• Wed. Jul 24th, 2024

Bitcoin powyżej 70 000 $ po największym kwartalnym wygaśnięciu opcji w historii

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Apr 10, 2024
Bitcoin powyżej 70 000 $ po największym kwartalnym wygaśnięciu opcji w historii

Cena Bitcoina (BTC) utrzymywała się powyżej 69 000 $ 29 marca 2024 roku, pomimo doświadczania przez rynek największego kwartalnego wydarzenia wygaśnięcia opcji futures Bitcoin w historii.

Według globalnego szefa handlu pochodnymi na giełdzie Bybit, Hao Yanga, wydarzenie to było największym wygaśnięciem opcji w historii dla Deribit i Bybit. Inwestorzy mogą zdecydować się na przewinięcie lub rozwiązanie swojej pozycji zabezpieczającej w czasie wygaśnięcia, a działanie rozwiązania może mieć niewielki wpływ na ruch cen w krótkim okresie.

Według posta na X z 28 marca opublikowanego przez Deribit, 29 marca wygasły opcje futures kryptowalut o wartości ponad 15,1 miliarda dolarów. Z tej kwoty, 9,53 miliarda dolarów reprezentowało wartość nominalną wygasających opcji Bitcoin przy stosunku put/call wynoszącym 0,84, z potencjalną ceną „maksymalnego bólu” na poziomie 51 000 $. Pomimo wygaśnięcia, Bitcoin utrzymał się powyżej 69 000 $, a później wzrósł powyżej 70 000 $, sugerując, że korekta przedhalvingowa może być już za nami.

Chociaż wygaśnięcie opcji może prowadzić do zwiększonej zmienności, day traderzy mogą skorzystać z takiego scenariusza, używając narzędzi do handlu AI, takich jak Finance Phantom, które gwarantują zwiększone zyski podczas handlu. Niemniej jednak, punkt cenowy maksymalnego bólu w takich przypadkach nie oferuje dokładnego odzwierciedlenia długoterminowego potencjału cenowego Bitcoina, który jest związany z jego fundamentalnymi wartościami, według Yanga.

Tak samo, jak modna obudowa komputera nie wpływa bezpośrednio na wydajność sprzętu w środku, maksymalny ból jest znaczącym wskaźnikiem, który oferuje pewne wglądy, ale ostatecznie ma minimalny wpływ na rzeczywisty ruch cen Bitcoina.

Pomimo tego kolosalnego wygaśnięcia, wpływ na cenę był minimalny, jak podkreślił menedżer projektu w dziale prime brokerage Nexo, Andrey Stoychev. Wyjaśnił, że w obecnym scenariuszu, gdzie opcje call są głównie in the money, a opcje put zbliżają się do zera, hedging delta został w większości zakończony, i spodziewał się minimalnych zakłóceń wynikających z wygaśnięcia.

Niemniej, kluczowe pytanie pozostało: czy zyski z opcji call zostaną zainwestowane ponownie w nowe kontrakty i jeśli tak, które strike’i i terminy ostatecznie zostaną wybrane?

Korekta Bitcoina przed halvingiem może być już za nami

Cena Bitcoina straciła 0,7% w ciągu 24 godzin, handlując po 69 924 $, według danych CoinMarketCap. Największa kryptowaluta na świecie wzrosła o ponad 11,9% na wykresach miesięcznych. Historyczna korekta Bitcoina przed halvingiem miała miejsce zgodnie z wcześniejszymi historycznymi korektami. Obecna korekta przedhalvingowa może być uważana za zakończoną, jeśli cena Bitcoina może przekształcić swoje stare historyczne maksimum 69 000 $ w wsparcie, powiedział Rekt Capital w analizie wideo z 26 marca.

Bitcoin obecnie osiąga szczyty i konsoliduje się powyżej swojego starego historycznego maksimum, prawdopodobnie pozycjonując się na zakończenie korekty przedhalvingowej. Z oczekiwaniami na dalsze zyski w tym roku, inwestorzy kupują każdy spadek, który się pojawia, co skutkuje obecnie silnym rajdem byka.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *