• Wed. Jul 24th, 2024

Założyciel Cardano oskarża Joe Bidena o próby “zabicia krypto” wspierane przez SEC

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

May 13, 2024
Założyciel Cardano oskarża Joe Bidena o próby "zabicia krypto" wspierane przez SEC

Twórca Cardano, Charles Hoskinson, stoi na czele frakcji społeczności krypto, oskarżając o to, że pro-SEC weto Białego Domu stoi za zdecydowaną linią frontu i zmusza krypto do wyjścia.

Konflikt wynika z nieobowiązującej uchwały zatwierdzonej w izbie legislacyjnej USA. Dzisiaj rywalizacja wydaje się wystawiać cały przemysł krypto przeciwko atakom administracji prezydenta Joe Bidena.

Hoskinson ujawnił w poście na X, że administracja Bidena wydaje się realizować skoordynowane działania mające na celu skierowanie przemysłu krypto na łoże śmierci.

Prezydent Biden próbuje “zabić krypto”

Twórca Cardano odpowiada na ujawnienie przez Biały Dom, że prezydent Biden zawetuje uchwałę H.J. Res. 109. Uchwała wymaga, aby Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wycofała biuletyn personelu dotyczący rachunkowości aktywów krypto.

Ruch Bidena, aby zawetować uchwałę przyjętą po dwupartyjnym głosowaniu 229-193, cofa pogląd legislacyjny, który uznał perspektywę SEC za zakładnika innowacji w USA w przestrzeni krypto.

Hoskinson określił ten ruch jako podkreślenie operacji Chokepoint 2.0. Dodał, że głosowanie na Bidena jako posiadacza krypto w listopadowych wyborach prezydenckich jest przyzwoleniem na obecną determinację administracji do zniszczenia amerykańskiego przemysłu krypto. Hoskinson ujawnił w poście z środy, 8 maja, że nie ulega wątpliwości, że ilustruje on zaangażowanie w wymuszenie wyjścia krypto. Twórca Cardano umniejsza argument Białego Domu, że uchwała prawdopodobnie zaszkodzi obecnym wysiłkom SEC w ochronie inwestorów na rynkach krypto.

Administracja Bidena wyjaśniła, że podstawą do weta było ochronienie szerszego systemu finansowego. Niemniej jednak entuzjaści krypto kwestionują tę perspektywę i uważają, że były prezydent Donald Trump oferuje lepszą opcję, gdy Amerykanie zbliżają się do listopadowych wyborów.

Hoskinson dodał, że administracja pod wodzą Trumpa cierpiała z powodu kilku problemów, które wydawały się ignorować przemysł krypto. Skrytykował, że obecne egzekwowanie wydaje się być głuche na potrzeby i propaguje podobną politykę, kosztując Amerykanów setki tysięcy miejsc pracy i nieodwracalną stratę branży wartą biliony dolarów.

Hoskinson ostrzega przed głosowaniem na Bidena, ponieważ równa się to sprzeciwowi wobec kryptowalut. Ilustruje, że administracja stoi za konfiskatą, kłamstwem i powtarzalnym niszczeniem przemysłu krypto.

Administracja Bidena jest oskarżana o ograniczanie dostępu do kont bankowych i regulowanie ich poprzez egzekwowanie. Polityki te niewiele zrobiły, aby przynieść pożądaną jasność; zamiast tego cofają podjęte decyzje i blokują proces legislacyjny.

Reelekcja Bidena zagraża stablecoinom i DeFi

Założyciel Messari, Ryan Selkis, sprzeciwia się reelekcji Bidena, ostrzegając przed stanowiskiem administracji wobec krypto. Wykonawca ostrzega, że udana oferta Bidena grozi wprowadzeniem restrykcyjnego kontekstu dla stablecoinów, takich jak licencja bankowa dla emitenta i klasyfikacja wszystkich tokenów jako niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Selkis zauważa, że Biden grozi potępieniem wszystkich protokołów finansów zdecentralizowanych (DeFi) jako nieautoryzowanego przekazu pieniędzy. Ponadto administracja prawdopodobnie będzie wymagać, aby górnicy Bitcoin, warstwy i portfele samoobsługowe zbierały niezrealizowane zyski.

Dyrektor generalny Irreverent Labs, Rahul Sood, echo przemyśleń Hoskinsona, wyrażając rozczarowanie sposobem, w jaki administracja Bidena radzi sobie z przemysłem krypto. Ostrzega, że głosowanie na Bidena staje się trudne dla osób, które dbają o amerykańskie krypto.

Założyciel Helium, Amir Haleem, określił głosowanie na Bidena jako niemożliwe, biorąc pod uwagę, że administracja pogrążyła krypto w opłakanym stanie. Rozmyśla nad sporem wynikającym z Biuletynu Rachunkowości Personelu (SAB), który przewodniczący SEC określił jako niekontrowersyjny.

Haleem zauważa, że SAB dotyczy uwzględnienia zobowiązań w bilansie, jak potwierdziły to wyroki sądów wykluczające klasyfikację krypto aktywów jako zdalne od upadłości. Stanowisko to przyciągnęło głośnych krytyków związanych z administracją Bidena.

Demokratyczne przywództwo dławi przemysł krypto

Arbitralne i kapryśne decyzje SEC przyciągnęły krytykę ze strony ustawodawców i grup adwokackich ds. krypto. Republikański Patrick McHenry ostrzegł SEC przed duszeniem przemysłu krypto.

Krytyka Bidena jest nieunikniona, szczególnie z badań Blockchain Association, które ilustrują, że posiadacze krypto stanowią kluczową grupę wyborczą, którą politycy powinni zabiegać. Badanie pokazuje, że 90% posiadaczy krypto wyraża chęć głosowania w nadchodzących wyborach.

Donald Trump wydaje się wykorzystywać okazję, aby zdobyć sympatię posiadaczy krypto. Republikański kandydat na prezydenta ujawnił podczas wydarzenia na Florydzie, że krypto opuszcza USA z powodu wrogości.

Pro-kryptowalutowa postawa Trumpa ostro kontrastuje z jego wcześniejszymi wypowiedziami potępiającymi Bitcoin, powołującymi się na podatność na zmienność. Ostatnio skrytykował Genslera i Demokratów za sprzeciw wobec krypto i zapewnił swoją tolerancję dla aktywów cyfrowych.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *