• Wed. Jul 24th, 2024

Dubai Financial Authority wprowadza nowe prawo dotyczące aktywów cyfrowych

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Apr 17, 2024
Dubai Financial Authority wprowadza nowe prawo dotyczące aktywów cyfrowych

Dubajskie Centrum Finansowe (DIFC) jest specjalną strefą ekonomiczną, w której pracuje ponad 5000 osób. Administracja DIFC ogłosiła niedawno nowe przepisy dotyczące aktywów cyfrowych i bezpieczeństwa.

DIFC zmienia obecne przepisy

Zgodnie z artykułem w Cointelegraph, DIFC zmieniło także swoje obecne przepisy dotyczące ofert inwestycyjnych. Należy zauważyć, że DIFC jest zarządzane w ramach prywatyzowanego systemu prawnego opartego na brytyjskich regulacjach.

Najnowsze zmiany legislacyjne skupiają się na przyspieszeniu wzrostu rynków finansowych w zgodzie z rozwojem na skalę międzynarodową. Jednocześnie nowe zmiany regulacyjne będą służyć jako wytyczne regulacyjne dla inwestorów mających dostęp do aktywów cyfrowych.

Główny doradca prawny DIFC, Jacques Visser, powiedział dziennikarzom, że wytyczne regulacyjne zostały wprowadzone jako pierwsze kompleksowe ustawodawstwo skierowane na aktywa cyfrowe.

Zauważył, że na mocy tych wytycznych aktywa cyfrowe są traktowane w ten sam sposób, co prawa majątkowe. Nowe prawo zawiera dokument o długości siedmiu stron wraz z załącznikami. Prawo to wprowadza zmiany w poprzednich sześciu ustawach i aktualizuje je zgodnie z wymaganiami sektora aktywów cyfrowych.

Jednakże kopii karty nie opublikowano publicznie w Internecie. Urzędnicy DIFC zachowali zmiany w Prawie Zobowiązań, które przyznają równą wartość zapisom elektronicznym i papierowym.

Zmiany w prawach bezpieczeństwa

Rzecznik DIFC poinformował media o zmianach w prawach dotyczących bezpieczeństwa na rok 2024. Te zmiany regulacyjne zastąpiły ustawę z 2005 roku. Prawa bezpieczeństwa również zostały zmienione w 2019 roku, co skutkowało dodaniem Wytycznych dotyczących Zabezpieczenia Finansowego do dokumentu.

Urzędnicy DIFC wyjaśnili, że nowe prawa odnoszą się do Komisji Narodów Zjednoczonych ds. Prawa Handlu Międzynarodowego.

Konkretnie te zmiany w zakresie bezpieczeństwa opierają się na Modelowym Prawie o Transakcjach Zabezpieczających. Jednocześnie oświadczenie z DIFC zauważyło, że nowe polityki bezpieczeństwa są zgodne z najlepszymi praktykami regulacyjnymi, aby spełnić międzynarodowe standardy handlowe.

DIFC zmodyfikowało przepisy dotyczące kryptowalut w regionie w 2022 roku. W zgodzie ze zmianami regulacyjnymi, strefa ekonomiczna wydała licencje na subwencje dla firm AI i Web 3.0 w 2023 roku.

W ten sposób całkowita liczba licencji na subwencje wzrosła o 45% w porównaniu do poprzedniego roku. Jednocześnie odnotowano również 34% wzrost liczby firm z tych sektorów w 2023 roku.

Wśród tych firm administrator zauważył widoczny wzrost liczby startupów funduszy hedgingowych. Ponadto nastąpił wzrost liczby przedsiębiorstw pochodzących z Europy i USA.

Dubaj ma stać się centrum przemysłu aktywów cyfrowych

Prawo dotyczące aktywów cyfrowych w DIFC jest wprowadzane jako pierwszy krok w tej dziedzinie. Region zamierza regulować aktywa cyfrowe na mocy prawa majątkowego. W tej samej linii, Chiny, Hongkong i Singapur również opublikowały ramy regulacyjne dla kryptowalut, które były oparte na prawach majątkowych w ich jurysdykcjach.

Inny artykuł opublikowany w magazynie Cointelegraph dotyczący stanu kryptowalut w 2022 roku podkreślił, że emirat ZEA wydał kolekcję znaczków NFT, aby uczcić swoje 50-lecie. Były CEO Binance, CZ, rzekomo kupił apartament w Dubaju.

Wypowiadając się na forum w Singapurze zauważył, że rząd Dubaju jest bardzo postępowy i utrzymuje dobre środowisko biznesowe. W 2021 roku, Binance podpisało umowę z Dubai World Trade Center Authority, które obecnie pełni funkcję agencji regulacyjnej dla krypto w regionie. W 2021 roku Dubaj gościł wiele dużych wydarzeń związanych z aktywami cyfrowymi, pomimo ograniczeń związanych z COVID-19.

W 2021 roku ZEA również gościło AIBC, ważne szczyty AI i blockchain w Dubai Festival City. W ten sam sposób, największe miasto ZEA było gospodarzem Crypto Expo Dubai w październiku 2021 roku. Inne godne uwagi wydarzenia zorganizowane w Dubaju to WOW Summit i World of Web 3.0 Summit w Dubai Atlantis.

Tymczasem miasto rządowe również pomogło zorganizować Future Blockchain Summit jako część konferencji technicznej GITEX, na której obecni byli przedstawiciele firm i urzędnicy rządowi z całego świata.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *