• Wed. Jul 24th, 2024

TEGOWI DYREKTORZY KRYPTOWALUT PRZEWIDUJĄ WZROST OBAW ZWIĄZANYCH Z AI W TYM ROKU

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Mar 26, 2024
TEGOWI DYREKTORZY KRYPTOWALUT PRZEWIDUJĄ WZROST OBAW ZWIĄZANYCH Z AI W TYM ROKU

Wraz z rosnącym przyjęciem technologii sztucznej inteligencji (AI), kluczowi gracze branży badają jej korzyści w różnych sektorach. Podczas Konferencji Blockchain VanEck w Los Angeles, uczestnicy zbadali wpływ integracji AI w projektach opartych na blockchainie.

Oświadczenie twórcy gry Project Kyzen 3D, Toma Bilyeu, argumentowało, że wraz z rozwojem w ekosystemie AI, deepfakes mają wzrosnąć do końca tego roku.

Liderzy branży kryptowalut przewidują wzrost obaw związanych z AI DeepFakes

Deepfake odnosi się do obrazów generowanych komputerowo, które przedstawiają ludzką cechę. Dyrektor wyraził obawy, że w miarę zbliżania się do wyborów w USA w 2024 roku, AI deepfakes wzrośnie.

Wyraził żal, że jeśli AI wygenerowane deepfakes wzrosną, przypadki personifikacji będą na porządku dziennym. Powołując się na wpływ niedawnego incydentu, gdzie AI napędzane deepfakes zostały użyte do personifikacji przewodniczącego MicroStrategy, Michaela Saylor.

Dyrektor przewiduje, że raz wprowadzone AI generowane deepfakes do technologii blockchain, użytkownicy zyskają dowód autentyczności. W swoim oświadczeniu, Bilyeu argumentował, że AI generowane deepfakes stanowią zagrożenie.

Powołując się na niedawną publikację, administracja Bidena ujawniła plany oznaczania autentycznych treści za pomocą znaków wodnych i odpowiedniej kryptografii, aby zwalczać AI deepfakes. W raporcie, urzędnik Białego Domu lamentował, że rosnąca popularność AI deepfakes miała wpływ na dezinformację i błędną reprezentację danych. To zmusiło administrację Bidena do podjęcia kroków zapobiegawczych przeciwko AI deepfakes.

Będąc długo w branży gier Web3, Bilyeu żałował, że AI deepfakes będą miały negatywny wpływ na cały ekosystem kryptowalut. Bilyeu był aktywnym uczestnikiem w grach Web3 oraz sektorach zdrowia i wellness.

Efekt AI Generowanych Deepfakes

W 2016 roku Bilyeu uruchomił kanał YouTube Impact Theory, który ma ponad 4 miliony aktywnych subskrybentów. Oprócz bycia znanym ekspertem od wellness, Bilyeu wykazał swoje zaangażowanie w redefiniowanie branży gier.

Kilka miesięcy temu Bilyeu uruchomił Project Kyzen, cyfrową platformę z wieloma funkcjami gier, takimi jak cyfrowe awatary w sektorze 3D. We wczesnym rozwoju Project Kyzen, Bilyeu pracował blisko z byłymi dyrektorami w Riot Games, Bank of America i Disney.

Oprócz analizy wpływu AI deepfakes, Bilyeu ponownie odwiedził wpływ tej technologii na różne branże. Zauważył, że od czasu pojawienia się OpenAI GPT-4, kilku deweloperów zostało oskarżonych o plagiat i naruszenie praw autorskich.

W grudniu, New York Times złożył pozew przeciwko OpenAI za naruszenie praw autorskich. Medium twierdziło, że OpenAI użyło licznych artykułów opublikowanych w New York Times do trenowania modeli AI. W odpowiedzi na zarzut, OpenAI twierdziło, że New York Times opracował własne treści AI jako dowód wspierający.

Zbieżność Technologii AI i Blockchain

OpenAI odrzuciło zarzut, że nie użyło publikacji New York Times do trenowania systemów AI. Cytując pozew New York Times, Bilyeu argumentował, że ważne jest, aby sąd wydał tymczasowe dyrektywy, aby śledzić osobę, która stworzyła treść i zidentyfikować, gdzie została ona użyta w sposób nieodpowiedni, aby rozstrzygnąć spór.

Przewiduje, że imponujące przyjęcie AI przyciągnie wzrost do ekosystemu blockchain. Bilyeu przewiduje, że eksperci technologiczni wykorzystają moc AI, aby udowodnić własność projektu wpisanego na technologię blockchain pod kategorią cyfrowego rejestru.

Dyrektor wyjaśnił, że integracja AI na blockchainie pozwoli użytkownikowi uzyskać dowód człowieczeństwa i własności praw autorskich. Zaproponował, że technologia blockchain mogłaby być alternatywnie używana do tworzenia rzadkości i zapewnienia utrzymania wartości aktywów cyfrowych.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *