• Sat. Jul 20th, 2024

Deutsche Telekom Inwestuje w Kopanie Bitcoinów

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Jun 17, 2024
Deutsche Telekom Inwestuje w Kopanie Bitcoinów

Deutsche Telekom, największa firma telekomunikacyjna w Europie, ujawniła, że zamierza rozpocząć działalność w zakresie kopania Bitcoinów, aby wejść w przestrzeń kryptowalut. Oświadczenie to wywołało poruszenie w sektorach kryptowalut i telekomunikacji, wskazując na rosnącą konwergencję tradycyjnej i cyfrowej gospodarki.

Dostawca telekomunikacyjny skupił się na oferowaniu usług komunikacyjnych w całej Europie. Firma wyjaśniła, że jej wejście w kopanie Bitcoinów to przemyślana zmiana strategiczna, mająca na celu poszerzenie posiadanych aktywów i eksplorację dochodowego rynku kryptowalut.

Timotheus Höttges, CEO firmy, powiedział: „Jesteśmy podekscytowani możliwością eksplorowania nowych możliwości w cyfrowej gospodarce”, dodając: „Nasze zaangażowanie w innowacje i postęp technologiczny jest zgodne z kopaniem Bitcoinów.”

Analiza najnowszego ruchu firmy pokazuje, że firma telekomunikacyjna jest w dobrej pozycji do kopania Bitcoinów, posiadając duże centra danych i zaawansowaną moc przetwarzania. Te centra danych, wyposażone w systemy chłodzenia i wysokowydajne serwery, będą teraz wykorzystywane do kopania Bitcoinów, tworząc nowe strumienie przychodów za pomocą istniejącego sprzętu.

Zobowiązanie Firmy do Legalnych Operacji, COO Polygon Labs Wypowiada się

Aby zapewnić otwarte i legalne operacje, firma poinformowała, że będzie przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów prawa i współpracować ściśle z organizacjami regulacyjnymi. Dział prawny firmy komunikuje się z regulatorami, aby pomóc im zrozumieć skomplikowany system prawny i zapewnić zgodność operacji kopania ze wszystkimi odpowiednimi przepisami.

Firma obiecała interesariuszom, że jej operacje kopania będą przestrzegały rygorystycznych wytycznych dotyczących zrównoważonego rozwoju. Firma zamierza zasilać swoje operacje kopania za pomocą odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna i wiatrowa.

Operator telekomunikacyjny planuje przeprowadzić program pilotażowy, aby ocenić wykonalność i rentowność inicjatywy przed stopniowym rozszerzeniem działalności w zakresie kopania Bitcoinów. Jeśli się powiedzie, firma planuje zwiększyć swoją moc wydobywczą i badać dodatkowe możliwości w ekosystemie kryptowalut.

Deutsche Telekom Ujawnia Operację, COO Firmy Wyraża Entuzjazm

Sojusz skupi się na integracji projektów AI i Web3 w sieci Fetch.ai. Fetch.ai, holenderska organizacja non-profit, koncentruje się na tworzeniu operacji, do których dostęp ma wielu użytkowników. MMS, spółka zależna Deutsche Telekom, oficjalnie przejęła odpowiedzialność za walidację dla Polygon.

W oświadczeniu, Michael Blank, Chief Operating Officer (COO) Polygon Labs, wyraził swoje zadowolenie z sojuszu. Zauważył również międzynarodowy styl przywództwa Deutsche Telekom w globalnym przemyśle telekomunikacyjnym.

Ogłoszenie tego dużego kroku zostało złożone przez T-Systems MMS (również należący do Deutsche Telekom) Web3 Infrastructure and Solutions, Dirka Rödera na konferencji Bitcoin Prague. Röder, ubrany w różową koszulkę z logo Bitcoin, stał obok logo firmy. Ujawnił również, że firma zajmuje się operacjami węzłów Bitcoin i Bitcoin Lightning od 2023 roku.

Deutsche Telekom Twierdzi, że Zaangażowanie w Polygon Poprawi Operacje Blockchain

Blank zauważył, że zaangażowanie Deutsche Telekom w operacje Polygon umożliwi szerszą adopcję technologii blockchain i poprawi wydajność konsumentów, korzystając z innowacji technologicznych Web3. Jednak 13 lutego 2024 roku Deutsche Telekom ogłosiło, że oficjalnie stało się pierwszym podmiotem korporacyjnym, który sprzymierzył się z Fetch.ai Foundation.

Firma twierdzi, że pomaga ratować blockchain w sekcji zdecentralizowanej Fetch.ai. Ujawniła również, że ten krok będzie częścią strategicznego sojuszu z Fetch.ai, Deutsche Telekom i Bosch. Podczas gdy integracja jest w toku, Deutsche Telekom MMS będzie odpowiedzialne za utrzymanie sieci Polygon i dostarczanie bezpieczeństwa oraz urządzeń niezbędnych do integracji blockchain.

Będą replikować swoje role w Q, Chainlink, Flow, Celo i ponad stu innych walidatorach w sieci Polygon PoS. Technologia wymagana do tego projektu opiera się na AI-napędzanych agentach niezależnych, którzy efektywnie zarządzają zasobami, inicjują transakcje i analizują ruch sieciowy.

Według Dirka Rödera, szefa zespołu Web3 Infrastructure and Solutions w Deutsche Telekom MMS, partnerstwo jest zgodne z komercyjnym zastosowaniem Internetu Rzeczy (IoT).

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *