• Wed. Jul 24th, 2024

Muzyk Drake udostępnia optymistyczną prognozę dotyczącą Bitcoina autorstwa Michaela Saylora z MicroStrategy swoim 146 milionom obserwujących na Instagramie

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Mar 13, 2024
Muzyk Drake udostępnia optymistyczną prognozę dotyczącą Bitcoina autorstwa Michaela Saylora z MicroStrategy swoim 146 milionom obserwujących na Instagramie

Raper z USA, Drake, podzielił się optymistyczną prognozą prezesa MicroStrategy, Michaela Saylora, na temat potencjału Bitcoina, tuż po tym, jak jego wartość przekroczyła 72 000 dolarów. Gwiazda muzyki udostępniła w poniedziałek, 11 marca, fragment wywiadu Saylora z Andrew Sorkinem z CNBC.

Drake udostępnia klip Saylora o Bitcoinie swoim obserwującym

Raper udostępnił klip z podpisem „Michael Saylor o Bitcoinie” swoim 146 milionom obserwujących na Instagramie. Post potwierdził zainteresowanie Drake’a Bitcoinem, które sięga 2022 roku, kiedy to gwiazda muzyki udostępniła zdjęcie portfela sprzętowego Ledger, inkrustowanego diamentami.

Kanadyjski raper zainteresował się Bitcoinem po wygraniu zakładu o 381 000 dolarów z innym entuzjastą Bitcoina, że Los Angeles Rams pokonają Cincinnati Bengals w ich Super Bowl LVI w 2022 roku.

Drake podszedł do kryptowalut inaczej niż inni celebryci, którzy promowali firmy zajmujące się wymianą kryptowalut, takie jak Crypto.com i obecnie bankrutujący FTX. Zamiast tego, Drake skupia się na największym aktywie krypto pod względem kapitalizacji rynkowej, wynoszącej 1,436 biliona dolarów, według danych CoinGecko. Ruch Drake’a skłonił innego zwolennika Bitcoina, Brana Kansteina, do udostępnienia posta rapera na X (dawniej Twitter). W kolejnym poście z 12 marca Alessandro Ottaviani okrzyknął Saylora bohaterem, którego potrzebujemy, choć na niego nie zasługujemy.

MicroStrategy będzie trzymać Bitcoina przez 100 lat

Saylor wyjaśnił, że Bitcoin nie potrzebuje cech waluty i wykluczył, że ktokolwiek próbowałby kupić filiżankę kawy, używając ułamka swojej własności w budynku przy 5th Avenue.

Saylor konsekwentnie potwierdza swoje długoterminowe poparcie dla Bitcoina, co skłoniło specjalistę od rozwiązań software’owych i inteligencji, MicroStrategy, do zgromadzenia 205 000 Bitcoinów, o szacowanej wartości 14,6 miliarda dolarów.

Podczas wywiadu w poniedziałek, Saylor ponowił, że MicroStrategy nabywa Bitcoina, aby trzymać aktywo krypto przez 100 lat. Stwierdził, że spadek z 66 000 do 16 000 dolarów wyrzucił jedynie turystów, nie zaś MicroStrategy.

Saylor optymistycznie nastawiony do tendencji wzrostowej Bitcoina w obliczu wznowienia rekordów wszech czasów

Optymistyczna prognoza Saylora zbiegła się z triumfem Bitcoina nad srebrem po przetestowaniu rekordu wszech czasów powyżej 71 000 dolarów w poniedziałek. Dzień później, Bitcoin wzrósł o 2,75%, ustanawiając swoje rekordowe maksimum na poziomie 72 953 dolarów we wtorek. Rajd pokazał niezwykłe odwrócenie od zeszłotygodniowej zmienności, kiedy Bitcoin zrealizował cenę wahającą się jak na huśtawce.

Wzrost jest częściowo przypisywany zatwierdzeniu przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) funduszy wymienialnych na giełdzie (ETF) opartych na Bitcoinie. Zatwierdzenie spowodowało, że kwestie ETF prowadzone przez BlackRock, Franklin Templeton i Bitwise zgarnęły miliony Bitcoinów.

Tymczasem, Bitcoin w ciągu ostatnich 24 godzin przetestował 73 032,70 dolarów jako swoje rekordowe maksimum, w momencie gdy jego dzienny wolumen osiągnął 68,39 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 11,10%, zwiększając tym samym aktywność rynkową, według danych CoinGecko.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *