• Wed. Jul 24th, 2024

Binance wstrzymuje wsparcie USDC dla Tron Blockchain

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Apr 1, 2024
Binance wstrzymuje wsparcie USDC dla Tron Blockchain

Inwestorzy kryptowalutowi na Binance mają 12 dni na wymianę swoich aktywów w USDC. Artykuł w Cointelegraph donosi, że Binance zakończyło wsparcie dla monety USDC i skierowało użytkowników platformy do konwersji, transferu lub wypłaty ich rezerw ze swoich posiadłości na Binance.

Platforma wymiany zauważyła, że w ciągu 2 tygodni zakończy wsparcie dla depozytów i wypłat tokenów TRC-20 USDC na Binance.

20 lutego Circle ogłosiło plan zaprzestania wsparcia na blockchainie Tron. Emitent stablecoina zauważył, że decyzja była zgodna z planami zapewnienia, aby USDC było zaufanym, przejrzystym i bezpiecznym tokenem.

Circle zakończyło wydawanie USDC na blockchainie Tron w dniu ogłoszenia i zauważyło, że planuje stopniowo zaprzestać wsparcia dla tego blockchaina w całości.

Ogłoszenie Circle spowodowało efekt domina, który skłonił Binance do podjęcia decyzji. 25 marca Binance ogłosiło decyzję o zaprzestaniu wsparcia dla depozytów USDC opartych na TRC-20 i zauważyło, że zakończy wszelkie wsparcie transakcyjne dla tego stablecoina przed 15 kwietnia. Posiadacze kont kryptowalutowych na Binance mają teraz 12 dni na przetworzenie swoich monet TRC-20 USDC.

Binance będzie kontynuować wsparcie USDC na innych blockchainach

Binance będzie kontynuować wsparcie stablecoina USDC wydanego przez inne blockchainy na swojej platformie. Decyzja platformy wymiany była w dużej mierze wspierana przez społeczność kryptowalutową na platformie X.

Z drugiej strony, Circle jeszcze nie przedstawiło szczegółowego uzasadnienia swojej decyzji o zaprzestaniu wsparcia dla Trona. Emitent stablecoina utrzymuje jedynie, że będzie ciągle oceniać przydatność wszystkich blockchainów-gospodarzy jako część swojej strategii zarządzania ryzykiem.

Cointelegraph skontaktowało się z rzecznikiem Trona, który zauważył, że blockchain nie otrzymał żadnych dodatkowych komunikatów od Circle na temat tego, dlaczego wycofali wsparcie bez wcześniejszego powiadomienia sieci.

Tron jako blockchain warstwy 1

Tron to blockchain warstwy 1, który pracuje nad rozwiązaniem warstwy 2, które będzie wspierać opakowaną wersję Tether. Integracja ta połączy Tron z Bitcoinem i umożliwi dostęp do wartości ponad 55 miliardów dolarów w sieci Bitcoin.

W ten sposób Bitcoin będzie mógł przynieść finansową żywotność Bitcoinowi, jak stwierdził założyciel Trona, Justin Sun. Dzielił się on drogą rozwoju Trona dla rozwiązania warstwy 2 dla Bitcoina. Ten projekt ma na celu umożliwienie transferu stablecoinów i tokenów między sieciami Bitcoin i Tron.

Coinbase planuje przenieść swoje klientów i korporacyjne posiadłości USDC na Base. David Hoffman, współgospodarz podcastu Bankless, zauważył, że Coinbase toruje drogę do systemu finansowego opartego na łańcuchu bloków.

Coinbase przenosi saldo USDC na protokół Base

Coinbase zauważyło w swoim ostatnim powiadomieniu plany przeniesienia detalicznych i komercyjnych posiadłości USDC na Base, oparty na Ethereum blockchain warstwy 2, który został uruchomiony 7 miesięcy temu.

W związku z tym, prezes Coinbase, Max Branzburg, opublikował aktualizację 26 marca, zauważając, że ten ruch pozwoli giełdzie kryptowalutowej zarządzać i zabezpieczać fundusze posiadaczy kont przy niższych opłatach i szybszym czasie rozliczenia.

Firma zauważyła, że zmiana wpłynie na konta na Coinbase.com i nie będzie miała zastosowania do portfeli Coinbase. Firma zauważyła, że rezerwy na portfelach Coinbase są samodzielnie przechowywane i zapewniają zarządzanie kluczem prywatnym posiadaczom kont. Tymczasem fundusze użytkowników na Coinbase.com są kontrolowane przez opiekuna z wielostronnymi obliczeniami.

Branzburg dalej stwierdził, że Coinbase zapewniło, że fundusze klientów są wspierane w stosunku 1:1 i ma politykę przeciwko pożyczaniu funduszy, chyba że zostanie to zatwierdzone. Ruch Coinbase na łańcuch będzie kroczyć w stronę przyszłych systemów finansowych opartych na łańcuchu, jak twierdzi Hoffman.

Jego współgospodarz, Ryan Sean Adams, wyraził opinię, że ta strategia ustawi precedens dla giełd kryptowalutowych i banków, aby działać w ten sam sposób. Sean Adams zauważył, że wszystkie aktywa są przyszłościowymi tokenami, a wszystkie banki są przyszłościowymi łańcuchami.

Jednak niektórzy użytkownicy wyrazili zastrzeżenia co do tego ruchu. Jednym z nich jest callmeKapp.algo na X, który twierdził, że Base jest bardzo scentralizowany w obecnym stanie. Jednak Coinbase podzieliło się planem stopniowej decentralizacji Base.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *