• Wed. Jul 24th, 2024

Metaplanet Zwiększa Portfel BTC o Zakup w Wysokości ¥250 Milionów

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

May 30, 2024
Metaplanet Zwiększa Portfel BTC o Zakup w Wysokości ¥250 Milionów

Strategiczny Zwrot Metaplanet

Metaplanet, japońska firma często określana jako „azjatycki MicroStrategy”, zwiększyła swoje zasoby Bitcoina (BTC) o nowy zakup o wartości ¥250 milionów (1,5 miliona dolarów). Firma ogłosiła ten ruch za pośrednictwem posta na swoim oficjalnym koncie X.

W zeszłym miesiącu Metaplanet wzbudził sensację, ogłaszając zamiar stania się pierwszą spółką notowaną na tokijskiej giełdzie, która zainwestuje w BTC. W tym czasie firma przeznaczyła ¥1 miliard, czyli około 6,25 miliona dolarów, na swoje zakupy BTC.

Ten krok sygnalizował znaczący zwrot w strategiach inwestycyjnych japońskich firm w kierunku kryptowalut. Najnowsze nabycie następuje po wcześniejszej inwestycji w tym miesiącu, gdy Metaplanet zakupił 19,87 BTC, o wartości około ¥200 milionów.

To stopniowe podejście podkreśla systematyczną strategię firmy w rozszerzaniu swojego portfela BTC. Ostatnie zatwierdzenie nabycia dodatkowych BTC o wartości ¥250 milionów wzmacnia pewność Metaplanet w rynku kryptowalut.

Agresywna inwestycja Metaplanet w Bitcoin jest porównywana do MicroStrategy, amerykańskiej firmy znanej z dużych zasobów BTC. Obie firmy ustanawiają precedensy w swoich regionach, integrując znaczące inwestycje w kryptowaluty do swoich inwestycji korporacyjnych.

Semler Scientific Wprowadza BTC, Cena Akcji Rosną o 30%

Tymczasem wiodąca firma medyczna i oprogramowania, Semler Scientific, ogłosiła przyjęcie BTC jako swojego głównego aktywa rezerwowego skarbu. Po ogłoszeniu tej decyzji, cena akcji firmy wzrosła o 30%.

Semler Scientific ujawnił nabycie 581 BTC, o wartości 40 milionów dolarów. Eric Semler, przewodniczący Semler Scientific, podkreślił, że strategia skarbowa firmy dotycząca BTC pokazuje ich pewność co do tej cyfrowej waluty jako stabilnego magazynu wartości i atrakcyjnej możliwości inwestycyjnej.

Semler, który również kieruje funduszem inwestycyjnym TCS Capital Management, podkreślił unikalne cechy BTC. Dodał, że wiodąca kryptowaluta jest rzadkim i skończonym aktywem, mogącym skutecznie służyć jako zabezpieczenie przed inflacją i bezpieczna przystań w obliczu globalnej niestabilności finansowej.

Reakcja Rynku i Implikacje

Pomimo 13% spadku przychodów w pierwszym kwartale 2024 roku, Semler Scientific odnotował 22% wzrost zysku netto, co wskazuje na poprawę rentowności. Według raportu, kierownictwo firmy rozważało różne opcje wykorzystania swoich rezerw gotówkowych, w tym potencjalne przejęcia, zanim doszło do wniosku, że inwestowanie w BTC jest najrozsądniejszą decyzją.

Przewodniczący wyjaśnił, że solidna infrastruktura i odporność BTC czynią go bardziej atrakcyjnym wyborem niż złoto, przewidując, że jego wartość wzrośnie w miarę, jak będzie coraz bardziej uznawany jako cyfrowy magazyn wartości.

Ruch Semler Scientific jest zgodny z działaniami MicroStrategy, największego korporacyjnego posiadacza BTC, z 214 400 BTC (o wartości 13,5 miliarda dolarów na dzień 31 marca 2024 roku). MicroStrategy zabezpieczyło 1,5 miliarda dolarów poprzez dwie oferty obligacji zamiennych w pierwszym kwartale, aby zakupić dodatkowe 25 250 BTC, co stanowi 14. kolejny kwartał rozszerzania zasobów BTC, według Phonga Le, prezydenta i dyrektora generalnego firmy.

Przyjęcie przez Semler Scientific tego aktywa kryptograficznego stanowi kamień milowy w finansach korporacyjnych, sygnalizując szerszy trend firm badających alternatywne strategie zarządzania skarbcem.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *