• Wed. Jul 24th, 2024

Hongkońscy Regulatorzy Finansowi Przeprowadzą Inspekcję w Firmach Krypto

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

May 31, 2024
Hongkońscy Regulatorzy Finansowi Przeprowadzą Inspekcję w Firmach Krypto

Hongkong dąży do stania się rozwijającym się centrum krypto w Azji. Regulatorzy w tym regionie podjęli działania w celu stworzenia bezpiecznego środowiska do handlu aktywami cyfrowymi. W poniedziałek Komisja Papierów Wartościowych i Futures (SFC) Hongkongu ogłosiła plany przeprowadzenia inspekcji na miejscu u dostawców usług związanych z kryptoaktywami.

Inspekcja ma na celu sprawdzenie, czy firmy krypto spełniają nowe wymagania licencyjne, które wchodzą w życie 1 czerwca.

Hongkong wprowadza nowe zasady licencjonowania krypto

Po wysłaniu wielu przypomnień do lokalnych firm krypto, SFC oczekuje, że wszyscy dostawcy usług związanych z aktywami wirtualnymi (VASPs) spełnią wymagania licencyjne do 1 czerwca.

SFC stwierdziło, że nie będzie przedłużenia terminu składania wniosków o nową licencję. Po 1 czerwca SFC oczekuje, że lokalne VASPs będą miały licencję lub będą uznane za licencjonowane.

Regulatorzy finansowi wyjaśnili, że VASPs, które są uznane za licencjonowane, będą musiały przejść ocenę regulacyjną w celu uzyskania licencji w Hongkongu. Kategoria uznanych za licencjonowane obejmuje giełdy kryptooperujące w Hongkongu przed wejściem w życie nowych przepisów.

SFC potwierdziło, że od 1 czerwca firmy operujące bez uzyskania licencji będą narażone na odpowiedzialność prawną. Regulator finansowy uzna, że nielicencjonowane firmy krypto popełniają przestępstwa.

Tymczasem SFC przeprowadzi inspekcję na miejscu, aby zbadać zgodność grupy VASPs uznanych za licencjonowane. Proponowana inspekcja oceni, czy firmy krypto podejmowały odpowiednie środki bezpieczeństwa w celu ochrony środków klientów.

Firmy krypto wycofują wnioski o licencję w Hongkongu

SFC również sprawdzi, czy VASPs stosują międzynarodowe środki know-your-customer (KYC). Regulatorzy finansowi doradzili mieszkańcom Hongkongu, aby handlowali tylko na autoryzowanych giełdach krypto.

Regulator finansowy zaapelował do VASPs oczekujących na zatwierdzenie licencji, aby nie przyjmowali nowych użytkowników na swoje platformy, dopóki nie uzyskają licencji. Nowy reżim licencjonowania SFC ma na celu uniemożliwienie osobom z Chin kontynentalnych dostępu do firm krypto z siedzibą w Hongkongu.

Ruch Chin przeciwko krypto zmusił sąsiedni Hongkong do wprowadzenia surowych środków w zakresie transakcji transgranicznych między tymi dwoma krajami. Przegląd strony internetowej SFC pokazuje, że 18 wniosków oczekuje na zatwierdzenie, podczas gdy 11 wniosków zostało wycofanych.

Raport SFC pokazuje, że tylko dwie firmy krypto, OSL i Hash Blockchain Limited, mają prawo działać w Hongkongu od czerwca. SFC zauważyło, że dzień przed terminem licencyjnym, szybko rozwijające się firmy krypto, w tym IBTCEX, Huobi HK i HTX, wycofały swoje wnioski.

Nowe zasady dotyczące krypto w Hongkongu

Na początku tego tygodnia Gate.HK ogłosiło plany zakończenia działalności w Hongkongu z powodu presji regulacyjnej. Gate.HK wycofało swój wniosek 23 maja w celu przeprowadzenia znaczącej reorganizacji swojej platformy handlowej.

Zespół Gate.HK potwierdził, że wypłaty i depozyty pozostaną niedostępne, dopóki giełda krypto nie uzyska licencji na działanie w Hongkongu. Gate.HK potwierdziło, że nowi użytkownicy nie powinni rejestrować się na platformie ani kontynuować działań marketingowych.

Gate.HK skupi się na reorganizacji platformy, co będzie obejmować usunięcie tokenów z listy. Giełda krypto wznowi działalność w sierpniu tego roku.

Wypowiedź Angele Ang, doradcy ds. polityki w TRM Labs, ujawnia, że inspekcja na miejscu prowadzona przez SFC będzie obejmować dokładniejsze badanie regulacyjne w porównaniu do zwykłego badania na etapie składania wniosków.

Ekspert zauważył, że liczne wnioski, które zostały wstrzymane, pokazują zaangażowanie SFC w ochronę świata krypto.

Kiedy handlujesz na rynku krypto, musisz poświęcić dużo czasu na analizowanie trendów rynkowych i opracowywanie strategii handlowych. Jednak w dzisiejszym świecie stało się to łatwiejsze dzięki pomocy botów handlowych AI. Możesz użyć ich algorytmów, aby ułatwić proces handlu.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *