• Wed. Jul 24th, 2024

FTC Ostrzega Amerykanów przed Oszustwami Kryptograficznymi w Romansach

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Jun 17, 2024
FTC Ostrzega Amerykanów przed Oszustwami Kryptograficznymi w Romansach

Wraz z rosnącą popularnością aktywów kryptograficznych, przestępcy wymyślają nowe sposoby wykorzystania klientów. We wtorek Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) wydała raport ostrzegawczy, informując konsumentów o powszechności oszustw w romansach.

FTC zauważyła, że podczas gdy firmy inwestują znaczne środki w zapobieganie stratom finansowym, przestępcy korzystają z platform mediów społecznościowych, aby oszukiwać klientów.

Wzrost Oszustw Kryptograficznych w Romansach

Regulatorzy finansowi stwierdzili, że oszuści budują relacje z ofiarami, zanim je okradną.

FTC zaobserwowała, że po zdobyciu zaufania swoich celów, przestępcy zachęcają ofiary do inwestowania w fałszywe inwestycje kryptograficzne. W przeciwieństwie do innych oszustw, oszuści romansowi są bardziej cierpliwi wobec swoich ofiar.

Oszuści nawiązują solidną relację, zanim wciągną ofiary w swoje oszukańcze plany. FTC zauważyła, że oszuści romansowi zapewniają emocjonalne zaangażowanie ofiar, zanim przystąpią do realizacji swojego celu.

Regulatorzy opisali oszustów romansowych jako manipulacyjnych, co utrudnia ofiarom zrozumienie, że są oszukiwane. Oszust udaje eksperta finansowego z rozległą wiedzą na temat kryptowalut i bogactwa.

FTC zauważyła, że oszuści osiągnęli biegłość w wykonywaniu swoich zadań. Wraz z wzrostem oszustw romansowych, regulatorzy ubolewali, że przestępcy okradli niewinnych klientów na miliony dolarów.

FTC USA Ostrzega Przed Oszustwami Romansowymi

W większości przypadków oszuści dobrowolnie oferują ofiarom porady dotyczące inwestycji kryptograficznych, podczas gdy inni twierdzą, że są udanymi traderami gotowymi nauczyć klientów o aktywach kryptograficznych.

FTC argumentowała, że przestępcy opanowali sztukę oszukiwania klientów, twierdząc, że osiągnęli wolność finansową dzięki swoim podejrzanym schematom. Nieznane wielu osobom, FTC przyznała, że oszuści interesują się jedynie osiągnięciem własnej niezależności finansowej, a nie pomocą klientom.

W raporcie FTC regulatorzy przedstawili kilka podejść niezbędnych do identyfikacji oszustów. Regulatorzy ostrzegli publiczność przed osobami wykazującymi oznaki miłości lub obiecującymi szybkie bogactwo.

Ponadto, publiczność została ostrzeżona przed inwestowaniem w inwestycje obiecujące wysokie zyski lub niskie ryzyko. FTC zauważyła, że większość osób twierdzących, że oferują sekrety inwestycyjne lub lekcje, nie jest autentyczna.

Przestępcy Wymyślają Nowe Podejścia do Kradzieży od Klientów

Regulatorzy doradzili publiczności, aby przeprowadzać dokładne badania przed zainwestowaniem w jakikolwiek projekt. Komisja stwierdziła, że wszystkie inwestycje wiążą się z wrodzonym ryzykiem. Będąc na czele kampanii na rzecz ochrony konsumentów i uczciwych praktyk biznesowych, FTC rozumie, jak działają firmy.

W związku z tym FTC potwierdziła, że żadna inwestycja nie gwarantuje niskiego ryzyka. Komisja stwierdziła, że nie ma szans, aby jakakolwiek inwestycja zapewniała wysokie zyski.

Regulatorzy wezwali publiczność do zgłaszania oszustw romansowych lub platform mediów społecznościowych używanych przez przestępców. Informowanie regulatorów o podejrzanych działaniach jest kluczowe w ochronie interesów konsumentów.

Oprócz zgłaszania odpowiednim władzom, ofiary oszustw romansowych zostały zachęcone do ostrzegania swoich bliskich o tych oszustwach. Wczesne ostrzeżenie FTC przed oszustwami romansowymi naśladuje podejście doradcze kanadyjskiego organu.

Wcześniej w ubiegłym miesiącu Kanadyjskie Centrum Zwalczania Oszustw (CAFC) stwierdziło, że przestępcy celują w serwisy randkowe. CAFC ubolewało, że w Kanadzie rośnie liczba oszustw romansowych, inwestycyjnych i “pig butchering”.

Komisja stwierdziła, że przestępcy używają serwisów randkowych, platform mediów społecznościowych i innych stron internetowych, aby ukraść ciężko zarobione pieniądze klientów. Regulatorzy radzili Kanadyjczykom, aby byli czujni, nawiązując znajomości z nieznajomymi na serwisach randkowych.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *