W ekskluzywnym wywiadzie z dyrektorem generalnym Astar Network, Sota Watanabe, stwierdził, że współpraca z gigantem technologicznym Sony okazała się pomocna. Dyrektor przewiduje, że w nadchodzących miesiącach partnerstwo przyniesie drastyczne zmiany w całym ekosystemie blockchain.
Podczas konferencji BUIDL Asia w Seulu Watanabe ujawnił postępy trwającego projektu blockchain opracowanego przez Sony we współpracy z Startale Labs, firmą stowarzyszoną z Astar Network.
Astar i Sony rozwijają nową sieć blockchain
Obie firmy zawarły strategiczne partnerstwo w ubiegłym roku, aby opracować innowacyjną sieć blockchain należącą do Sony. W swojej wypowiedzi Watanabe opisał nową sieć blockchain jako bardzo intensywny i kluczowy projekt dla firmy.
Dyrektor podkreślił, że oba podmioty skupiają się na tym, jak nowa sieć blockchain będzie szeroko używana. Na mocy umowy partnerskiej, sieć Astar będzie wspierać rozwój sieci Web3 i udowadniać jej użyteczność w różnych branżach.
Watanabe wyjaśnił, że współpraca z Sony pozwoli stworzyć publiczną sieć blockchain, która będzie używana przez różnorodnych użytkowników w Web3, krypto i innych dziedzinach. Zauważył, że Sony ustanowiło mocne punkty kontaktowe z użytkownikami.
Zmiany w branży technologicznej sprawiły, że Sony, twórca Playstation, wykazało swoje zaangażowanie w wspieranie rozwoju sektora krypto. W lutym zespół Sony złożył wniosek o patent na nowy super zamienny token, który umożliwi użytkownikom przenoszenie NFT na blockchainowych grach.
Astar Network dąży do adopcji Web3
W oparciu o ciągle zmieniające się potrzeby klientów, zespół Sony planuje zintegrować dodatkowe funkcje do nowej sieci blockchain. Oznacza to, że sieć blockchain w trakcie opracowania skupi się nie tylko na grach i NFT, ale będzie oferować dodatkowe opcje.
Rozwój nowej sieci blockchain nastąpił w momencie, gdy japońscy regulatorzy wprowadzili nowe przepisy dotyczące stablecoinów. Te nowe przepisy ograniczają emisję stablecoinów tylko do zaufanych instytucji finansowych i banków.
Podczas wywiadu szef Astar Network przyznał, że firma prowadzi rozmowy z różnymi bankami na temat dostosowania się do nowych przepisów. Po skontaktowaniu się z Watanabe w celu zapytania o kroki, jakie Astar podejmie, aby dostosować się do nowych przepisów dotyczących stablecoinów, urzędnik odmówił komentarza.
Przegląd ostatnich rozwojów w Astar
Pomimo zmian w regulacjach, Astar Network nawiązało silne partnerstwa z dynamicznie rozwijającymi się firmami takimi jak Toyota, SoftBank i NTT Docomo. Na początku tego miesiąca zespół Astar zadebiutował siecią opartą na Polygon Agglayer – zkEVM.
Uruchomienie zkEVM ma na celu wspieranie transakcji międzyłańcuchowych między sieciami Astar i Polygon. Wówczas Watanabe przewidywał, że adopcja AggLayer wzrośnie, gdy do platformy dołączą więcej partnerów.
Ostatnie uwagi Watanabe na temat blockchainu kontrastują z jego poprzednim raportem, który opisywał blockchain jako biznes. W obliczu zmian w ekosystemie krypto, Watanabe uważa, że blockchain jest transformatywną technologią, która zdefiniuje sektor Web3.
Ma również silne przekonanie, że rozwój technologiczny zmieni świat, ale ważne jest rozwijanie i promowanie korzyści Web3 dla społeczności. Radził programistom, aby promowali narzędzia Web3 wśród decydentów i przedsiębiorstw, aby przyspieszyć główne przyjęcie tej rodzącej się technologii.
Na podstawie swojej poprzedniej roli, uważa, że promowanie użyteczności Web3 wśród ustawodawców jest jedną z głównych sił Astar. Rozważając trwający rozwój regulacji cyfrowego sektora, Watanabe wyjaśnił, że przyjmowanie przyjaznych regulacji wesprze adopcję technologii Web3.