• Wed. Jul 24th, 2024

MetaMask Wdraża Alerty Bezpieczeństwa Blockaid w Celu Zwalczania Przestępczości Kryptowalutowej

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Feb 26, 2024
MetaMask Wdraża Alerty Bezpieczeństwa Blockaid w Celu Zwalczania Przestępczości Kryptowalutowej

Rosnąca popularność MetaMask zmusiła firmę do wzmocnienia protokołów bezpieczeństwa w celu ochrony funduszy klientów. W raporcie z 20 lutego zespół MetaMask ogłosił, że zintegruje dodatkowe alerty bezpieczeństwa w wielu łańcuchach.

Strategiczny ruch ma na celu ochronę użytkowników MetaMask przed atakami cybernetycznymi i zewnętrznymi zagrożeniami. Okazjonalnie, złi gracze polowali na portfele samoobsługowe, aby ukraść fundusze klientów.

MetaMask Wdraża Dodatkowe Narzędzia Bezpieczeństwa

To skłoniło zespół MetaMask do rozważenia integracji alertów bezpieczeństwa Blockaid w rozszerzeniu internetowym i aplikacji mobilnej. W zeszłym miesiącu zespół MetaMask rozpoczął proponowaną integrację domyślnych alertów bezpieczeństwa w sieci Ethereum.

Pomyślna integracja alertów bezpieczeństwa w sieci Ethereum skłoniła zespół MetaMask do dodania nowej funkcji do innych łańcuchów, w tym Polygon, Arbitrum, Avalanche, Linea, Optimism i BNB Smart Chain. Integracja domyślnych alertów bezpieczeństwa wspieranych przez Blockaid będzie wysyłać powiadomienia do użytkowników MetaMask dotyczące nadchodzącego zagrożenia bezpieczeństwa.

Ogłoszenie przekazane przez współzałożyciela MetaMask, Dana Finlaya, stwierdziło, że integracja alertów bezpieczeństwa stanowi znaczący kamień milowy dla firmy w ułatwianiu bezpiecznych transakcji. Finlay zauważył, że nowa funkcja alertu bezpieczeństwa będzie wspierać analizę przetwarzanych transakcji i identyfikację podejrzanych wzorców na platformie.

Alert bezpieczeństwa jest zaprojektowany, aby ostrzegać klientów przed podejrzaną transakcją, która może prowadzić do dużych strat. Przez lata zespół MetaMask inwestował znaczne środki w poprawę bezpieczeństwa transakcji.

W porównaniu do portfeli zorientowanych na Web3, MetaMask zintegrował funkcje inspirowane prywatnością, które nie wymagają od użytkownika udostępniania poufnych informacji stronom trzecim w celu weryfikacji.

Cechy Systemu Alertów Bezpieczeństwa Blockaid

Wykonawca przewiduje, że alerty bezpieczeństwa Blockaid zwiększą doświadczenia użytkowników MetaMask. Obecnie zespół MetaMask zdobył znaczącą bazę klientów na całym świecie. Przegląd strony internetowej MetaMask wykazał, że od września ubiegłego roku do stycznia liczba aktywnych użytkowników wzrosła z 19 milionów do 30 milionów. Imponujący wzrost portfela MetaMask wynikał ze wzrostu przypadków użycia przez wiele platform handlowych o wysokim profilu, takich jak Robinhood.

W kolejnym raporcie starszy menedżer produktu w MetaMask, Bárbara Schorchit, potwierdziła, że integracja funkcji alertu bezpieczeństwa przyciągnęła więcej klientów na platformę.

Wykonawca przyznał, że integracja narzędzi bezpieczeństwa Blockaid w portfelu MetaMask spowodowała wzrost zgłoszeń obsługi klienta. Pan Schorchit wyjaśnił, że nowa funkcja bezpieczeństwa umożliwi zespołowi MetaMask ujawnienie publicznie stron internetowych będących pod śledztwem z powodu podejrzeń o działalność szkodliwą.

Oczekuje, że zgłoszone podejrzane transakcje zostaną uwzględnione na publicznej liście phishingowej MetaMask. Powołując się na incydent z hackingiem Ledger Connect Kit, który miał miejsce w grudniu, Schorchit wierzy, że funkcja alertu bezpieczeństwa pomoże zaoszczędzić miliony.

Strategie Adresowania Oszustw Krypto

W incydencie z Ledger Connect hakerzy skompromitowali ponad 100 Dappów; tylko portfele MetaMask z alertami bezpieczeństwa zostały oszczędzone od ataku. W 2023 roku, prawie 1,7 miliarda dolarów zostało straconych w oszustwach związanych z kryptowalutami. Oznacza to, że bezpieczeństwo pozostaje kluczowe w trwających kampaniach adopcyjnych krypto.

Powszechne naruszenia bezpieczeństwa dotykające branży krypto zmusiły dotknięte firmy do poszukiwania odpowiednich produktów symulacji transakcji w celu zwalczania zagrożeń zewnętrznych. W kwietniu zeszłego roku zespół OpenSea zainwestował w integrację systemu alertów bezpieczeństwa.

Chociaż system alertów bezpieczeństwa OpenSea był jeszcze w fazie testów, firmie udało się zabezpieczyć około 500 milionów dolarów przed atakami cybernetycznymi. Pomyślna integracja alertów bezpieczeństwa na OpenSea zachęciła inne firmy do inwestycji w tę technologię.

W oparciu o różnorodne potrzeby bezpieczeństwa, większość firm krypto i fintech rozważyła integrację systemu powiadomień bezpieczeństwa Blockaid ze względu na jego unikalność. Od 2022 roku Blockaid dostarcza narzędzia bezpieczeństwa klasy pierwszej do symulacji transakcji przed ich początkowym wykonaniem.

Te narzędzia były powszechnie używane do ochrony portfeli i Dappów przed zagrożeniami zewnętrznymi, takimi jak ataki phishingowe i incydenty hackingu.

W październiku 2023 roku zespół Blockaid uzyskał 33 miliony dolarów w rundzie finansowania serii A prowadzonej przez Ribbit we współpracy z Sequoia. Środki zostaną wykorzystane do ulepszenia narzędzi bezpieczeństwa Web3 Blockaid do walki z oszustwami, hackingiem i oszustwami kryptowalutowymi.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *