• Sat. Jul 20th, 2024

BlackRock składa wniosek o zatwierdzenie ETF-ów na Bitcoina w ramach Globalnego Funduszu Alokacyjnego

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Mar 13, 2024
BlackRock składa wniosek o zatwierdzenie ETF-ów na Bitcoina w ramach Globalnego Funduszu Alokacyjnego

BlackRock zwrócił się do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) z prośbą o zainwestowanie w własne fundusze ETF na Bitcoina (exchange-traded funds) oraz fundusze konkurencji w ramach swojego Globalnego Funduszu Alokacyjnego.

Najnowsze doniesienia kierowane przez Larry’ego Finka BlackRock pokazują zamiar zakupu ETF-ów na Bitcoina dla Globalnego Funduszu Alokacyjnego zidentyfikowanego jako MALOX. Przeglądając czwartkowy, 7 marca, wniosek BlackRock do SEC, można zauważyć, że MALOX zamierza nabyć udziały w IBIT BlackRocka oraz w ETF-ach krypto od innych emitentów.

Wniosek z czwartku wskazuje, że fundusz będzie inwestował wyłącznie w ETP (exchange-traded products) notowane na krajowej giełdzie papierów wartościowych.

BlackRock potwierdza zainteresowanie ETF-ami na Bitcoina

Od momentu założenia Globalnego Funduszu Alokacyjnego w 1989 roku, BlackRock ewoluował, mając na celu generowanie zwrotu z inwestycji poprzez zarządzaną politykę. Fundusz skupiał się na zagranicznych akcjach, papierach wartościowych rynku pieniężnego i długach w USA, a także na udziałach w takich podmiotach jak Apple.

Dalsze przeglądanie działań BlackRock pokazuje aktualizację wniosku z 4 marca dotyczącą Strategicznego Funduszu Dochodów (BSIIX). Fundusz ma podobne zainteresowanie nabywaniem ETF-ów na Bitcoina.

Przewodniczący SEC, Gensler, odłożył decyzję o wniosku z 6 marca dotyczącym próby Nasdaq oferowania opcji na Bitcoin Trust iShares BlackRocka (IBIT). Komisja podaje potrzebę posiadania wystarczającej ilości czasu na zbadanie prośby Nasdaq.

W osobnym wniosku, SEC poszukiwało dodatkowego czasu na odpowiedź na Miami International Securities Exchange i Cboe Exchange. Platformy złożyły wstępną aplikację na opcje ETF-ów na Bitcoina 25 stycznia.

Agencja miała termin do 10 marca na decyzję, jak zapisano w prawie o papierach wartościowych, oferując 45 dni na odroczenie. Z agencją przyjmującą 45-dniowe odroczenie, SEC ma do 45 dni, co daje maksymalnie 90 dni. Ustala to termin na 24 kwietnia dla decyzji agencji.

Przemysłowi wykonawcy wspierają handel opcjami

Czytelnicy branżowi uznają dostępność opcji za nieuniknioną, ponieważ inwestorzy szukają rozszerzonej ekspozycji na produkty pochodne. Dostępność opcji umożliwi inwestorom spekulację na cenach krypto z wykorzystaniem dźwigni finansowej i zabezpieczenie portfeli aktywów cyfrowych. Głowa rynków pochodnych Cboe Global Markets, Catherine Clay, uważa opcje za istotny i naturalny postęp dla ETF-ów na Bitcoina.

W wywiadzie z CNBC z 20 stycznia, powtórzyła wiarę Cboe Global Markets w użyteczność opcji. Głowa działu pochodnych wskazała, że opcje oferują inwestorom ochronę przed spadkiem. Ponadto, opcje oferują ekspozycje zdefiniowane ryzykiem w krypto, ułatwiając końcowym inwestorom i ekosystemowi.

W poście z lutego, szef Grayscale Investments, Michael Sonnenshein, zgłosił zatwierdzenie opcji notowanych na giełdzie powiązanych z ETF-ami na Bitcoina. Wykonawca wskazał, że opcje ułatwiają odkrywanie cen, pomagając inwestorom w nawigacji po warunkach rynkowych lub realizacji pożądanych wyników.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *