• Sat. Jul 20th, 2024

Stablecoin USDT Issuer Tether Nabywa 25% Udziałów w Górniczej Firmie Bitcoin Bitdeer

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Jun 11, 2024
Stablecoin USDT Issuer Tether Nabywa 25% Udziałów w Górniczej Firmie Bitcoin Bitdeer

Firma stojąca za największym globalnym emitentem stablecoina USDT, Tether, potwierdziła posiadanie 25% udziałów w górniczej firmie Bitcoin Bitdeer, zgodnie z dokumentem złożonym w czwartek, 6 czerwca w SEC.

Dokument złożony w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ujawnił, że firma kierowana przez Paolo Ardoino posiada jedną czwartą udziałów w Bitdeer. Ten udział plasuje Tether na drugim miejscu wśród akcjonariuszy górniczej firmy Bitcoin, zaraz po Victory Courage Ltd.

USDT Issuer Tether Kupuje 25% Udziałów w Firmie Górniczej Bitcoin

Udział Tether jest przewyższany przez Victory Courage Ltd, firmę zarejestrowaną przez szefa Bitdeer Jihana Wu. Przed dołączeniem do Bitdeer w marcu tego roku, pełnił on również funkcję dyrektora generalnego w ASIC, firmie produkującej układy scalone, którą współzałożył.

Akcje Bitdeer są wyceniane na 7,15 USD, co stanowi wzrost o 2% od początku dnia handlowego. Cena ta oznacza imponujący 26% wzrost firmy górniczej Bitcoin od początku maja.

Tether Holdings Limited ujawniło w czwartkowym dokumencie SEC, że posiada 23,587,360 akcji Bitdeer (BTDR). Znaczny udział w akcjach Bitdeer Technologies Group wynika z prywatnej emisji zakończonej w zeszłym tygodniu przez notowaną na Nasdaq firmę górniczą.

Umowa emisyjna pozwoliła firmie górniczej zebrać 100 milionów dolarów finansowania. Umożliwia Tether skorzystanie z opcji zakupu dodatkowych 5 milionów akcji BTDR po stałej cenie 10 USD za jednostkę w 2025 roku. Bitdeer Technologies Group planuje wykorzystać środki na rozbudowę centrów danych i rozwój układów scalonych ASIC do wydobycia. Planuje również przeznaczyć resztę na ogólne cele korporacyjne.

Wsparcie Tether Holdings dla Bitdeer

Dyrektor ds. biznesowych Bitdeer, Linghui Kong, wskazał, że dzięki wsparciu Tether Holdings, firma górnicza przyspieszy swój rozwój i zwiększy swoją pozycję lidera w oferowaniu efektywnego i zrównoważonego wydobycia. Dyrektor pochwalił partnerstwo jako platformę, która umożliwi firmie osiągnięcie większych sukcesów w wydobyciu Bitcoin.

Inwestycja Tether w Bitdeer i XREX Group

Analiza Bitdeer Technologies Group ujawnia długą drogę do notowania na Nasdaq, gdzie firma jest notowana pod symbolem BTDR. Firma stała się publiczna w 2023 roku poprzez specjalną spółkę przejmującą (SPAC) po fuzji z Blue Safari Group, kończąc trzyletnie opóźnienie.

Oprócz prywatnej emisji akcji Bitdeer (BTDR), Tether ujawnił w zeszłą środę, że zainwestował 19 milionów dolarów w XREX Group. Firma jest wspierana przez Narodowy Fundusz Rozwoju rządu Tajwanu.

XREX ujawnił w późniejszym oświadczeniu plan finansowania rozwoju platformy opartej na USDT do transakcji między firmami (B2B). XREX planuje wprowadzić XAU1, wewnętrzny stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim.

Dodatkowo, start-up w Singapurze – XREX Singapore, niedawno otrzymał licencję Major Payment Institution License (MPIL) od Monetary Authority of Singapore (MAS). Licencja umożliwia firmie prowadzenie operacji przetwarzania płatności w kraju.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *