• Sat. Jul 20th, 2024

Przewodnik po UpBots – Wszystko, co musisz wiedzieć o tej platformie do handlu botami

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Jul 10, 2024
Przewodnik po UpBots – Wszystko, co musisz wiedzieć o tej platformie do handlu botami

Przez wiele lat handel algorytmiczny był kojarzony z dużymi tradycyjnymi instytucjami inwestycyjnymi, które były w stanie zatrudniać doświadczonych programistów do tworzenia botów handlowych. Jednak dzięki platformom takim jak UpBots, to już nie jest przypadek.

Ten przewodnik skupia się na UpBots. Jeśli chcesz uczestniczyć w automatycznym handlu, radzimy ci pozostać, aby dowiedzieć się wszystkiego o UpBots i jak zacząć.

Odkrywanie UpBots

UpBots to społecznościowy rynek wynajmu botów handlowych. Umożliwia deweloperom tworzenie botów i udostępnianie ich do wynajmu użytkownikom w zamian za niewielką prowizję. Ponadto użytkownicy UpBots mogą stakingować natywny token platformy MBXN, aby zarabiać.

Kto zatem stworzył UpBots? Według danych na upbots.com, platforma handlowa została stworzona na początku 2022 roku przez szwajcarskich inżynierów oprogramowania. Jednak gdy FTX upadł później w tym roku, UpBots napotkał problemy finansowe, co zmusiło jego założycieli do sprzedaży go firmie Monetum, która prowadzi również inną platformę do handlu botami o nazwie SuperBots.

Funkcje UpBots

UpBots oferuje kilka unikalnych funkcji, które zapewniają klientom wyjątkowe doświadczenie użytkownika. Obejmują one:

Wynajem Algo

Jak wspomniano, UpBots ma rynek dla użytkowników, którzy mogą wynajmować boty handlowe stworzone przez deweloperów z społeczności. Jeśli deweloper chce wystawić swojego bota na rynku Algo Rental, musi uzyskać ocenę „Master trader”, która jest przyznawana na podstawie testów przeprowadzonych przez zespół UpBots. Jeśli bot przejdzie testy, jego twórca otrzyma do 9% zysków wygenerowanych przez wynajmujących bota.

Ważne jest, aby wspomnieć, że jeśli chcesz wynająć bota handlowego na Algo Rental UpBots, musisz mieć kapitał handlowy wynoszący co najmniej 20 dolarów.

SuperBots

Monetum daje użytkownikom UpBots dostęp do platformy SuperBots, gdzie mogą wynajmować boty zaprojektowane do realizacji transakcji na zdecentralizowanych giełdach. Jednak ze względu na problemy z płynnością na zdecentralizowanych giełdach, SuperBots realizują ograniczoną liczbę transakcji w porównaniu do UpBots.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, SuperBots mają zaszyfrowane serwery, które zapewniają, że wykonywane transakcje nie są wykorzystywane przez boty MEV.

Zarządzanie Portfelem

Możesz zarządzać swoim portfelem kryptowalutowym na platformie UpBots za pomocą funkcji zarządzania kontem, dostępnej tylko w aplikacji desktopowej UpBots. Od lipca 2024 roku UpBots umożliwia użytkownikom zarządzanie kontami giełd Huobi, Binance, KuCoin i OKX.

Jak zatem połączyć swoje konto giełdowe z UpBots? Potrzebujesz kluczy API kont, które mają zostać połączone.

Staking Kryptowalut

Jak wspomniano wcześniej, użytkownicy UpBots mogą stakingować swoje tokeny MXBN, aby zarabiać pasywnie. Możesz zablokować swoje tokeny na okres do 12 miesięcy. Im dłużej stakingujesz swoje MXBN, tym wyższe są nagrody.

Jak się zarejestrować na UpBots

Rozpoczęcie korzystania z UpBots jest łatwe. Oto kroki, które należy wykonać:

  1. Odwiedź upbots.com i kliknij „Try It Now” na stronie głównej, aby zostać przekierowanym na stronę „Create an Account”.
  2. Aby zarejestrować się na UpBots, potrzebujesz adresu e-mail i hasła. Alternatywnie możesz użyć swojego konta Google.
  3. Po podaniu wymaganych danych rejestracyjnych, kliknij przycisk „Start The Tour”, aby pozwolić UpBots oprowadzić cię po platformie.
  4. Po zrozumieniu, jak korzystać z platformy, możesz wynająć bota handlowego.

Ceny i Opłaty

Jak wspomniano, użytkownicy wynajmujący boty handlowe płacą deweloperom prowizję do 9% od wygenerowanych zysków. Jeśli chodzi o usługę stakingu, UpBots nie pobiera opłat za depozyty. Jednak użytkownicy ponoszą opłatę w wysokości 0,3% przy wypłacaniu nagród ze stakingu.

Token MBNX

MBNX działa na BNB Chain. Ma liczne zastosowania, takie jak nagradzanie stakingujących kryptowaluty i ułatwianie płatności dla deweloperów botów.

MBNX jest notowany tylko na zdecentralizowanej giełdzie PancakeSwap. Od czerwca dostępnych jest 500 milionów tokenów MBXN do handlu.

Podsumowanie

Chociaż handel automatyczny jest wygodny, zwłaszcza dla początkujących traderów, nie gwarantuje pozytywnych wyników. Dlatego dowiedz się o ryzykach związanych z tego typu handlem przed skorzystaniem z UpBots.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *