• Wed. Jul 24th, 2024

Grayscale uruchamia fundusz inwestycyjny w kryptowaluty skoncentrowany na nagrodach za staking

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Apr 8, 2024
Grayscale uruchamia fundusz inwestycyjny w kryptowaluty skoncentrowany na nagrodach za staking

Grayscale Investments potwierdziło uruchomienie funduszu inwestycyjnego dostosowanego dla wymagających klientów, pragnących wykorzystać swoje portfele do generowania dochodu z tytułu stakowania tokenów kryptowalutowych.

Na podstawie niedawnego oficjalnego oświadczenia, fundusz Grayscale Dynamic Income Fund jest dostępny tylko dla klientów dysponujących aktywami o wartości przekraczającej 1,1 miliona dolarów lub mających wartość netto większą niż 2,2 miliona dolarów. Bazując na tych kwotach, wskazuje to, że produkt nie jest odpowiedni dla klientów detalicznych.

Fundusz ma na celu zamianę nagród za staking na dolary amerykańskie co tydzień, z określonym planem dystrybucji kwartalnej dla inwestorów. Ponadto, Grayscale twierdzi, że zostanie przeprowadzona dokładna analiza w celu wyboru tokenów proof-of-stake (PoS) włączonych do portfela funduszu.

W tym kontekście, Grayscale zarządza złożonością stakowania i un-stakowania wielu tokenów, ponieważ każdy token ma unikalne terminy i potrzebuje być stakowany i un-stakowany. Chociaż staking zazwyczaj oferuje bardziej stabilną i przewidywalną formę zarabiania, handel kryptowalutami przy użyciu narzędzi takich jak Finance Phantom gwarantuje zwiększone zyski dla handlowców rynkowych. Głównym priorytetem funduszu jest zwiększenie dochodu ze stakingu z aktywów, z wzrostem kapitału jako drugorzędnym celem, jak podkreśla Grayscale.

Staking kryptowalut polega na trzymaniu kryptowalut w portfelu w celu wsparcia operacji i działalności sieci blockchain. W zamian, stakerzy otrzymują nagrody, zazwyczaj w formie dodatkowych tokenów, za ich wkład w bezpieczeństwo sieci i walidację zaangażowanych transakcji.

Staking oferuje sposób dla posiadaczy kryptowalut na uczestnictwo w zarządzaniu siecią i zarabianie pasywnego dochodu. Ogólnie rzecz biorąc, staking gwarantuje bezpieczne i efektywne funkcjonowanie sieci blockchain.

Operacje funduszu inwestycyjnego w kryptowaluty Grayscale

Grayscale wymieniło do trzech tokenów PoS, które będą przechowywane w funduszu: Solana (SOL) ma 20% udziałów, Osmosis (OSMO) ma 24%, a Polkadot (DOT) ma 14%. Jednak 43% jest sklasyfikowane pod inne tokeny.

OSMO oferuje obecnie stopę nagrody za staking na poziomie 11,09%, SOL oferuje 7,42%, a DOT ma 11,9%, opierając się na danych Staking Rewards. Niemniej, tylko SOL znajduje się wśród dziesięciu najlepszych tokenów PoS pod względem kapitalizacji rynkowej, według danych CoinMarketCap.

Tymczasem, giełdowy fundusz inwestycyjny w Bitcoinie (ETF) Grayscale, który został uruchomiony 11 stycznia, odnotował miliardy odpływów.

26 marca pojawiły się doniesienia, że Trust Bitcoinowy Grayscale odnotował dziennie odpływy sięgające ponad 14 miliardów dolarów od momentu uruchomienia. Co ważne, ETF Bitcoinowy Grayscale pobiera opłatę za zarządzanie w wysokości 1,5% rocznie, co jest pięciokrotnością średniej 0,30% innych giełdowych funduszy inwestycyjnych w Bitcoinie.

Grayscale złożyło teraz wniosek o ETF Futures na Ethereum, ale Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) niedawno opóźniła decyzję o zatwierdzeniu tego produktu.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *