• Wed. Jul 24th, 2024

Magic Eden wprowadza wsparcie dla fungible tokena Runes, gdy zakład na Bitcoin Ordinals się opłaca

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Apr 1, 2024
Magic Eden wprowadza wsparcie dla fungible tokena Runes, gdy zakład na Bitcoin Ordinals się opłaca

Współzałożyciel Magic Eden, Zhuoxun Yin, ujawnił, że transgraniczna giełda NFT będzie wspierać nadchodzący fungible token Runes. Dyrektor operacyjny określił fungible token Runes jako superładowarkę dla ekosystemu Bitcoina.

Ogłoszenie o wprowadzeniu fungible tokena Runes na Magic Eden zbiegło się z powrotem giełdy NFT na pozycję lidera jako wynik rosnącego zainteresowania Bitcoin Ordinals. Ogłoszenie z piątku, 29 marca, potwierdziło, że Magic Eden będzie w pełni wspierać fungible token Runes w ekosystemie Bitcoina.

Transgraniczna giełda NFT opublikowała wideo na X (dawniej Twitter), w którym stwierdzono, że Ordinals były nagrodą za przyjęcie Runes. Wideo zilustrowało, że przyszłość ekosystemu Bitcoina spoczywa na Magic Eden.

Protokół Runes zostanie odsłonięty na głównej sieci Bitcoina kilka dni po halvingu, który ma się odbyć 20 kwietnia. Halving to czteroletnie wydarzenie zintegrowane z protokołem Bitcoina, w którym ilość Bitcoina zdobywanego w każdym zaminowanym bloku jest redukowana o połowę. Halving jest zintegrowany z kodem sieci, aby sprawdzić i spowolnić ekspansję podaży Bitcoina, tym samym zwiększając cenę aktywa.

Runes naładuje ekosystem Bitcoina

Runes to standard fungible tokena związany z Caseyem Rodarmorem. Deweloper Bitcoina za kulisami stworzenia protokołu Ordinals jest teraz zapisanym medium działającym na blockchainie.

Chociaż fungible tokeny nie są nowością na blockchainie Bitcoina, Runes to eksperymentalny standard tokena BRC-20 działający na Ordinals. Fungible token Runes jest przedstawiany jako skuteczny mechanizm do mintowania i handlu na Bitcoinie. Yin zauważył, że Runes dodatkowo naładuje ekosystem Bitcoina, wprowadzając falę budowniczych i aktywów, które były możliwe tylko na konkurencyjnych łańcuchach warstwy pierwszej.

Yin stwierdził, że Magic Eden ma długoterminowe przekonanie co do rodzimego ekosystemu Bitcoina, zdając sobie sprawę z przyspieszonej aktywności, biorąc pod uwagę, że rynek Ordinals przekroczył 1 miliard dolarów wolumenu handlowego w 2024 roku. Główny szef operacyjny nazwał to oczywistym wyborem dla Magic Eden, aby podwoić stawkę w ekosystemie poprzez integrację Runes z istniejącym rynkiem Ordinals.

Magic Eden wita NFT przez Non-Fungible DAO

Na początku 2024 roku, Magic Eden ujawnił program nagród Diamonds i udostępnił go we wszystkich obsługiwanych łańcuchach, w tym Polygon, Solana, Ethereum i Bitcoin. Inicjatywa nagradza diamentami podobnymi do punktów traderów NFT za przeszłe i bieżące transakcje, chociaż nie jest pewne, jak skorzystają na tym użytkownicy.

Równolegle do inicjatywy nagród Diamonds, niezależnie zarządzane Non-Fungible DAO planuje ujawnić fungible token – NFT. NFT będzie nagradzać traderów w otwartym handlu i użytkowników protokołów mintingu, które stworzył Magic Eden.

Uruchomienie tokenów NFT i diamentów oraz wzrost zainteresowania aktywami skoncentrowanymi na Bitcoinie daje Magic Eden świeżą podstawę do zajęcia czołowej pozycji w rankingu giełd NFT pod względem wolumenu handlowego. Jest to możliwe, biorąc pod uwagę, że Bitcoin utrzymał wzrost, który niedawno przetestował rekordowe ceny.

Przegląd aktywności z wczesnego marca pokazał, że popyt na Bitcoin Ordinals pchnął Magic Eden do zdobycia 38% udziału w wolumenie rynku NFT. Platforma odpowiadała za największy wolumen w ciągu 24 godzin, według publicznych danych blockchainowych z firmy analitycznej Tiexo.

Magic Eden na czele giełd NFT

Ostatnio liderstwo Magic Eden się poszerzyło, z Tiexo donoszącym, że giełdy odpowiadają za ponad 68% całkowitego wolumenu handlowego, podczas gdy Tensor kontroluje 28,67%. Transakcje Bitcoin Ordinals dominują, stanowiąc 69% całkowitego zestawienia.

Duża część wolumenu handlowego pochodzi z głośnego ujawnienia projektu Ink działającego na Bitcoin Ordinals. Projekt ten odpowiadał za 19,8% wolumenu handlowego Magic Eden, co przekłada się na 18 mln dolarów według danych rynkowych.

Przegląd aktywności rynku w ostatnim tygodniu ujawnia, że Magic Eden zajmuje czołową pozycję w segmencie, chociaż giełda oparta na Ethereum, Blur, zbliżyła się. Magic Eden odpowiada za 35,7% udziału w rynku, podczas gdy Blur ma 32%. Tensor zajmuje trzecie miejsce z 7,5% udziałem, a giełda skoncentrowana na Solana planuje ujawnić rodzimy token TNSR.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *