• Wed. Jul 24th, 2024

NIGERIA DĄŻY DO EKSTRADYCJI UCIEKINIERA Z BINANCE Z KENII

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Apr 17, 2024
NIGERIA DĄŻY DO EKSTRADYCJI UCIEKINIERA Z BINANCE Z KENII

Tajemnicza ucieczka wykonawcy Binance, Nadeema Arjwalli, z nigerijskiej aresztu była w centrum dyskusji w ciągu ostatnich kilku dni. Aby uciszyć falę sceptycyzmu, nigerijskie organy ścigania podjęły zdecydowane działania, aby przywrócić Arjwallę do aresztu.

W oficjalnym komunikacie, nigerijskie władze ujawniły plany namierzenia miejsca pobytu Arjwalli. Władze twierdzą, że Arjwalla udał się do Kenii po ucieczce z aresztu.

Nigeria współpracuje z globalnymi regulatorami, aby namierzyć urzędnika Binance w Kenii

Źródło zaznajomione z informacjami stwierdziło, że urzędnik Binance ukrywał się po przyjeździe do wschodnioafrykańskiego kraju. Raport pokazuje, że nigerijskie władze będą ściśle współpracować z Policją Kenii i Interpolem, aby sprowadzić Arjwallę z powrotem do Nigerii.

Chociaż postępy w trwających śledztwach nie zostały ujawnione, organy ścigania są zdeterminowane, aby postawić Arjwallę i jego kolegę Tigrana Gambaryana przed sądem. Oboje zostali aresztowani w Abudży po przybyciu na spotkanie z nigerijskimi władzami. Oskarżono ich o oszustwa i unikanie podatków, co było sprzeczne z nigerijskim prawem.

Organy ścigania nakazały Gambaryanowi i Arjwalli odbyć 40-dniowe więzienie, aby umożliwić władzom kontynuację śledztwa. Według gazety Time, Arjwalla uciekł z aresztu pod koniec zeszłego miesiąca, gdy był eskortowany na piątkową modlitwę.

Oświadczenie rzecznika nigerijskiego Doradcy ds. Bezpieczeństwa Narodowego, Zakariego Mijinyawa, potwierdziło, że osoby odpowiedzialne za aresztowanie Arjwalli zostały aresztowane w celu dalszego przesłuchania. Rzecznik dodał, że zostanie przeprowadzone szczegółowe dochodzenie w sprawie ucieczki Arjwalli.

Urzędnik stwierdził, że Arjwalla użył swojego kenijskiego paszportu, aby uciec z Nigerii. Następnie władze twierdziły, że Arjwalla wsiadł na pokład linii lotniczych Bliskiego Wschodu, aby uciec z aresztu.

Chociaż nadal nie jest jasne, jak Arjwalla zdobył swój kenijski paszport, funkcjonariusz potwierdził konfiskatę jego dokumentu podróży zaraz po aresztowaniu. Gdy regulatorzy rozpoczynają dokładne poszukiwania, aby sprowadzić Arjwallę z powrotem do Nigerii, jego kolega, pan Gambaryan, przyznaje się do oskarżeń o oszustwo.

W ostatnim raporcie żona Gambaryana złożyła wniosek, aby sprowadzić swojego męża do Stanów Zjednoczonych. Jej starania o zapewnienie bezpieczeństwa Gambaryanowi uzyskały wsparcie od Binance i innych zwolenników.

Urzędnicy Binance oskarżeni w Nigerii

Przegląd raportu sądowego pokazał, że petycja złożona przez żonę Gambaryana miała ponad 3373 podpisy. Żona opisała zatrzymanie Gambaryana w Nigerii jako niesprawiedliwe i wezwała społeczność do wsparcia jej.

W odpowiedzi na wniosek Binance i petycję żony Gambaryana, nigerijski sąd zaplanował postawienie Gambaryana przed sądem 19 kwietnia.

Oprócz aresztowania dwóch urzędników, rząd Nigerii nakazał Binance zawieszenie operacji w Afryce Zachodniej. Władze twierdzą, że Binance używało platformy do prania brudnych pieniędzy.

Restrykcyjne środki nałożone na Binance miały na celu ustabilizowanie wartości nairy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Nigeryjczycy wykazali rosnące zapotrzebowanie na dolara, co wpłynęło na wartość nairy.

Podczas gdy dochodzenie w sprawie operacji Binance w kraju trwa, władze profilują Nigerię jako największą kryptogospodarkę w Afryce. Zauważyli, że większość mieszkańców Nigerii preferuje kryptowaluty od lokalnej waluty fiat.

Czynniki przyczyniające się do dewaluacji nairy

Dewaluacja nairy zmusiła nigerijskie władze do wprowadzenia środków, które umożliwiłyby krajowi zwalczenie dotkliwej inflacji i stymulowanie wzrostu gospodarczego. Ten spadek wartości nairy zobowiązał rząd Nigerii do śledzenia inwestorów, którzy aktywnie angażowali się w nielegalne działania.

Podczas niedawnego posiedzenia sądowego, ustawodawca zażądał, aby Binance ujawniło nazwiska lokalnych inwestorów handlujących na platformie przez ostatnie sześć miesięcy. Tymczasowe nakazy sądowe żądały od kontrowersyjnej giełdy kryptowalut dostarczenia szczegółowego raportu o indywidualnym handlu na Binance.

Wspierając nakazy sądowe, gubernator nigerijskiego banku centralnego, pan Olayemi Cardoso, twierdził, że większość giełd kryptowalut działających w regionie ułatwiała transfer nielegalnych funduszy.

Żałował, że niektóre praktyki biznesowe wdrożone przez giełdy kryptowalut wspierały przepływ nielegalnych funduszy. Urzędnik zauważył, że przez Binance przeszło ponad 26 miliardów dolarów z nieznanych źródeł od zeszłego roku.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *