• Wed. Jul 24th, 2024

Coinbase uzyskuje licencję na ograniczonego dealera w Kanadzie

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Apr 23, 2024
Coinbase uzyskuje licencję na ograniczonego dealera w Kanadzie

Coinbase prowadzi dwie jednostki w Kanadzie zgodnie z nowym raportem. Pierwsza firma to Coinbase Canada, która posiada międzynarodową licencję na świadczenie usług handlowych. Druga platforma, Coinbase, posiada licencję ograniczonego dealera.

Amerykańska platforma handlowa zdobyła ograniczoną licencję w Kanadzie, podwajając swoje działania ekspansji międzynarodowej na tle trwającej kontroli regulacyjnej w Stanach Zjednoczonych.

Coinbase potwierdziło uzyskanie nowej licencji handlowej w Kanadzie, działając jako zarejestrowana jednostka w Ontario. Licencję wydały Kanadyjskie Organizacje Regulacyjne (CSA) zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem z 3 kwietnia 2024 roku. Agencja regulacyjna autoryzowała firmę jako regulowaną platformę handlową w Kanadzie.

Firma zauważyła w niedawnym ogłoszeniu, że rejestracja była wynikiem miesięcy przygotowań, które rozpoczęły się od marca 2023 roku. Jako część działań licencyjnych, Coinbase podpisało Rozszerzone Przedrejestracyjne Porozumienie w celu przestrzegania wymogów regulacyjnych i utrzymania jakości operacyjnej.

W krajowym rejestrze CSA wymienione są obie jednostki Coinbase jako Coinbase Incorporated – ograniczony dealer oraz Coinbase Canada jako międzynarodowy dealer.

Cechy ograniczonych dealerów

CSA zauważa, że ograniczeni dealerzy są używani dla firm, które nie pasują do żadnej innej kategorii. Agencja regulacyjna pracuje nad ustanowieniem indywidualnych wymagań dla różnych firm, które mają ten status.

Tymczasem międzynarodowi dealerzy nie mogą oferować usług handlowych lokalnym inwestorom w zakresie papierów wartościowych kapitałowych lub dłużnych, z wyjątkiem wydanych przez rząd, zgodnie z JD Supra. Nowo licencjonowana firma w Kanadzie to tylko jedna część międzynarodowej ekspansji Coinbase.

Coinbase uruchomiło pierwszą platformę w sierpniu ubiegłego roku i rozszerzyło działalność na Kanadę po partnerstwie z Peoples Trust Company. W kwietniu Coinbase założyło centrum technologiczne w Kanadzie, zatrudniające 200 pełnoetatowych pracowników, zgodnie z ostatnim ogłoszeniem.

Platformy takie jak Kraken ubiegały się o licencję w tej lokalizacji. Kraken złożył wniosek o przedrejestrację w 2023 roku w Komisji Papierów Wartościowych Ontario na ograniczonego dealera.

CSA zrewidowało regulacje dla firm kryptowalutowych w 2023 roku. Te zrewidowane regulacje będą wymagały od lokalnych firm kryptowalutowych przestrzegania bardziej rygorystycznych standardów opieki nad klientem, takich jak ograniczenia dźwigni finansowej i zatwierdzenie handlu stablecoinami przed udostępnieniem ich inwestorom.

Obecnie sektor kryptowalut stoi przed ważnymi zmianami, gdy zbliża się ostatnie Bitcoin Halving. Wpływ na górników Bitcoin działających w Kanadzie jest również znaczący.

Hut 8 zamyka wydobycie Bitcoinów z powodu rosnących kosztów

Hut 8, jedna z głównych firm zajmujących się wydobyciem Bitcoinów, niedawno poinformowała o zamknięciu różnych miejsc wydobycia, zgodnie z nowym artykułem Cointelegraph. Platforma podobno dezaktywowała miejsca w Drumheller i Alberta, które produkowały 48 Bitcoinów rocznie.

Firma potwierdziła zamknięcie w publicznym ogłoszeniu z 6 marca 2024 roku. Akcje Hut 8 spadły o 23% w ciągu 24 godzin 19 lipca po zarzutach krótkiej sprzedaży dotyczących jego partnera firmy USBTC, które wywołały kłopoty prawne w fuzji o wartości 725 milionów dolarów.

Obiekt w Drumheller odpowiadał za 1,4% całkowitej liczby wydobytych przez Hut 8 Bitcoinów i generował 11% całkowitej mocy obliczeniowej. Urzędnicy zauważyli, że decyzja o zamknięciu miejsca w Drumheller została podjęta po przeprowadzeniu wszechstronnej analizy.

Dyrektor generalny Asher Genoot zauważył, że wszyscy górnicy Bitcoin firmy zostaną przeniesieni do obiektu w Alberta, Kanada, z natychmiastowym skutkiem. Dodał również, że Hut 8 będzie utrzymywać dzierżawę miejsc i opcję ponownego uruchomienia miejsca, gdy warunki rynkowe się poprawią.

Trudności z wydobyciem i rosnące koszty energii

Firma przypisała ostatnie zmiany strukturalne wzrostowi kosztów energii i rosnącej trudności wydobycia. Firma również stwierdziła, że zbliżające się Bitcoin Halving, które ma na celu zmniejszenie nagród o 50%, skutkuje stagnacją. Statystyki Energyrates.ca wskazują, że koszt za kilowatogodzinę wzrósł o 1000% w Albertcie od 2017 roku.

Tymczasem rząd prowincji również nałożył ograniczenia na nowe projekty wydobywcze, powołując się na obawy dotyczące zużycia energii. Urzędnicy Hut 8 utrzymują, że raporty dotyczące fuzji z USBTC są pełne spekulacyjnych twierdzeń i bezpodstawnych ataków na charakter, co doprowadziło do rezygnacji Jamie Leverton z funkcji dyrektora generalnego 8 lutego.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *