• Sat. Jul 20th, 2024

Bitcoin przyciągnie 1 bilion dolarów instytucjonalnych wpływów wśród silnego rynku byka – dyrektor wykonawczy Bitwise

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Apr 8, 2024
Bitcoin przyciągnie 1 bilion dolarów instytucjonalnych wpływów wśród silnego rynku byka - dyrektor wykonawczy Bitwise

Matthew Hougan, dyrektor inwestycyjny Bitwise, stwierdził, że inwestorzy instytucjonalni mogą zainwestować do 1 biliona dolarów w Bitcoina za pośrednictwem funduszy ETF (Exchange-Traded Funds), stopniowo wchodząc w krypto. Według niego, najlepszą radą, jaką może dać traderom, jest to, że muszą zachować spokój i przyjąć długoterminową perspektywę.

W oficjalnym memorandum wysłanym do profesjonalistów inwestycyjnych, Hougan poruszył kwestie dotyczące zmienności ceny Bitcoina. Kiedy cena aktywa oscyluje między 60 000 a 70 000 dolarów, dyrektor stwierdził, że najlepszym podejściem będzie zachowanie spokoju i przyjęcie długoterminowej perspektywy.

Chociaż cena wydaje się być dość niestabilna w krótkim terminie, Hougan zauważył, że warto wyczekiwać kluczowych wydarzeń w nadchodzących miesiącach i latach.

Należą do nich półrocze Bitcoina oraz zatwierdzenia ETF-ów Bitcoina na różnych krajowych platformach rachunkowych takich jak Wells Fargo i Morgan Stanley. Ponadto, najwyższy dyrektor podkreślił, że przestrzeń musi poczekać na komitety inwestycyjne i konsultantów, którzy wciąż wykonują swoje formalne badania due diligence na temat Bitcoina. Jest to integralny krok, który muszą podjąć, zanim zdecydują się zainwestować w aktywo.

Hougan stwierdził, że podczas oczekiwania na kluczowe wydarzenia, cena Bitcoina może „poruszać się bokiem” w przypadku niewielkich zmian w sentymencie.

Taki scenariusz sprzyja dziennym traderom, którzy korzystają z wahań. Ci dzienni traderzy wykorzystują różne strategie i narzędzia handlowe, aby maksymalizować swoje zyski, w tym korzystanie z botów do handlu AI, takich jak Finance Phantom. Niemniej jednak, dyrektor inwestycyjny uważa, że w długim okresie sytuacja będzie inna, z formującymi się trendami i zmniejszającą się zmiennością.

Hougan nalega, że w długim okresie uważają, że Bitcoin znajduje się obecnie na silnym rynku byka. Nie tylko wzrósł prawie o 300% w ciągu ostatnich 15 miesięcy, ale są silne powody, by sądzić, że trend ten będzie kontynuowany.

Zatwierdzenia ETF Bitcoina przyciągnęły profesjonalistów do krypto

Według Hougana, zatwierdzenia ETF Bitcoina w styczniu otworzyły krypto dla profesjonalistów inwestycyjnych w masowy sposób. On również nalega, że profesjonaliści inwestycyjni, którzy kontrolują biliony dolarów, dopiero zaczynają wchodzić w kryptowaluty. Hougan podkreślił, że pozyskanie większej liczby profesjonalnych inwestorów zajmie kilka lat, a nie miesięcy.

Według dyrektora, 12 miliardów dolarów wpływających do ETF-ów od momentu ich uruchomienia jest niezwykle ekscytujące i stanowi najbardziej udane uruchomienie ETF w historii. Niemniej jednak, uważa on, że gdy wielu globalnych zarządców majątkiem zacznie alokować 1% swojego portfela na Bitcoina, przełoży się to na prawie 1 bilion dolarów wpływów do rozwijającej się przestrzeni.

Dodał, że z wpływającym 1 bilionem dolarów do przestrzeni, 12 miliardów dolarów wpływających do ETF-ów jest tylko małą zaliczką.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *