• Wed. Jul 24th, 2024

5 Najlepsze Aktywa Krypto do Zakupu w Brazylii Dzisiaj

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Apr 9, 2024

Brazylia jest krajem przyjaznym kryptowalutom z wielu powodów, jednym z nich jest fakt, że jej waluta była narażona na dużą inflację. Wiele osób w Brazylii już inwestuje w kryptowaluty, a wielu innych dopiero się na to przygotowuje.

Jeśli należysz do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę, twój timing jest doskonały, ponieważ rynek kryptowalut właśnie wszedł w kolejny cykl wzrostowy. Rynek już przygotowuje się do tego cyklu, i nie ma lepszego momentu, aby się w niego zaangażować.

Ale w jakie aktywa krypto warto inwestować? To pytanie, z którym zmaga się wielu inwestorów. W tym poradniku odpowiadamy na to pytanie, wyróżniając kilka najlepszych aktywów krypto, które możesz kupić dzisiaj, aby cieszyć się tym cyklem wzrostowym.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin był niezawodną inwestycją przez ponad dekadę i staje się coraz bardziej popularny. Numer jeden wśród kryptowalut często określany jest mianem cyfrowego złota, co zawdzięcza swojej wydajności przez lata.

Możesz kupić BTC na licznych giełdach w Brazylii, a następnie trzymać go, czekając na wzrost ceny. Istnieje wiele dobrych powodów, by spodziewać się wzrostu ceny tego aktywa krypto w nadchodzących tygodniach i miesiącach, jednym z nich jest halving.

To zdarzenie, które ma miejsce mniej więcej co cztery lata, historycznie zawsze prowadziło do wzrostu ceny, i tym razem nie ma powodów, by było inaczej.

Ethereum (ETH)

Ethereum jest największą siecią smart kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji, a ETH jest rodzimym tokenem używanym w sieci. W miarę jak sieć rośnie, logiczne jest oczekiwanie, że wartość tokenu również wzrośnie, i spodziewamy się tego dużo w 2024 roku.

Zespół Ethereum zaplanował szereg ulepszeń, aby poprawić skalowalność, wydajność i obniżyć koszty transakcji. To problemy, które dotykały Ethereum przez lata, i analitycy wierzą, że sieć będzie szybko rosła, jeśli zostaną one rozwiązane.

Projektuje się, że sieć będzie działać lepiej niż Bitcoin w 2024 roku, co oznacza, że cena ETH może znacząco wzrosnąć.

Shiba Inu (SHIB)

Jeśli interesujesz się tokenami memowymi, mogłeś słyszeć o Shiba Inu. Jest to projekt memowy oparty na Ethereum, który szybko zyskał na popularności i stał się drugi po Dogecoinie. Na tym tokenie można łatwo zarobić szybkie dolary dzięki jego dużej zmienności.

Jednak zmienność może również iść w przeciwnym kierunku i spowodować ogromne straty, więc zaleca się dużą ostrożność. W rzeczywistości, tylko doświadczeni inwestorzy krypto powinni zajmować się SHIB, ponieważ może on zmienić kierunek bardzo szybko.

Zespół Shiba Inu również ma wiele w planach, dodając nowe funkcje, które zwiększą przypadki użycia projektu, aby uczynić token bardziej wartościowym.

Solana (SOL)

Jest to czołowa sieć blockchain typu proof-of-stake (PoS), która obecnie konkuruję z Ethereum i wydaje się, że wygrywa. Jest bardziej wydajna, szybsza i kosztuje znacznie mniej za przeprowadzenie transakcji. To sprawia, że jest preferowanym miejscem dla deweloperów i zwykłych użytkowników.

Jej rodzimy token, SOL, wykazał ostatnio dużą siłę, stając się najlepiej performującym aktywem wśród dziesięciu najlepszych w 2023 roku. Token już wyznaczył kierunek na niezwykłe osiągnięcia w 2024 roku, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla inwestorów.

Posiadając token, możesz również stakować, kupować i sprzedawać tokeny niezamienne, lub po prostu trzymać i czekać na wzrost ceny, gdy cykl wzrostowy się rozwinie.

XRP

XRP jest tokenem krypto używanym przez wiodącą firmę zajmującą się rozliczeniami transgranicznymi, Ripple. Token jest używany do zapewnienia płynności przy wysyłaniu pieniędzy między krajami w ułamku sekundy za ułamek kosztów.

Ponieważ firmy na całym świecie nadal szukają bardziej wydajnych i kosztowo efektywnych sposobów na wysyłanie pieniędzy, Ripple prawdopodobnie będzie nadal rosnąć pomimo wyzwań, z którymi się spotyka ze strony regulatorów w USA. Oznacza to, że XRP również będzie kontynuować wzrost wartości w przyszłości.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *