• Wed. Jul 24th, 2024

Zamożni Hindusi przyjmują amerykańskie ETFy Bitcoina w obliczu ostrożności regulacyjnej

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Apr 11, 2024
Zamożni Hindusi przyjmują amerykańskie ETFy Bitcoina w obliczu ostrożności regulacyjnej

Zamożni Hindusi przyjmują amerykańskie ETFy Bitcoina

W wyraźnej zmianie zachowań inwestycyjnych, zamożni Hindusi coraz częściej zwracają się ku amerykańskim giełdowym funduszom inwestycyjnym Bitcoin (ETF) w celu dywersyfikacji swoich portfeli. Wykorzystują do tego celu Liberalized Remittance Scheme (LRS) oferowany przez Reserve Bank of India.

Od zatwierdzenia amerykańskich giełdowych funduszy inwestycyjnych Bitcoin 10 stycznia, obserwuje się wzrost popytu wśród indyjskich inwestorów, głównie za pośrednictwem platform takich jak Vested Finance. Te platformy zgłosiły znaczne wolumeny zakupu przekraczające 5,3 miliona dolarów, co wskazuje na silne zainteresowanie ekspozycją na kryptowaluty.

Atrakcyjność amerykańskich ETFów Bitcoina leży w korzyściach podatkowych oferowanych przez LRS, który pozwala obywatelom na przekazywanie do 250 000 dolarów rocznie. Kontrastuje to z indyjskim systemem opodatkowania kryptowalut, który nakłada jednolity podatek 30% od zysków i 1% TDS od handlu. Tak wysokie podatki zmotywowały wielu inwestorów do szukania opcji zagranicznych.

Korzyści Podatkowe LRS dla Krypto

Ponadto, Viram Shah, CEO Vested Finance, stwierdził, że około 70% handlujących ETFami to osoby o wysokim majątku netto, przyciągane przez korzyści podatkowe, jakie oferuje przez LRS. Pomimo ostrzeżeń ze strony Centralnego Banku Indii przed handlem kryptowalutami, zamożni Hindusi wykorzystują możliwość dywersyfikacji swoich portfeli inwestycyjnych i zdobycia ekspozycji na rozwijający się rynek kryptowalut.

Zainteresowanie amerykańskimi ETFami Bitcoina pokazuje rosnący trend wśród indyjskich inwestorów do eksplorowania zagranicznych dróg inwestycyjnych, szczególnie w kryptowaluty, gdzie ramy regulacyjne mogą być bardziej sprzyjające, a korzyści podatkowe bardziej korzystne. Chociaż przyjęcie amerykańskich ETFów Bitcoina przez zamożnych Hindusów sygnalizuje zmianę w zachowaniach inwestycyjnych, stawia także pytania o skuteczność indyjskiej postawy regulacyjnej wobec kryptowalut.

Wpływ Halvingu Bitcoina Już Wyceniony – CEO Marathon

Tymczasem Fred Thiel, CEO Marathon Digital, uważa, że oczekiwany wzrost wartości Bitcoina po halvingu został już wyceniony. Wypowiadając się podczas niedawnego wywiadu, Thiel stwierdził, że zatwierdzenie giełdowych funduszy inwestycyjnych Bitcoina w Stanach Zjednoczonych odegrało kluczową rolę w przyspieszeniu niedawnego wzrostu ceny BTC.

W związku z tym argumentował, że napływ kapitału na rynek po zatwierdzeniu ETF efektywnie zaliczył z góry oczekiwane zyski, zazwyczaj kojarzone z wydarzeniami halvingu Bitcoina.

Rynek Podzielony w Kwestii Wpływu Halvingu Bitcoina

Tymczasem współzałożyciel BitMEX, Arthur Hayes, wyraził sprzeczną prognozę, przewidując potencjalny spadek ceny Bitcoina zarówno przed, jak i po wydarzeniu halvingu. Ta różnica opinii podkreśla niepewność otaczającą rynek kryptowalut i zróżnicowane interpretacje jego przyszłej trajektorii.

Tymczasem Michael Jerlis, CEO i założyciel EMCD Mining Pool, porównał zmienność rynkową otaczającą halving do jazdy na rollercoasterze. Jerlis podkreślił cykliczną naturę fluktuacji cen, zauważając, że inwestorzy często zwracają się ku alternatywnym kryptowalutom (altcoinom) w poszukiwaniu spekulacyjnych możliwości w okresach niepewności.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *