• Wed. Jul 24th, 2024

Handlowcy BTC ignorują halving, koncentrują się na większych ryzykach rynkowych

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Apr 25, 2024
Handlowcy BTC ignorują halving, koncentrują się na większych ryzykach rynkowych

Handlowcy Bitcoin wykazują zmianę uwagi z wydarzenia halving na szersze zagrożenia rynkowe. Nastrój wydaje się być bardziej wpływany przez zewnętrzne czynniki, takie jak zmiany w regulacjach Stanów Zjednoczonych, niepewność w światowej gospodarce i wzorce na tradycyjnych rynkach finansowych.

W celu zmniejszenia ryzyka niektórzy handlowcy rozważają również alternatywne opcje inwestycyjne dostępne w ekosystemie kryptowalut, takie jak tokeny niefungowalne (NFT) i platformy zdecentralizowanych finansów (DeFi). Ze względu na ciągle zmieniający się ekosystem kryptowalut, handlowcy Bitcoin koncentrują się bardziej na szerszych obawach rynkowych niż na zbliżającym się halvingu.

Z powodu rosnącej rzadkości wynikającej z tej utraty podaży, wzrosty cen historycznie były z nią związane. Pomimo nadziei, że zbliżający się halving będzie miał wpływ, wielu handlowców Bitcoin jest bardziej zainteresowanych większymi wzorcami rynkowymi niż możliwymi konsekwencjami tego ruchu.

SEC kontynuuje badania samozwańczych papierów wartościowych kryptowalut

Ten trend sugeruje, że inwestycje instytucjonalne mogą wkrótce wejść na rynek Bitcoin i ponownie wzbudziły zainteresowanie nim. Zapewnia dostęp do szerszego grona inwestorów i oznacza pewien stopień aprobaty regulacyjnej. Pomimo zbliżającego się halvingu, to wydarzenie dało handlowcom Bitcoin poczucie stabilności i pewności.

Większe obawy, które mogą wpłynąć na rynek kryptowalut, stają się bardziej widoczne dla handlowców Bitcoin. Ze względu na rosnącą korelację między kryptowalutami a tradycyjnymi rynkami finansowymi, handlowcy uważnie obserwują te zewnętrzne czynniki. Niepewność również wzrosła z powodu ciągłego badania regulacyjnego kryptowalut w wielu krajach, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

Obawy dotyczące klasyfikacji różnych kryptowalut jako papierów wartościowych są podnoszone przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która nadal bada ich status. Z powodu tej niepewności handlowcy stają się bardziej ostrożni i kładą większy nacisk na zarządzanie ryzykiem niż na spekulacyjne zyski.

Handlowcy szukają alternatywnych opcji inwestycyjnych, zachęcają do DeFi i NFT

Handlowcy Bitcoin dostosowują swoje strategie handlowe, aby były bardziej przemyślane w świetle szerszych obaw rynkowych. Wielu z nich wprowadza do swoich portfeli stablecoiny i inne kryptowaluty, które są mniej podatne na konkretne naciski rządowe w celu dywersyfikacji.

Ostatnie ożywienie Bitcoina zostało napędzone optymizmem związanym z amerykańską zgodą regulacyjną na fundusze ETF na Bitcoin na miejscu, chociaż wydarzenie halving jest nadal znaczącym kamieniem milowym z możliwymi konsekwencjami cenowymi.

Ostatnie ożywienie Bitcoina przypisuje się ekscytacji związanej z zatwierdzeniem przez SEC funduszy ETF na BTC na miejscu. Wpływ funduszy ETF na BTC na miejscu jest przyczyną głównego odbicia cen od poprzedniego załamania cen w 2022 roku.

Branża kryptowalut oczekuje więcej zmian regulacyjnych

Bitcoin zyskał 1,2% w poniedziałek w zeszłym tygodniu o godzinie 1415 GMT, po czym w poniedziałek (w tym tygodniu) zyskał nieco 3,4%, krótko szukając kierunku po raz pierwszy od osiągnięcia $73,794 na początku zeszłego miesiąca. Według starszego handlowca z Zodiac Markets, sekcji kryptowalut Standard Chartered, rozgrywające się globalne wydarzenia geopolityczne, takie jak napięcia na Bliskim Wschodzie, również wpłynęły na halving.

Jednak złagodzenie napięć może również dodać pozytywny trend. Ben Laidler, globalny strateg rynków eToro, mówiąc platformie medialnej CAN, stwierdził, że Bitcoin obecnie interesuje się (jak to określił) „instytucjonalizacją”.

Laidler powiedział również, że oczekuje kilku dużych zmian regulacyjnych, które mogłyby ułatwić instytucjom finansowym, bankom centralnym i firmom posiadanie BTC. CoinGecko pokazuje, że obecna wartość rynku kryptowalut wynosi 2,5 biliona dolarów. Jednak regulatorzy ostrzegają, że branża będzie spekulacyjna i będzie miała ograniczone rzeczywiste zastosowania w najbliższej przyszłości.

Społeczność kryptowalut również oczekuje na zatwierdzenie przez SEC funduszu ETF na miejscu dla Ethereum. Tymczasem Eric Demuth, dyrektor generalny Bitpanda, austriackiego brokera kryptowalut, przewiduje, że nadzieja na jego wprowadzenie w maju jest prawie niemożliwa.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *