• Wed. Jul 24th, 2024

Liczba Aktywnych Użytkowników Miesięcznie na MetaMask Osiąga Rekord Wszystkich Czasów, Przekracza 30 Milionów

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Feb 23, 2024
Przedstawiamy Changpeng Zhao: Wszystko, co Musisz Wiedzieć o Byłym CEO Binance

Z ponad 30 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie, MetaMask, znany portfel Ethereum i przeglądarka zdecentralizowanych aplikacji (DApp), jest na najlepszej drodze do przekroczenia dotychczasowych rekordów liczby aktywnych użytkowników miesięcznie. Blockaid zostało założone w 2022 roku przez byłych pracowników izraelskiej organizacji wywiadu cybernetycznego „Jednostka 8200” i od tego czasu stało się liderem rynku w rozwiązaniach blockchain i kryptowalut.

Podczas rozmowy z Danem Finlayem, Oficerem Ethos MetaMask i współzałożycielem Consensys, powiedziano, że firma zwiększyła bezpieczeństwo produktu, skutecznie zapobiegając szkodliwym transakcjom. Dan przyznał, że firma podejmuje niezbędne kroki, aby upewnić się, że MetaMask utrzyma swoją pozycję jako jeden z pionierów bezpieczeństwa kryptowalut i osobistych portfeli kryptowalutowych.

MetaMask, w swoim najnowszym komunikacie prasowym, opublikowało liczbę aktywnych użytkowników miesięcznie. W danych użytkownicy wzrosli o 55% w ciągu 4 miesięcy, przechodząc z 19 milionów do 30 milionów od września 2933 r. do stycznia 2024 r. Raport prawie odpowiada wzrostowi zauważonemu w styczniu 2022 r.

Ekspert Branżowy Opisuje Działanie MetaMask Jako Wpływające na Doświadczenie Użytkownika

Wzrost liczby aktywnych użytkowników miesięcznie na MetaMask został opisany jako rosnące przyjęcie i zainteresowanie zdecentralizowanymi technologiami, szczególnie w ekosystemie Ethereum. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika projektowi i łatwemu dostępowi do szerokiej gamy produktów i usług DeFi, MetaMask stał się głównym czynnikiem umożliwiającym ciągły wzrost i dojrzewanie sektora zdecentralizowanych finansów.

Wyjaśniając dotychczasowy sukces firmy, David Canellis, analityk branżowy, mówi, że popularność MetaMask można częściowo przypisać jej zaangażowaniu w bezpieczeństwo i prywatność użytkowników. Dając ludziom pełną kontrolę nad ich cyfrowymi aktywami i kluczami prywatnymi, MetaMask eliminuje potrzebę powierzania wrażliwych danych finansowych scentralizowanym pośrednikom.

Starszy Menedżer Produktu w Consensys Wypowiada Się, Rzuca Więcej Światła

Ciągły rozwój i ekspansja MetaMask mają wzmacniać jego pozycję jako czołowego dostawcy zdecentralizowanych rozwiązań finansowych. Canellis również powiedział, że z rosnącym i rozwijającym się przemysłem finansowym zdecentralizowanym, MetaMask ma silną pozycję, aby być głównym graczem w kształtowaniu przyszłości technologii i finansów.

Barbara Schorchit, Starszy Menedżer Produktu w Consensys, podczas swojego wywiadu dla Blockworks, wyjaśniając, kto jest uprawniony do korzystania z ich usług, zdefiniowała pojęcie „użytkownik” jako każdego, kto zainstalował aplikację mobilną lub rozszerzenie MetaMask.

Dodała również, że aktywnie korzystający z usług użytkownik to ktoś, kto albo wzywa i ładuje stronę za pomocą rozszerzenia MetaMask, albo korzysta z aplikacji mobilnej raz na 30 dni. Zebrano informacje, że MetaMask aktywuje automatyczne powiadomienie o zagrożeniu na głównym łańcuchu Ethereum Blockaid.

Ta funkcja została wprowadzona w zeszłym miesiącu przez rozszerzenie przeglądarki. Firma zrobi to samo dla Optimism, Arbitrium, Avalanche, Polygon i BNB Chain. Zostanie to zrealizowane za pomocą zarówno rozszerzenia, jak i aplikacji.

4% Użytkowników MetaMask Oszczędza 500 Milionów Dolarów na Transakcjach Oszukańczych, Mówi CEO

W swoim oświadczeniu, CEO Blockaid, Ido Ben-Natan dla Blockworks, powiedział, że niektóre złośliwe wydarzenia zapobiegły szerokiej akceptacji Web3. Zebrano informacje, że 1inch, agregator DEX, i portfele kryptowalutowe takie jak Rainbow, CoolWallet i Zerion korzystają z Blockaid od pewnego czasu.

Podczas wyjaśniania działalności firmy, CEO mówi, że firma wysyła automatyczne powiadomienie do swoich użytkowników, gdy wykryte zostanie nadchodząca oszukańcza transakcja, próba phishingu lub naruszenie. Dane MetaMask pokazują, że 576 000 konkretnych użytkowników MetaMask aktywowało powiadomienia Ethereum Blockaid podczas fazy beta.

Blockaid pojawił się w październiku 2023 roku po zamknięciu serii A inwestycji w wysokości 33 milionów dolarów prowadzonej przez Ribbit Capital i Variant. Firma była pierwsza, która wprowadziła i wykryła naruszenie Ledger Connect Kit na kwotę ponad 600 000 dolarów w 2023 roku.

Według raportu Consensys, 4% użytkowników MetaMask zapobiegło stratom w wysokości ponad 500 milionów dolarów dzięki integracji z ostatnim Blockaid, który ma na celu ochronę handlowców na OpenSea NFT. BlockAid ogłosił również, że udało mu się zatrzymać ponad 1,3 miliona oszukańczych transakcji do tej pory.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *