• Wed. Jul 24th, 2024

Cena BTC Może Zyskać na Dominacji Fiskalnej USA – Standard Chartered

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

May 10, 2024
Cena BTC Może Zyskać na Dominacji Fiskalnej USA – Standard Chartered

Zwycięstwo Trumpa Mogłoby Wzmacniać Cenę BTC

W niedawnym raporcie badawczym wydanym przez Standard Chartered, analitycy banku analizowali potencjalne konsekwencje dominacji fiskalnej USA oraz wyników nadchodzących wyborów prezydenckich na trajektorię Bitcoina (BTC). Raport wskazuje, że oba scenariusze mogą znacząco wpłynąć na BTC i rynek aktywów cyfrowych.

Zgodnie z raportem, zwiększona dominacja fiskalna USA, w połączeniu z monetizacją długu rządowego przez Rezerwę Federalną, skłoniłaby inwestorów do szukania alternatywnych aktywów, takich jak kryptowaluty. Ta zmiana w sentymentach inwestorów mogłaby stworzyć sprzyjające środowisko dla BTC, ponieważ jest on postrzegany jako zabezpieczenie przed tradycyjnymi niepewnościami rynkowymi.

Główny cyfrowy aktyw mógłby również chronić przed dedolaryzacją i spadkiem zaufania do rynku obligacji skarbowych USA. Analitycy z Standard Chartered spekulują również, że druga kadencja Trumpa mogłaby doprowadzić do bardziej przyjaznego środowiska regulacyjnego dla kryptowalut.

Potencjalne Skutki Dominacji Fiskalnej USA na Bitcoinie

Geoff Kendrick, analityk w Standard Chartered, podkreśla trzy potencjalne skutki dominacji fiskalnej USA na krzywej skarbowej — stromsza nominalna krzywa 2-letnia/10-letnia, większy wzrost breakeven niż realne rentowności oraz wzrost premii terminowej.

Ponadto, Standard Chartered przewiduje, że druga kadencja Trumpa aktywnie wspierałaby Bitcoina i inne aktywa cyfrowe przez mniej rygorystyczną regulację i zatwierdzenie większej liczby amerykańskich spotowych ETFów krypto. Takie stanowisko regulacyjne mogłoby znacząco zwiększyć rynek kryptowalut i przyczynić się do szerszego przyjęcia BTC.

W związku z tym, Standard Chartered powtarza swoje bycze prognozy dla BTC, przewidując, że jego cena może osiągnąć 150 tys. USD do końca tego roku i 200 tys. USD do końca 2025 roku.

Bycze Nastroje Utrzymują Się na Rynku Opcji Bitcoin

Tymczasem, najnowsze dane z Kaiko pokazują, że rynek opcji Bitcoin utrzymuje swój byczy charakter. Pomimo niedawnej zmienności rynkowej, uczestnicy rynku pozostają optymistyczni, z opcjami kupna przewyższającymi opcje sprzedaży pod względem wolumenu.

Zgodnie z raportem, ubiegłotygodniowe fluktuacje spowodowały spadek Bitcoina poniżej poziomu 57 tys. USD przed odbiciem się w weekend, napędzane łagodzeniem obaw dotyczących stóp procentowych Rezerwy Federalnej. Ta zmienność okazała się korzystna dla opcji sprzedaży, które na krótko stały się opłacalne, gdy BTC handlował w przedziale od 57 tys. do 60 tys. USD.

Opcje sprzedaży, dające posiadaczom prawo do sprzedaży bazowego aktywa po ustalonej cenie, stanowią około 28% wolumenu na Deribit na koniec maja. Traderzy wykorzystywali te pozycje do hedgingu portfela lub przewidywania dalszych spadków cen.

Jednakże, po odzyskaniu przez Bitcoina poziomu powyżej 64 tys. USD, opcje sprzedaży przestały być rentowne. Zamiast tego, opcje kupna odzyskały rentowność i będą rentowne, jeśli BTC będzie handlowany w przedziale od 60 tys. do 65 tys. USD.

Pomimo tej zmiany, opcje kupna nadal dominują nad opcjami sprzedaży pod względem wolumenu, odzwierciedlając ogólnie byczy nastrój wśród uczestników rynku. Jednakże, kontrakty opcji Bitcoin wygasające 27 września są zdominowane przez opcje kupna, z ceną wykonania 65 tys. USD jako najpopularniejszą opcją.

Oznacza to, że opcje kupna o wartości ponad 300 mln USD będą rentowne, jeśli Bitcoin utrzyma cenę powyżej 65 tys. USD do końca września.

Memecoins Utrzymują Dominację w Dźwigni

Pomimo niedawnych korekt rynkowych, niektóre memecoins utrzymują dominację w dźwigni wśród 30 najlepszych altcoinów pod względem kapitalizacji rynkowej. Szczególnie wyróżniają się Pepe (PEPE) i Dogwifhat (WIF) z podwojoną dźwignią w porównaniu do innych altcoinów. Następnie znajduje się token FIL Filecoin, który doświadczył wzrostu po swojej integracji z Solana w połowie lutego. Warto również wspomnieć o Bitcoin Cash (BCH).

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *