• Wed. Jul 24th, 2024

RPA Planuje Wykorzystanie Stablecoinów do Płatności Cyfrowych

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Mar 5, 2024
RPA Planuje Wykorzystanie Stablecoinów do Płatności Cyfrowych

Ostatnio przeglądano budżet narodowy RPA na rok 2024. Raport z przeglądu mówił o potrzebie skupienia się na poprawie zarządzania finansami dla społeczeństwa i przedstawił różne rozwiązania dla tego, takie jak reformy strukturalne.

Roczny budżet kraju wskazuje na plan dodany przez departament skarbu dotyczący poprawy wykorzystania cyfrowych tokenów do płatności. Politycy mówili o blockchainie i stablecoinach w celu poprawy życia grup marginalizowanych.

Raport z Przeglądu Budżetu

Raport z przeglądu budżetu sugerował również zmiany infrastrukturalne i skupienie się na zarządzaniu finansami dla ogółu społeczeństwa. Budżet wprowadził różne wykonalne rozwiązania, takie jak zarządzanie finansami i plany promowania płatności cyfrowych. W związku z tym Narodowy Skarb Państwa również omówił nową politykę wprowadzoną w branży kryptowalut, ze szczególnym uwzględnieniem stablecoinów.

Na rok 2024 międzyrządowa Grupa Robocza ds. Fintechu zachowała opublikowane nowe reformy, aby dodać stablecoiny i określone formy kryptowalut. Grupa ta wydrukowała również dokument na temat regulacji kryptowalut w czerwcu 2021 roku.

Ten dokument zostanie zmieniony, aby dodać stablecoiny jako aktywo kryptowalutowe, oprócz przeprowadzenia diagnozy rodzimych stablecoinów tworzonych i obsługiwanych w ramach krajowej jurysdykcji.

Grupa Robocza ds. Fintechu Analizuje Stablecoiny jako Aktywa Kryptowalutowe

Grupa zauważyła w raporcie, że znacząca ilość pracy analitycznej jest wymagana, aby zastosować różne przypadki użycia stablecoinów i zarekomendować odpowiednią politykę, która ma odpowiedź regulacyjną.

Tymczasem ustawodawcy w RPA również pracują nad dodaniem poprawek do Ustawy o Centrum Wywiadu Finansowego. Zmiana polityki będzie wymagała od wszystkich firm przekazania szczegółów dotyczących każdej transakcji kryptowalutowej powyżej 49 999 randów lub 2 650 dolarów. Jednocześnie rząd RPA zamierza zbadać wpływ tokenizacji blockchain na lokalne rynki finansowe.

Na rok 2024 Grupa Robocza ds. Fintechu ma opublikować dokument przed końcem roku. Ten dokument będzie zawierał przegląd wpływu regulacyjnego i politycznego tokenizacji i blockchain na projektowanie i działanie rynków finansowych.

Rząd ogłosił również trzyletni program współpracy z Sekretariatem Stanu ds. Spraw Ekonomicznych i FinMark Trust ze Szwajcarii, aby przeprowadzić 4 projekty pilotażowe płatności cyfrowych.

Cztery projekty pilotażowe obejmują cyfryzację lokalnych społeczności, cyfryzację wynagrodzeń dla osób o niskich dochodach, przekazy pieniężne i handel zagraniczny. Głównym celem tej inicjatywy jest pomoc małym i niezarejestrowanym firmom w przyjęciu cyfryzacji płatności, aby zmniejszyć koszty operacyjne i poprawić wydajność.

Tymczasem kraj również wspiera rolników w Afryce Wschodniej, używając blockchaina, aby umożliwić dostęp do międzynarodowego rynku dla tubylców.

Firmy Blockchain w RPA Mogą Napotkać Problemy Regulacyjne

Artykuł opublikowany przez Techinafrica w grudniu rzucił światło na znaczne rozszerzenie różnych firm krypto w 2023 roku. Artykuł wymienił główne firmy, takie jak Stitch i Paycorp, które wprowadziły usługi płatności kryptowalutowych w regionie.

Stitch umożliwia konsumentom bezpośrednie wypłaty lub wpłaty w kryptowalutach. Inną godną uwagi firmą jest The Open Platform (TOP), dubajską firmę inwestycyjną, która zadebiutowała z nowym projektem portfela na skalę międzynarodową z usługami botów Telegram trzeciej strony.

Z kolei Paycorp to inna firma z RPA, która uruchomiła CryptoExpress, aplikację, która umożliwia użytkownikom przeprowadzanie transakcji krypto na randy. Usługa jest dostępna w 3000 bankomatów na terenie całego kraju.

Lokalne firmy umożliwiły opcje płatności kryptowalutowych w formie Bitcoina, Ethereum, USDC i USDT. Komentując sprawę, Urząd Nadzoru Sektora Finansowego (FSCA) zauważył, że agencja zakończyła 36 wniosków o licencję.

Jednak urzędnicy zgłosili, że agencja otrzymała łącznie 128 wniosków o licencję w listopadzie 2023 roku od lokalnych firm blockchain. Regulatorzy zauważyli, że tylko 10% wszystkich operatorów krypto w kraju pochodzi z zagranicy.

FSCA nakazała wszystkim zagranicznym firmom założenie lokalnego biura w kraju, aby kwalifikować się do uzyskania licencji FSP. Warto zauważyć, że sektor kryptowalut w RPA odnotował rekordową miesięczną objętość handlu w listopadzie 2022 roku, przekraczając 8 miliardów randów lub 427 milionów dolarów.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *