zostało zgłoszone 2 kwietnia, kiedy to niezidentyfikowany portfel, który był nieaktywny przez 141 dni, stał się aktywny i spalił ponad 105 milionów tokenów SHIB.

W listopadzie zeszłego roku adres otrzymał około 79 miliardów tokenów SOS, ale zatrzymał je bez sprzedaży. Następnie wymienił te tokeny SOS na 106 milionów SHIB, przed spaleniem wszystkich nabytych tokenów SHIB.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *