• Wed. Jul 24th, 2024

Wyniki finansowe Coinbase mogą okazać się zyskowne w wynikach za IV kwartał

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Feb 16, 2024
Wyniki finansowe Coinbase mogą okazać się zyskowne w wynikach za IV kwartał

Analitycy rynku są optymistycznie nastawieni, że publikacja wyników Coinbase za czwarty kwartał prawdopodobnie będzie zawierać wskazówki wykonawcze dotyczące wpływu funduszy ETF na Bitcoin w transakcjach spot. Analitycy prognozują, że największa w USA giełda kryptowalut pod względem wolumenu transakcji zgłosi zyskowność w swoich wynikach za ostatni kwartał.

Coinbase zaoferuje roczne wytyczne podczas swojego czwartkowego raportu z zysków jako część bardzo oczekiwanych poprawek kwartalnych. Analitycy przypisują zyskowność rajdowi cen kryptowalut, który napędził akcje COIN. Jednakże, szukają oni wskazówek wykonawczych dotyczących zdolności giełdy kryptowalut do utrzymania ożywienia.

Analitycy prognozują wzrost przychodów w IV kwartale

Analitycy czekają na wyniki czwartego kwartału, zaplanowane na czwartek, 15 lutego. Analitycy i społeczność krypto czekają, aby zobaczyć, czy spółka notowana na Nasdaq zrealizowała zyski w swoich ostatnich trzech miesiącach.

Analityk Morningstar, Michael Miller, wskazał, że większość oczekuje, że Coinbase zgłosi znaczące ożywienie w przychodach z handlu i potencjalną zyskowność podczas ostatniego kwartału. Analityk ilustruje, że wzrost cen kryptowalut spowodował wyższy wolumen handlu, stanowiący znaczący wiatr w plecy dla Coinbase.

Cena Bitcoina wzrosła o ponad 50% w ostatnim kwartale przed zatwierdzeniem przez Gary’ego Genslera z Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pierwszej partii funduszy ETF na Bitcoin w transakcjach spot w środę, 10 stycznia.

Ponowne spojrzenie na aktywność rynkową pokazuje, że cena Bitcoina wzrosła powyżej 44 000 dolarów na początku grudnia, aby zrealizować 25% wzrost w ciągu 30 dni. Chociaż cena spadła poniżej 39 000 dolarów podczas krwawienia Grayscale, Bitcoin odbija się i widzi wzrost ceny powyżej 50 000 dolarów w poniedziałek, 12 lutego. Analitycy szukają prognoz wolumenu Coinbase na 2024 rok Miller wskazuje, że rajd cen kryptowalut pojawił się w połowie kwartału, co uniemożliwiło Coinbase pełne skorzystanie z korzyści w ostatnim kwartale. Niemniej jednak, analitycy oczekują, że wyniki za czwarty kwartał będą lepsze niż za trzeci kwartał.

Miller wskazuje, że przychody z transakcji w trzecim kwartale wyniosły 289 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 12% w porównaniu z drugim kwartałem. Jednak firma prowadzona przez Briana Armstronga utrzymała pozytywny wynik dla swojego skorygowanego EBITDA w wysokości 181 milionów dolarów.

Owen Lau z Oppenheimer and Co. prognozuje wzrost przychodów Coinbase w kwartale o 16% z 674 milionów dolarów do testowania powyżej 780 milionów dolarów. Dyrektor szacuje, że Coinbase zrealizuje 145 miliardów dolarów wolumenu handlowego za swój czwarty kwartał. Stanowiłoby to wzrost o 90% w porównaniu z trzecim kwartałem.

Lau powtórzył swoją styczniową notatkę badawczą, która prognozowała, że Coinbase osiągnie pozytywne zyski na akcję (EPS) po raz pierwszy od ostatniego kwartału 2021 roku. Lau wskazuje, że osiągnięcie pozytywnego GAAP EPS byłoby szacownym osiągnięciem dla podmiotu powszechnie postrzeganego jako niezyskowny.

Analitycy wypowiadają się za tym, aby Coinbase przedstawiło swoje prognozy na 2024 rok dla wolumenów handlowych oprócz oczekiwanej działalności kwartalnej.

Miller zauważa, że dane Coinbase na temat średniego cennika są kluczowe, biorąc pod uwagę różnorodność opłat w stosunku do użytkowników. Analitycy zilustrowali, że użytkownicy detaliczni ponoszą wyższe opłaty niż handlowcy instytucjonalni, ponieważ koszty różnią się w zależności od wolumenów.

Miller przyznał, że Coinbase jest wśród firm kryptowalutowych czerpiących największe korzyści z mocniejszych rynków. Analitycy przypisali intensywność rynku kryptowalut do dodatkowego wolumenu od instytucji.

Prognozy Coinbase mają wpływ na kolejne oceny

Lau uważa, że czwartkowy komentarz od wykonawców Coinbase będzie zawierał informacje na temat wpływu nowo zatwierdzonych funduszy ETF na Bitcoin w transakcjach spot na giełdę. Ponadto, dyrektor spodziewa się prognoz dotyczących uzyskania przez fundusze ETF na Ether zatwierdzenia regulacyjnego.

Analitycy z JPMorgan przewidują, że Coinbase prawdopodobnie stanie się preferowanym depozytariuszem dla większości funduszy. Analitycy projektują firmę do przejęcia ról nadzoru, handlu i przechowywania dla funduszy ETF na Ether.

Analitycy JPMorgan czekają na komentarz wykonawczy po obniżeniu oceny akcji Coinbase do oceny niższej wagi w swojej notatce badawczej z 22 stycznia. Analitycy uznali przepływy do funduszy ETF na Bitcoin za niewystarczające do niskich prognoz przed zatwierdzeniem funduszy ETF na Bitcoin w transakcjach spot.

Komentarz wykonawczy może wpłynąć na kolejną ocenę akcji COIN, biorąc pod uwagę, że netto przepływy do funduszy ETF na Bitcoin przekroczyły 2,6 miliarda dolarów do piątku, 9 lutego.

Czwartkowe rozmowy są kluczową aktualizacją dla analityków z CFRA Research, którzy obniżyli jej ocenę w styczniu. Analitycy wyrazili obawy, że może to obniżyć opłaty transakcyjne, biorąc pod uwagę ogłoszone niskie opłaty zarządzania przez fundusze na Bitcoin w transakcjach spot.

Lau jest optymistycznie nastawiony, że czwartkowe rozmowy odzwierciedlą trwający proces sądowy i jego prawdopodobny wpływ. Pozew zawiera zarzuty wniesione przez SEC, oskarżające Coinbase o prowadzenie niezarejestrowanej giełdy papierów wartościowych.

Miller uważa, że czwartkowa aktualizacja rzuci światło na dążenie do rozwoju rynku pochodnych i ekspansji międzynarodowej, podjęte przez Coinbase.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *