• Wed. Jul 24th, 2024

Programy edukacyjne z zakresu blockchain zyskują na popularności w okresie hossy na rynku kryptowalut

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

May 10, 2024
Programy edukacyjne z zakresu blockchain zyskują na popularności w okresie hossy na rynku kryptowalut

W związku z ożywieniem na rynku kryptowalut, kluczowi gracze rynkowi wykazali zaangażowanie w rozwijanie swoich umiejętności handlowych. W aktualizacji z 7 maja uczestnicy Women in Tech Global Summit 2024 (WITG) ujawnili plany dotyczące znaczącego rozwoju swojej domeny najwyższego poziomu (TLD) Web3.

Planowany rozwój będzie polegał na integracji Unstoppable Domain z TLD, co umożliwi użytkownikom dostęp do materiałów edukacyjnych i innych zasobów szkoleniowych.

Organizatorzy Women in Tech Global Summit wprowadzają program edukacyjny z zakresu blockchain

Rozwój będzie wykorzystywał moc sztucznej inteligencji (AI) i technologii blockchain, aby zapewnić użytkownikom unikalną domenę tożsamości cyfrowej. Podczas spotkania zespół stojący za nowym rozwojem potwierdził, że aktualizacja TLD pozwoli użytkownikom zbudować „mocne poczucie wspólnoty” i dać kobietom w technologii nowe uznanie.

Rozwój umożliwi kobietom w technologii budowanie silnych sieci i eksplorowanie realnych możliwości. Współpraca na platformie WITG zaoferuje użytkownikom mentoring i sesje szkoleniowe niezbędne do rozwoju kariery.

WITG pozwala użytkownikowi wykorzystać potężną technologię do nauki technologii. Głównym celem programu edukacyjnego jest oferowanie kobietom platformy, na której mogą uzyskać narzędzia i zasoby niezbędne do poruszania się w sektorze cyfrowym.

Rozwój nastąpił w czasie, gdy zapotrzebowanie na specjalistów w technologiach blockchain i kryptowalut wzrosło. W niedawnym badaniu przeprowadzonym przez KuCoin młodzi dorośli wykazali zainteresowanie kursami w sektorach blockchain i Web3.

Badanie skierowane było do młodych dorosłych, którzy chcą rozwijać swoją karierę. KuCoin zauważył, że 88% z 1900 respondentów było zainteresowanych karierą w technologii blockchain, podczas gdy 75% wykazało pewne zainteresowanie sektorem Web3.

Raport z badania wskazał, że 15% respondentów miało ponad trzy lata doświadczenia w technologii blockchain. Badanie oceniło zainteresowanie pokolenia Gen Z i millenialsów technologią blockchain i kryptowalutami.

Giełdy kryptowalut inwestują w programy edukacyjne, aby zbudować zrównoważoną cyfrową gospodarkę

Na kilka miesięcy przed badaniem zespół KuCoin uruchomił program edukacyjny, mający na celu wyposażenie uczących się w odpowiednie umiejętności w finansach cyfrowych. KuCoin dołącza do licznych giełd kryptowalut, które przygotowują pracowników na przyszłe możliwości.

W tym tygodniu zespół Bitget uczcił pierwszą rocznicę programu Blockchain4Youth. Program, zgodny z zasadami Bitget, wspiera główne przyjęcie technologii krypto i Web3 wśród młodych dorosłych.

Podczas wydarzenia zespół Bitget z przyjemnością stwierdził, że ponad 51 uniwersytetów zapisało się na program Blockchain4Youth. Giełda kryptowalut potwierdziła, że ponad 2000 certyfikatów zostanie wydanych uczestnikom, którzy ukończyli program Blockchain4Youth.

Zespół Bitget planuje zaoferować więcej programów stypendialnych osobom z mniej rozwiniętych krajów. Inicjatywa Blockchain4Youth ma trwać do maja 2028 roku, aby pozyskać więcej użytkowników dla sektorów blockchain i Web3.

Znaczenie programu edukacyjnego z zakresu blockchain

Zespół Bitget wierzy, że millenialsi i pokolenie Z mają ogromny potencjał, aby zdefiniować przyszłość sektora krypto. Dążenia do wychowania pokolenia obeznanego z kryptowalutami postawiły wyzwania kluczowym graczom rynku, w tym byłemu szefowi Binance Changpengowi „CZ” Zhao, aby zaangażować się i zaoferować ekskluzywny program edukacyjny.

Po odejściu ze skontrowersyjowanej giełdy kryptowalut Binance, Zhao ujawnił plany inwestycji w uruchomienie programu edukacyjnego non-profit, Giggle Academy. Nowy program edukacyjny będzie skierowany do osób z społeczności narażonych, aby wyposażyć ich w podstawową edukację.

Giggle Academy skupi się na dostarczaniu uczniom wiedzy poza tradycyjnym programem nauczania. Program będzie wykorzystywał platformy zorientowane na blockchain, aby oferować bezpłatne programy szkolne.

Na swoim koncie X Zhao promował nowy program edukacyjny, który będzie reprezentować dziedzictwo Binance. Wypowiedział się społeczności X, że Giggle Academy będzie symbolem wzrostu, zabawy i pozytywnej energii.

Przekonanie Zhao o rewolucyjnej mocy technologii krypto i blockchain skłoniło go do uruchomienia programu edukacyjnego, mającego na celu zbudowanie zrównoważonej i inkluzji cyfrowej gospodarki.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *