• Wed. Jul 24th, 2024

Brytyjski Regulator Finansowy Wydał 450 Ostrzeżeń dla Konsumentów dotyczących Nielegalnych Reklam Krypto w 2023 roku

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Mar 1, 2024
Brytyjski Regulator Finansowy Wydał 450 Ostrzeżeń dla Konsumentów dotyczących Nielegalnych Reklam Krypto w 2023 roku

Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) w Wielkiej Brytanii niedawno nakazał wycofanie lub edycję ponad 10 000 reklam opartych na finansach w zeszłym roku. FCA jest niezależną agencją regulacyjną działającą w Zjednoczonym Królestwie, która opublikowała raport zawierający szczegóły dotyczące reklam finansowych. Ten sam raport zawiera również listę wszystkich naruszeń regulacyjnych i reakcji na te reklamy oparte na kryptowalutach.

Nielegalne Reklamy Kryptowalut

14 lutego agencja wydała raport, który zawierał szczegółową listę reklam kryptowalut, które zostały sklasyfikowane jako niezgodne z przepisami. Warto zauważyć, że FCA wdrożyło bardziej rygorystyczne przepisy przeciwko wprowadzającym w błąd kampaniom marketingowym kryptowalut w październiku ubiegłego roku. Agencja zauważyła, że przeglądy agencji kryptowalutowych regulowanych i nieregulowanych ujawniły wspólne problemy z obiema organizacjami.

Niektóre z ryzyk, na które FCA wskazało w tych reklamach, obejmowały ogólne podsumowania ryzyka, brak deklaracji ryzyka specyficznego dla produktu i fałszywy status regulowany. Jednocześnie FCA zauważyło, że niektórzy dostawcy usług krypto twierdzili, że oferują bezpieczne, pewne i dostępne usługi kryptowalutowe, nie dostarczając solidnych dowodów lub dowodów na poparcie swoich twierdzeń. Jednocześnie agencja regulacyjna wydała również ostrzeżenie, zauważając, że zamierza podjąć działania przeciwko ciągłym naruszeniom polityki.

Urząd Nadzoru Finansowego Zwiększa Alerty dla Konsumentów przeciwko Firmom Krypto

Urzędnicy FCA wydali łącznie 450 ostrzeżeń dla konsumentów między październikiem a grudniem ubiegłego roku. Oficjalne powiadomienie wydane w tej sprawie wskazuje, że agencja obecnie skupia się na pomaganiu firmom technologicznym w usuwaniu i blokowaniu nielegalnych reklam z aplikacji, stron internetowych i platform mediów społecznościowych.

FCA twierdzi, że doprowadziło to do usunięcia 35 aplikacji z różnych sklepów z aplikacjami do grudnia 2023 roku.

FCA wydało również ostrzeżenie do wielu podmiotów krypto o powstrzymaniu się od finansowania nielegalnych reklam krypto w 2024 roku. W związku z tym FCA wyraziło również poważne obawy dotyczące platform handlu kryptowalutami, które nie spełniają obowiązków regulacyjnych. FCA uważa, że różne organizacje nadal współpracują z firmami kryptowalutowymi i sponsorują nielegalne usługi produkt-do-konsumenta dla klientów w Wielkiej Brytanii.

Na tej samej stronie FCA wydało rozkaz firmom krypto naruszającym jego zasady reklamy, aby całkowicie wycofały lub edytowały swoje kampanie marketingowe. Regulator wymienił około 10 000 reklam usług finansowych skierowanych do konsumentów w Wielkiej Brytanii w 2023 roku.

FCA podkreśliło również, że w 2023 roku firma otrzymała ponad 24 tysiące skarg na nieautoryzowane podmioty. Regulator zachęcił również konsumentów do zgłaszania wszelkich podejrzanych reklam i potencjalnych prób oszustwa.

Ustawa o Stakingu Stablecoinów

Bim Afolami jest Sekretarzem Ekonomicznym Departamentu Skarbu Zjednoczonego Królestwa. Niedawno przemawiał na wydarzeniu Coinbase w Londynie. Minister poinformował Bloomberga o nowej ramie regulacyjnej dotyczącej stablecoinów i stakingu 19 lutego.

Zgodnie z wypowiedzią urzędnika rządowego, można oczekiwać, że regulacje wejdą w życie w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Jednocześnie Afolami zauważył, że agencje rządowe mają na celu upewnienie się, że nowy ustawodawca zostanie sfinalizowany przed sezonem wyborów generalnych, który ma się odbyć później w tym roku.

Jednakże, wstrzymał się od ujawnienia jakichkolwiek szczegółów dotyczących programu regulacyjnego krypto. Odpowiadając na pytanie dziennikarzy, zauważył, że nie jest świadomy żadnych szczegółów oczekiwanego ramy regulacyjnej.

Pomimo tego, zaznaczył, że ustawodawcy są zobowiązani do zapewnienia, że nowa rama regulacyjna zostanie wprowadzona na tory w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Nowa rama regulacyjna wydaje się być zgodna z obietnicą Premiera Rishiego Sunaka o ustanowieniu Wielkiej Brytanii międzynarodowym hubem krypto w 2022 roku.

Komisja Prawna kraju wydała od tego czasu 4 główne rekomendacje dotyczące zmian w lokalnych prawach odnośnie do używania kryptowalut i własności. Jedna z tych poprawek obejmuje klasyfikację kryptowalut jako osobistej własności, aby chronić unikalne atrybuty cyfrowych aktywów.

Rząd lokalny również ogłosił, że planuje wprowadzić bardzo szczegółowe regulacje związane z kryptowalutami w 2024 roku i mianować FCA głównym regulatorem do regulacji stablecoinów wspieranych przez fiat.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *