• Wed. Jul 24th, 2024

Fidelity Digital Assets aktualizuje średnioterminową prognozę dla Bitcoina na neutralną

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Apr 24, 2024
Fidelity Digital Assets aktualizuje średnioterminową prognozę dla Bitcoina na neutralną

Fidelity Digital Assets, pomimo zachowania pozytywnej krótkoterminowej prognozy dla Bitcoina, zrewidowało średnioterminową ocenę dla Bitcoina na neutralną. Zrewidowana prognoza dla Bitcoina, ogłoszona wkrótce po pierwszym kwartale, określa wiodącą kryptowalutę pod względem wartości rynkowej jako neutralną.

Fidelity wyjaśniło, że przegląd średnioterminowej prognozy na neutralną wynika z kilku wskaźników. Fidelity zauważyło, że Bitcoin stracił swój tani profil w obliczu rosnącej presji sprzedaży.

Fidelity obniża Bitcoin do neutralnego w średnioterminowej prognozie

Ostatni raport sygnałowy Fidelity Digital Assets z poniedziałku, 22 kwietnia, uznał Bitcoin Hashrate, metrykę podobną do stosunku ceny do zysków stosowanego w akcjach. Wskaźnik ten stanowi kluczową metrykę do oceny niedowartościowania Bitcoina.

Fidelity zauważyło, że Wskaźnik utrzymał odchylenia od -1 do zera od średniej 51% zrealizowanej w pierwszym kwartale. Fidelity zauważyło, że w pierwszym kwartale nie było dni, kiedy Bitcoin był uważany za tani.

Fidelity wyjaśniło, że odchylenia od -1 do zera ilustrują, że Bitcoin jest wymieniany po uczciwej wartości. Zmiana ta wymusiła na Fidelity zrewidowanie średnioterminowej prognozy z pozytywnej na neutralną.

Długoterminowi posiadacze Bitcoina wzmacniają presję sprzedaży

Fidelity Digital wykorzystało inne wskaźniki, które również wskazywały na neutralną prognozę. Fidelity zilustrowało, że długoterminowi posiadacze zwiększali presję sprzedaży, a 99% adresów w strefie zysku prawdopodobnie zachęca do sprzedaży.

Firma inwestycyjna wykorzystała również kilka wskaźników on-chain, aby wesprzeć swoją rewizję prognozy Bitcoina na neutralną w średnioterminie. Firma użyła wskaźnika zysku/nieosiągniętej straty netto (NUPL) oraz wskaźnika MVRV Z-Score, często stosowanego do oceny, czy Bitcoin jest przewartościowany, niedowartościowany czy handlowany po uczciwej wartości.

Brak ekstremalnych wskaźników w Bitcoinie

Fidelity zachowało pozytywną prognozę dla Bitcoina w krótkoterminowej prognozie. Firma inwestycyjna wyjaśniła istnienie potencjalnego zysku z realizacji zysków, gdy zbliża się koniec pierwszego kwartału. Firma wykluczyła istnienie ekstremalnych wskaźników, które często obserwuje się podczas szczytów rynku byka.

Fidelity Digital Assets zauważyło, że poziomy cen są powyżej złotego krzyża na wykresie krypto. Oznacza to, że Bitcoin jest wymieniany powyżej średnich ruchomych z ostatnich 50 dni i 200 dni w pierwszym kwartale, co wskazuje na byczy pęd.

Dyrektor ds. badań w Fidelity, Chris Kuiper, ujawnił we wtorkowym, 23 kwietnia poście na X, że firma uważa wskaźniki on-chain za wyraźnie wyższe od ekstremalnych minimów zaobserwowanych wcześniej.

Raport sygnałowy przytoczył zrealizowaną cenę Bitcoina jako wskaźnik mający na celu ilustrację średniego kosztu bazowego wszystkich posiadaczy monety. Firma zauważyła, że zrealizowana cena pozostała na poziomie 28 000 dolarów na koniec pierwszego kwartału, pozycję wsparcia utrzymaną od połowy stycznia.

Dane on-chain ilustrują, że mniejsi inwestorzy mają nieprzerwaną serię akumulacji. Firma zgłasza, że adresy trzymające ponad 1000 dolarów wzrosły o 20% od początku tego roku, osiągając historyczne maksimum.

Firma inwestycyjna zauważyła, że salda na giełdach spadają w obliczu preferencji dla platform samodzielnej obsługi. Robiąc to, przeciwdziałają presji sprzedaży.

Kuiper zauważył, że branża jest daleko od obserwowania historycznych maksimów. Sytuacja pozostawia kanały inwestycyjne w połowie obecnego cyklu rynkowego.

Kuiper zauważył, że Bitcoin historycznie doświadczał nieproporcjonalnego wzrostu cen po środku cyklu.

Refleksja nad ruchem cen Bitcoin

Przegląd Bitcoina pokazuje, że token utrzymywał ruch w zakresie od ostatniego tygodnia lutego. Cena Bitcoina oscylowała w zakresie od 60 000 do 72 000 dolarów.

Bitcoin przetrwał potencjalne spadki od czasu czwartego wydarzenia przepołowienia, zmieniając ręce na 66 158 dolarów, co oznacza wzrost o 4,6% w ciągu siedmiodniowego okresu, według danych CoinGecko.

Tymczasem Bitcoin zrealizował 18,804 miliarda dolarów wolumenu handlowego w ciągu ostatnich 24 godzin. Reprezentuje to spadek o 22,60%, sygnalizujący spadek aktywności rynkowej. Cena Bitcoina jest o 10,38% niższa od swojego historycznego maksimum, osiągniętego 14 marca, kiedy to wynosiła 73,737.94 dolarów, według CoinGecko.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *