• Wed. Jul 24th, 2024

Światowy Bank Klasyfikuje XRP Jako Stablecoin, Rekomenduje Byłego Dyrektora Ripple

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Feb 29, 2024
Światowy Bank Klasyfikuje XRP Jako Stablecoin, Rekomenduje Byłego Dyrektora Ripple

Społeczność kryptowalut ostatnio spekuluje na temat klasyfikacji XRP przez Światowy Bank jako stablecoina. Historia nabrała tempa po komentarzach byłego dyrektora Ripple, Seana McBride’a, które sugerowały możliwość rozwoju XRP w kierunku stablecoina.

Klasyfikacja XRP jako stablecoina przez Światowy Bank wywołała kontrowersje i wywołała debatę wśród obserwatorów branży i entuzjastów XRP. Światowy Bank oficjalnie nie ogłosił klasyfikacji XRP, ale uwagi McBride’a wywołały spekulacje na temat przyszłości cyfrowego aktywa i jego miejsca w szerszym ekosystemie kryptowalut.

Potencjalna klasyfikacja XRP jako stablecoina przez Światowy Bank wygenerowała wiele spekulacji i debat. Chociaż uwagi byłego dyrektora Ripple, Seana McBride’a, napędziły spekulacje, formalna weryfikacja ze strony wiarygodnych źródeł jest wymagana, aby potwierdzić takie twierdzenia.

Uwagi McBride’a Wymagają Większej Weryfikacji ze Strony Oficjalnych Źródeł

Wiele osób w świecie kryptowalut spekuluje o możliwych konsekwencjach klasyfikacji XRP jako stablecoina w odpowiedzi na komentarze McBride’a, które podsycają płomienie. Chociaż XRP konsekwentnie było rozpoznawane jako cyfrowy aktyw do przelewów i płatności transgranicznych, jego oznaczenie jako stablecoina może wskazywać na zmianę w jego użyteczności i dynamice rynkowej.

Analiza na CoinGape wyjaśnia, że przyjęcie XRP i jego przypadki użycia w kilku obszarach, w tym bankowości, finansach i handlu międzynarodowym, może być znacząco wpływne przez jego oznaczenie jako stablecoina. Uwagi McBride’a i interpretacje analityków branżowych wywołały spekulacje na temat klasyfikacji XRP, podkreślając potrzebę dodatkowego wyjaśnienia i weryfikacji ze strony oficjalnych źródeł.

W niektórych kręgach, doniesienie, że XRP stanie się stablecoinem, zostało oznaczone jako czysta spekulacja i wezwano do traktowania jej jako bezpodstawnej. Według danych CoinMarketCap, XRP jest notowane po $0.5477, odnotowując wzrost o 2.70% w ciągu ostatnich 24 godzin – z 8.68% wzrostem wolumenu handlowego, co odpowiada $1,531,094,281.

Inicjatywa Stablecoinowa, Zmieni Ripple

Śledztwo w sprawie rozwoju wykazało, że inwestorzy i inni uczestnicy rynku są zainteresowani tym cyfrowym aktywem. Z kapitalizacją rynkową wynoszącą 29,809 miliarda, XRP stało się jedną z najbardziej znaczących kryptowalut, a jego oddana baza użytkowników i zwolennicy naciskają na jego akceptację i włączenie do innych systemów finansowych.

Były dyrektor Ripple stwierdził, że Ripple postrzega prywatne stablecoiny jako konkurencyjną technologię, stawiając więc na swoją rolę jako waluty łączącej. Wrath of Kahneman, popularny entuzjasta Ripple i influencer kryptowalutowy, uznał uwagi McBride’a i wyraził wsparcie dla wysiłków firmy mających na celu zwiększenie akceptacji XRP.

Stwierdził również, że inicjatywa stablecoinowa w Ripple przekształci firmę i przyciągnie ogromną płynność. Mówiąc o zmienności XRP, Wrath of Kahneman skomentował, że widział wiele raportów określających zmienność XRP jako przeszkodę w systemach płatniczych. Powiedział, że nigdy nie postrzegał tego w ten sposób, ale zastanawiał się nad możliwością dobrze uregulowanego stablecoina przyciągającego płynność do księgi.

Były Dyrektor Ripple Wyjaśnia Brak Włączenia Stablecoina do XRPL

W wywiadzie z Seanem McBride’em, byłym dyrektorem Ripple, jak podaje CoinGape, zamiar Ripple’a, by nie uruchamiać płynnego stablecoina w systemie XRPL przez ostatnie dziesięć lat, jest związany z koncentracją firmy na uczynieniu XRP walutą łączącą między Cyfrowymi Walutami Banków Centralnych (CBDC) a innymi kryptowalutami.

Rozwijając temat użycia XRP jako waluty mostowej, która obejmuje RippleNet i płynność na żądanie (ODL), mówi, że ma na celu ułatwienie szybkich, bezpiecznych i niedrogich przelewów transgranicznych. McBride dodał, że jest optymistycznie nastawiony, że Ripple dojdzie do zwiększenia użyteczności XRP.

Podkreślił również postępy poczynione dotychczas w promowaniu jego adopcji, wspominając o klasyfikacji przez Światowy Bank, mówiąc, że jest to dowód na rosnącą akceptację XRP w systemie finansowym. Analiza ze społeczności XRP uznaje stanowisko Światowego Banku za skomplikowane, mówiąc, że było motywowane wysiłkami XRPL do uruchomienia stablecoinów od kilku lat.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *