• Mon. Jul 1st, 2024

BlackRock współpracuje z firmami z Wall Street nad ETF Bitcoin

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Apr 10, 2024
BlackRock współpracuje z firmami z Wall Street nad ETF Bitcoin

BlackRock zaktualizował prospekt swojego Funduszu Giełdowego Bitcoina (ETF). Modyfikacje obejmują udział znanych firm z Wall Street, takich jak Goldman Sachs i Citigroup, co wskazuje na wspólne przedsięwzięcie w celu uruchomienia Funduszu Giełdowego Bitcoina (ETF). BlackRock dąży do zwiększenia legitymacji i wiarygodności swojej oferty ETF Bitcoina, współpracując z renomowanymi firmami finansowymi, takimi jak Citigroup i Goldman Sachs.

Bez względu na trwające bariery prawne i nieprzewidywalności otaczające przestrzeń kryptowalut, sojusz BlackRock z głównymi graczami w sektorze sugeruje świadomą próbę zarządzania środowiskiem regulacyjnym i przezwyciężenia przeszkód na drodze do dostępu do rynku.

Analiza na platformie Decrypt wyjaśniła, że rosnące uznanie inwestorów instytucjonalnych dla kryptowalut jako klasy aktywów doprowadziło do rosnącej tendencji partnerstw między firmami kryptowalutowymi a tradycyjnymi instytucjami finansowymi. Zatarło to granice między dwoma dziedzinami i stymulowało innowacje w obu sektorach.

Więcej firm wprowadzonych do ETF Bitcoina BlackRock

Więcej gigantów z Wall Street rozważa szanse na inwestycje i innowacje w dziedzinie aktywów cyfrowych. Ten rozwój prawdopodobnie otworzy drzwi dla fali kapitału instytucjonalnego wchodzącego na rynek. To osiągnięcie umieszcza iShares Bitcoin Trust na czele konkurencji w wprowadzaniu ETF Bitcoina. Podkreśla to rosnący wpływ i dominację rynkową BlackRock w inwestycjach w kryptowaluty.

iShares Bitcoin Trust od początku wykazał silne przekonanie. Firma mówi, że pracuje nad staniem się równoważnikiem na rynku ETF Bitcoina; aby stworzyć środowisko sprzyjające dla traderów do korzystania z tego popytu i stać się preferowaną opcją dla inwestorów chcących inwestować w Bitcoina za pośrednictwem tradycyjnych kanałów.

Z drugiej strony, główny oficer informacyjny (CIO) Bitwise, Matt Hougan, jako jeden z silnych rywali branży spot Bitcoin ETF, odnosi się do rosnącego popytu ze strony funduszy hedgingowych i klientów detalicznych, przewidując, że wzrost ETF będzie trwał przez lata, biorąc pod uwagę rosnące konto na różnych platformach, jako wynik stopniowego przyjęcia produktu.

Pięć kolejnych firm wymienionych jako autoryzowani uczestnicy, komentarze przedstawicieli

Przed podjęciem decyzji o dopuszczeniu większej liczby graczy, branża ETF miała firmy takie jak Virtu Americas, Jane Street Capital, Macquarie Capital i JPMorgan Securities jako swoich autoryzowanych uczestników (APs). Do przestrzeni ETF Bitcoina BlackRock dodano pięć kolejnych firm z Wall Street.

Do udanych uczestników należą Goldman Sachs, Citadel, Citigroup Global Market, ABN AMRO Clearing i UBS Securities, wydarzenie, które ma rzekomo jeszcze bardziej wzmocnić wsparcie dla przemysłu kryptowalut. Analiza na Crypto News Land zauważyła, że wspomniane firmy dyskretnie zapewniały płynność ETF, cytując złożoność przemysłu kryptowalut.

ETF Bitcoina wygenerował ponad 12 miliardów dolarów od swojego powstania 11 stycznia, podczas gdy ETF BlackRock zgromadził ponad 16 miliardów dolarów. Głowa Goldman Sachs w regionie Azji i Pacyfiku, Max Milton, w wywiadzie dla Decrypt, powiedział, że bank posiada unikalną jednostkę aktywów cyfrowych. Stwierdził, że ta jednostka ma najszerszą aktywną bazę klientów i obecnie bada inne sposoby na utrzymanie swojej relewancji w tej przestrzeni.

Podział Bitcoina związany z nową zmiennością cen

W obliczu niedawnego wzrostu wolumenu handlu ETF Bitcoinami, który osiągnął 111 miliardów dolarów na początku marca, popyt na niego stale rośnie. Obserwatorzy wyrazili obawy co do gwałtownego wzrostu ETF Bitcoina i konsekwencji, jakie może to mieć na politykę Rezerwy Federalnej dotyczącą rynków kryptowalut.

Jednak obecny podział Bitcoina został oskarżony o wywołanie nowej zmienności cen, wywołując spekulacje na Wall Street. W obliczu obecnej zmienności cen, iShares Bitcoin Trust (IBIT) BlackRock zdominował Zarządzane Aktywa (AUM) i wolumen handlu, przewyższając tym samym wyniki swoich konkurentów, takich jak fundusze inwestycyjne Fidelity i Grayscale, które dotychczas wyłoniły się jako najsilniejsze w niszy.

Tymczasem Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) promowała pomysł stworzenia gotówki i systemu wykupu, gdzie rynek ETF Bitcoina może uniknąć manipulacji lub stania się ofiarą konwencjonalnych metod in-kind.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *