• Sat. Jul 20th, 2024

Binance Pragnie Obniżyć Wysokość Pozwu o $13 Miliardów w Wielkiej Brytanii

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Jun 7, 2024
Binance Pragnie Obniżyć Wysokość Pozwu o $13 Miliardów w Wielkiej Brytanii

Binance Stara się Zredukować Wysokość Pozwu

Binance, czołowa giełda kryptowalut, podjęła kroki w celu odrzucenia znacznej części pozwu o wartości £10 miliardów ($12,8 miliarda) w Londynie. Pozew twierdzi, że giełda oraz inne giełdy spiskowały, aby usunąć Bitcoin Satoshi Vision (BSV) ze swoich platform.

Pozew, złożony w Competition Appeal Tribunal (CAT) w Londynie, został wniesiony w imieniu ponad 200,000 posiadaczy BSV. Powodowie twierdzą, że Binance i inne giełdy, w tym Kraken, dopuściły się antykonkurencyjnego zachowania poprzez usunięcie BSV w 2019 roku.

Argumentują, że ten ruch spowodował spadek wartości BSV i uniemożliwił mu stanie się “najwyższej klasy” kryptowalutą, szacując szkody finansowe na nawet £9 miliardów. BSV Claims (podmiot prowadzący sprawę) argumentuje, że działania giełd znacznie obniżyły wartość monety BSV.

Prawnicy BSV Claims dodali, że kwestia ta powinna zostać rozstrzygnięta w procesie wraz z resztą sprawy. Binance jednak zwróciła się do CAT o odrzucenie części pozwu związanej z rzekomym potencjałem BSV do stania się czołową kryptowalutą.

Brian Kennelly, reprezentujący Binance, argumentował, że osoby, które zachowały swoje BSV, zrobiły to z własnego wyboru. Zauważył, że mogły sprzedać swoje BSV i zainwestować w inne kryptowaluty.

Chociaż giełdy nie sprzeciwiają się, aby sprawa była certyfikowana w ramach brytyjskiego systemu postępowań zbiorowych, podobnego do systemu amerykańskich pozwów zbiorowych, Binance chce wyłączyć roszczenia dotyczące potencjału BSV z pozwu.

Geneza Kontrowersji

Decyzja Binance, Kraken i innych giełd o usunięciu BSV była częściowo motywowana twierdzeniami australijskiego naukowca komputerowego, Craiga Wrighta. Wright twierdził, że jest pseudonimowym wynalazcą Bitcoina, znanym jako “Satoshi Nakamoto”.

Wynik tej sprawy może mieć znaczące konsekwencje dla zaangażowanych giełd oraz szerszego rynku kryptowalut. Jeśli trybunał przyzna rację BSV Claims, może to ustanowić precedens dotyczący sposobu, w jaki giełdy radzą sobie z usunięciami i finansowymi reperkusjami takich decyzji.

Zatrzymany Dyrektor Binance: Prawodawcy Wzywają Bidena do Działania

Tymczasem grupa amerykańskich prawodawców zwróciła się do prezydenta Joe Bidena o pomoc w uwolnieniu Tigrana Gambaryana, dyrektora Binance zatrzymanego w Nigerii od prawie trzech miesięcy. Prawodawcy, na czele z przewodniczącym House Foreign Affairs Committee Michaelem McCaulem (R-Teksas), obawiają się o życie Gambaryana i wzywają do natychmiastowych działań.

Legislatorzy wyrazili poważne obawy dotyczące bezpieczeństwa Gambaryana, podkreślając konieczność podjęcia natychmiastowych działań, aby zapobiec krytycznej sytuacji. W liście skierowanym do prezydenta Bidena, prezydenckiego wysłannika ds. zakładników Rogera D. Carstensa i sekretarza stanu Antony’ego Blinkena, zaapelowano o traktowanie zatrzymania Gambaryana jako scenariusza zakładniczego, aby przyspieszyć jego powrót do USA.

Gambaryan, który pełni funkcję szefa ds. zgodności w Binance, został zatrzymany wraz z innym dyrektorem firmy, Nadeemem Anjarwallą. Obaj przebywali w Nigerii, aby rozwiązać spór z giełdą kryptowalut, kiedy zostali zatrzymani przez nigeryjskie władze.

Podczas gdy Anjarwalla udało się uciec, Gambaryan pozostaje w areszcie. Rodzina zatrzymanego dyrektora wyraziła obawy dotyczące jego zdrowia, informując, że mógł zachorować na malarię.

Obawy te nasiliły się, gdy Gambaryan zasłabł w nigeryjskim sądzie 24 maja. Binance i Gambaryan stoją w Nigerii przed wieloma zarzutami, w tym prania pieniędzy i uchylania się od płacenia podatków.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *