• Wed. Jul 24th, 2024

Szef Aura Blockchain Consortium Optymistycznie o Przyjęciu Kryptowalut przez Całą Branżę Luksusową

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Mar 6, 2024
Szef Aura Blockchain Consortium Optymistycznie o Przyjęciu Kryptowalut przez Całą Branżę Luksusową

Szef wykonawczy Aura Blockchain Consortium, Romain Carrere, uznał przyspieszone przyjmowanie kryptowalut przez marki luksusowe. Lider konsorcjum rozważał wspólną platformę utworzoną przez wiodące marki luksusowe w celu ujednolicenia podejścia do technologii blockchain i jest optymistycznie nastawiony, że branża luksusowa wyrównuje swoje relacje z krypto.

Marki Luksusowe Gotowe na Funkcje On-chain

Marki luksusowe wykorzystują nowe prawo Unii Europejskiej (UE) do integracji cyfrowych paszportów on-chain powiązanych z ich produktami. Aura Blockchain Consortium prowadzi marsz, jak ujawniono na zeszłotygodniowym spotkaniu w Paryżu z udziałem wykonawców z branży luksusowej.

Miniony weekend przyniósł udział licznych wykonawców na NFT Paris, reprezentujących luksusowe marki motoryzacyjne, alkoholowe, modowe i zegarkowe w dyskusji na temat przyszłości sektora on-chain. Wykonawcy przyznali, że marki luksusowe zanurzyły swoje palce w różnorodnych eksperymentach wspieranych przez blockchain w ciągu ostatnich trzech lat.

Marki luksusowe rozważały immersyjne online metawersy, a inne eksperymentowały z ultra-limitowanymi dropami stworzonymi dla posiadaczy tokenów niezamiennych (NFT).

Carrere uważa, że klienci Web3 pochodzący z marek luksusowych szybko rosną w sposób wykładniczy. Dyrektor wykonawczy Aura ujawnił, że marki luksusowe rozwijają funkcjonalności i narzędzia Web3, aby dopasować je do zaangażowania klientów.

Carrere, który nadzoruje Aurę, zrzeszającą dziesiątki tytanów luksusu, w tym Cartier, Dior, Mercedes Benz, Prada, Bulgari i Louis Vuitton, zapewnił, że uwaga jest bezpośrednio skierowana na intensyfikację przygotowań na rok 2026. Carrere uważa, że data 2026 roku będzie zbiegać się z momentem, gdy regulacje dotyczące Cyfrowych Paszportów Produktów (DPP) wejdą w życie w bloku UE.

DPP są w centrum regulacji UE mających na celu promowanie zrównoważonego rozwoju w sektorach produkcyjnych. Ich egzekwowanie będzie wymagać od marek luksusowych dostarczenia szczegółowych informacji dotyczących pochodzenia produktów i składników. Chociaż przepisy są milczące w kwestii krypto, Aura dąży do wykorzystania okazji do stworzenia prototypu standardu branżowego z DPP, aby pozwolić markom luksusowym na wykorzystanie technologii on-chain.

Postępy Marek Luksusowych w Eksperymentach On-chain

Carrere wskazał, że tworzenie cyfrowego paszportu produktu ma na celu spełnienie minimalnych wymagań zawartych w regulacji UE. Takie działanie nie zagwarantuje zaangażowania klientów, biorąc pod uwagę, że klienci dążą do dodatkowych doświadczeń.

Marki luksusowe szukają porad Aurory, biorąc pod uwagę pozytywne doświadczenia podczas trwających i zaimplementowanych eksperymentów on-chain. Dyrektor wykonawczy uważa, że klienci UE będą sięgać poza podstawowy łańcuch dostaw przy dostępie do DPP połączonego z torebką Louis Vuitton i kurtkami Dior.

Carrere uważa, że Aura pomoże klientom zabezpieczyć portal on-chain dostępny za pomocą prostych kliknięć. Doświadczenie ma na celu udowodnienie unikalnej autentyczności dostarczanej przez produkty luksusowe. Jest to kluczowe, aby poruszać się po licznych funkcjach zintegrowanych ze standardami luksusowymi.

Marki członkowskie Aurory będą wykorzystywać on-chain DPP do gwarancji, ubezpieczeń i lojalności. Carrere chwalił wprowadzenie DPP do prawa europejskiego, ponieważ autentykacja on-chain stanie się standardem sektora dla produktów luksusowych.

Aura Blockchain Consortium Kieruje Integracją On-chain DPP

Carrere przyznał, że marki luksusowe mają wolną rękę w decydowaniu, jak zintegrować on-chain DPP ze swoją ofertą. Dyrektor wykonawczy zauważył, że większość włącza fizyczne chipy NFC do przedmiotów.

Znaczna liczba producentów luksusowych integruje nowe techniki, takie jak odcisk palca obrazu AI, aby skanować produkty do podstawowego piksela podczas weryfikacji oryginalności i autentyczności.

Carrere wskazał, że dzięki Aurze, która ustanawia ujednolicony framework dla DPP podmiotów, każdy ma autonomię w integrowaniu funkcji on-chain zgodnie z preferencjami marki.

Carrere uważa, że proces jest koordynowany przez Aurę, przy czym wiele wiodących marek dąży do produktów powiązanych z sieciami blockchain. W ciągu takiego roku nastąpił znaczący rozwój w segmencie luksusowym.

Carrere ostrzega, że w segmencie luksusowym nadal istnieją zaciekli konkurenci. Niemniej jednak, łączenie się pod egidą Aura Blockchain Consortium w celu sformułowania standardu dla luksusu jest unikatowe i prawdopodobnie przyniesie większe dobro dla wszystkich członków.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *