• Wed. Jul 24th, 2024

Najlepsze 5 kryptowalut do kupienia w Hongkongu

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Mar 7, 2024
Najlepsze 5 kryptowalut do kupienia w Hongkongu

Hongkong jest czołowym centrum kryptowalut i z każdym dniem staje się coraz bardziej popularny. Mieszkańcy tego miasta mogą zatem angażować się w inwestycje w kryptowaluty za pomocą zatwierdzonych platform wymiany krypto.

Jeśli jesteś mieszkańcem Hongkongu, możesz inwestować w aktywa kryptowalutowe i maksymalizować zyski legalnie. Musisz jednak być świadomy rodzaju aktywów, w które inwestujesz. Na rynku jest wiele aktywów kryptowalutowych, dosłownie tysiące z nich, ale nie wszystkie są dobre do inwestycji.

Jeśli zamierzasz kupić lub zainwestować w jakikolwiek aktyw, warto spojrzeć na potencjał, jaki ma on dla wartości w przyszłości. Czy wydaje się, że będzie relevantny w przyszłości, czy jest popularny tylko w danym momencie ze względu na nadmierne szumy?

Biorąc pod uwagę te czynniki, wybraliśmy niektóre aktywa kryptowalutowe, które będą idealne do inwestycji właśnie w Hongkongu.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin jest powszechnie popularnym aktywem kryptowalutowym, przede wszystkim dlatego, że była to pierwsza kryptowaluta, która została stworzona. Po drugie, przez lata wykazała siłę, przynosząc masowy zwrot z inwestycji inwestorom kryptowalutowym.

W rezultacie więcej inwestorów zwraca się ku niej jako do inwestycji chroniącej przed inflacją i maksymalizującej zyski. Bitcoin staje się również coraz bardziej popularny ze względu na pewne nowe rozwój, które jeszcze bardziej napędzi jego wzrost.

Zatwierdzenie ETF-ów Bitcoin na miejscu jest jednym z najnowszych rozwojów, które czynią Bitcoina atrakcyjnym nawet dla głównych inwestorów korporacyjnych. Dzięki takim zatwierdzeniom inwestorzy mogą teraz z ufnością inwestować w Bitcoina, nie obawiając się zmienności czy innych niepewności.

Przyciągnęło to już miliardy dolarów do branży, a więcej jest w drodze. Jeśli chcesz mieć udział w tym wzroście, powinieneś kupić Bitcoina.

Solana (SOL)

Solana jest obiecującym projektem kryptowalutowym ze względu na ulepszenia, które wprowadza do wszystkiego, co już oferuje Ethereum. Możesz jej użyć do tworzenia inteligentnych kontraktów oraz zdecentralizowanych aplikacji. Jednak projekt Solana sprawia, że te rzeczy są łatwiejsze i tańsze w realizacji.

Biorąc pod uwagę, że świat zmierza w kierunku efektywności, szybkości i redukcji kosztów, sieć ta stopniowo staje się preferowanym miejscem dla deweloperów i użytkowników ogólnie, co czyni SOL, natywny token, wartym inwestycji.

Ponieważ jest to token używany do opłacania opłat w sieci, jego wartość na pewno wzrośnie, gdy więcej użytkowników do niej dołączy.

Ethereum (ETH)

Chociaż Solana jest formidablnym rywalem, Ethereum pozostaje królem, jeśli chodzi o tworzenie inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji. Już teraz, na Ethereum jest więcej lojalnych deweloperów i użytkowników niż na jakiejkolwiek innej sieci, pomimo jej wielu słabości.

Ponieważ zapotrzebowanie na inteligentne kontrakty i dapps będzie tylko rosło, analitycy przewidują, że Ethereum potencjalnie przewyższy Bitcoina w 2024 roku wśród kilku zaplanowanych na ten rok ulepszeń.

Natywny token, ETH, ma zatem szansę stać się świetną inwestycją, jeśli wszystko, co jest obiecane, stanie się rzeczywistością.

Ripple (XRP)

Ripple stało się sławne po pokonaniu Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na sądzie, aby udowodnić, że XRP nie jest tokenem. To zwycięstwo przyciągnęło wielu nowych zwolenników dla XRP, ale to nie jest jedyny powód, dla którego znajduje się ono na tej liście.

Branża płatnicza, w której Ripple jest głównym graczem, rośnie w szybkim tempie, a XRP, które jest używane do regulowania rozliczeń wartości miliardów dolarów niemal natychmiast i przy niskich kosztach, stanie się bardziej wartościowe w oczach inwestorów.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) to kolejny projekt kryptowalutowy wart rozważenia. Dzięki swojemu unikalnemu podejściu polegającemu na wdrażaniu tylko naukowo zrecenzowanych propozycji ulepszeń, założyciel Charles Hoskinson jest przekonany, że aktywo pokona Bitcoina i stanie się najważniejszym aktywem kryptowalutowym.

Projekt ten obejmuje również wszystko, co związane z web3, w tym NFT, staking i wszystko pomiędzy. W miarę rozwoju tej sieci, ADA, która jest używana do zasilania ekosystemu, prawdopodobnie zobaczy lepsze dni.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *