• Wed. Jul 24th, 2024

OKX Rozpoczyna Świadczenie Usług Giełdowych w Argentynie

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Mar 1, 2024
OKX Rozpoczyna Świadczenie Usług Giełdowych w Argentynie

Hong Fang, prezes OKX, jednej z czołowych giełd kryptowalut na świecie, niedawno ogłosił uruchomienie nowego oddziału w Argentynie. Wykonawca podkreślił, że uruchomienie było kluczowym krokiem w przyczynianiu się do regionalnej strategii wzrostu forum.

Forum poinformowało inwestorów, że ekspansja jest częścią planu ekspansji na rynki Ameryki Łacińskiej. W 2023 roku, OKX uruchomiła nowy oddział w innym państwie Ameryki Łacińskiej, mianowicie w Brazylii.

W związku z tym, urzędnicy OKX wydali również powiadomienie dla inwestorów z Argentyny, informując, że będą mieli dostęp do usług handlowych z takimi funkcjami jak portfele do samodzielnej obsługi i opcje handlu NFT.

Argentyna została sklasyfikowana jako 15. największy kraj w Indeksie Globalnej Adopcji Krypto w 2023 roku według Chainalysis. Metryka ta uwzględnia statystyki on-chain i realne, aby określić, które regiony mają najwyższe wskaźniki adopcji krypto. Brazylia została sklasyfikowana jako 9. najwyższy kraj pod względem rodzimej stopy adopcji krypto.

OKX uruchomiła nowe skrzydło w państwie Ameryki Łacińskiej zaledwie 9 miesięcy po tym, jak giełda Binance otworzyła nową platformę handlową w tym samym obszarze. W kwietniu 2023 roku, Maximiliano Hinz, dyrektor Binance, powiedział Reutersowi, że decyzja o ekspansji została podjęta z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na usługi kryptowalutowe w regionie.

Uruchomienie ma zaspokoić publiczny popyt i dać inwestorom z tego obszaru nową alternatywę do handlu aktywami cyfrowymi.

Usługi Giełd Kryptowalutowych w Argentynie

Hong Fang, prezes OKX, rozmawiał z dziennikarzami na temat nowo uruchomionych usług w Argentynie. Platforma zaznaczyła, że z radością ogłasza nowe uruchomienie platformy wymiany zgodnej z międzynarodowymi standardami. Jednocześnie podkreślił wyłączną usługę portfela Web 3.0 dla konsumentów jednego z najbardziej ruchliwych rynków krypto w Ameryce Łacińskiej.

Fang dalej stwierdził, że Argentyna została oznaczona jako kraj priorytetowy w regionie Ameryki Łacińskiej. Dodał również, że blockchain i kryptowaluty rozszerzają się na różne kraje Ameryki Łacińskiej. Argentyna jest jednym z najważniejszych punktów startowych, przyczyniających się do regionalnego planu wzrostu firmy.

Rząd Argentyny przeszedł politykę Podstawy dla Odbudowy Gospodarki w grudniu 2023 roku. Zgodnie z tym dekretem, obywatele kraju będą mieli dostęp do Bitcoina i innych kryptowalut do regulowania zobowiązań umownych w swojej jurysdykcji.

Lokalny Minister Spraw Zagranicznych, Diana Mondino potwierdziła, że obywatele Argentyny będą teraz mogli regulować płatności kontraktowe w formie Bitcoina i innych form kryptowalut. W październiku 2023 roku, sondaż przeprowadzony przez Cointelegraph ujawnił, że konsumenci z Ameryki Łacińskiej preferują scentralizowane giełdy w porównaniu do platform handlowych zdecentralizowanych w porównaniu z innymi narodami.

Minister zauważyła, że w Argentynie preferencja dla platform handlowych scentralizowanych była większa w porównaniu do wszystkich innych regionów Ameryki Łacińskiej, co prowadzi do odwrócenia od inwestycji instytucjonalnych.

Centralny Bank Argentyny Zakazuje Płatności Kryptowalutowych

W maju 2023 roku, Centralny Bank Argentyny zakazał opcji płatności za pomocą kryptowalut. Decyzja została wdrożona, aby utrzymać wolumen transakcji sieci płatności zpaństwowionej przepływający do walut cyfrowych. Centralny Bank stwierdził, że polityka ta zachęci firmy fintech do wdrażania regulacji jako konwencjonalne instytucje finansowe w Argentynie.

Wysoka Inflacja w Argentynie

Tymczasem, zgodnie z raportem Reutersa opublikowanym w styczniu 2024 roku, Argentyna jest krajem dotkniętym najwyższymi stopami inflacji, cytując 200% wzrost w 2023 roku, osiągając najwyższe poziomy od trzech dekad. W związku z tym, mieszkańcy zaczęli korzystać z nielegalnych platform handlowych potocznie nazywanych kryptowymi jaskiniami, aby uzyskać ekspozycję na USD za pomocą stablecoinów.

Niektóre lokalne media donosiły, że lokalni inwestorzy krypto postrzegają Bitcoina jako kryptowalutę o wysokiej zmienności. Gullermo Escudero, członek strategicznych sojuszy rynku krypto, powiedział Cointelegraph, że te podziemne platformy nie są normalnymi forami handlowymi.

Zamiast tego, są to platformy niewidoczne, gdzie inwestorzy dokonują transakcji na podstawie wcześniejszego potwierdzenia i wymieniają fiat na krypto, zazwyczaj inwestując w stablecoiny takie jak USDT.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *