• Sat. Jul 20th, 2024

Przewodnik krok po kroku do zakupu Bitcoina na eToro

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Feb 19, 2024
GPT Przewodnik krok po kroku do zakupu Bitcoina na eToro

BTC nadal zyskuje na popularności wśród tradycyjnych inwestorów, dzięki wprowadzeniu ETF-ów Bitcoin na amerykańskim rynku. Czy planujesz zakup tej cyfrowej waluty? Potrzebujesz do tego niezawodnej platformy handlowej. Ten przewodnik krok po kroku wyjaśnia, jak możesz kupić Bitcoina na eToro, jednym z najbardziej zaufanych brokerów na świecie.

Jak kupić BTC na eToro

Oto kroki, które należy wykonać, aby kupić Bitcoina na platformie handlowej eToro:

 1. Pobierz aplikację mobilną eToro ze sklepu Apple’s App Store lub Google’s Play Store. Po pomyślnym zainstalowaniu aplikacji kliknij „Dołącz teraz” i wypełnij formularz rejestracyjny. Należy pamiętać, że musisz zweryfikować swoją tożsamość przed zakupem jakiegokolwiek aktywa kryptograficznego. W tym celu prześlij ważne prawo jazdy, paszport lub dokument tożsamości. Zespół eToro przejrzy twoje dokumenty w ciągu 24 godzin.
 2. Jeśli twoje dokumenty zostaną zatwierdzone, uzyskasz dostęp do swojego zweryfikowanego konta eToro. Aby je zasilić, naciśnij przycisk „Wpłać środki”. eToro obsługuje kilka metod płatności, w tym portfele elektroniczne, karty debetowe/kredytowe i przelewy bankowe. Każda metoda ma minimalne wymagania dotyczące depozytu, więc wybierz dowolną w zależności od kwoty, którą chcesz wpłacić.
 3. Po zasileniu konta naciśnij „Krypto” na pulpicie nawigacyjnym, aby uzyskać dostęp do dostępnych do zakupu walut cyfrowych. Wybierz „BTC”, a następnie kliknij „Handluj”.
 4. Określ kwotę fiat, którą chcesz wydać na Bitcoina, i naciśnij „Kup”, aby zakupić monetę. Twój nowo nabyty BTC pojawi się na twoim koncie eToro w ciągu kilku minut.

Poznaj eToro

eToro to zaufana firma brokerska, założona w 2007 roku. Jest popularna ze względu na swoją platformę handlu społecznościowego, która pozwala początkującym traderom na replikowanie transakcji doświadczonych traderów. Na eToro możesz handlować różnymi rynkami, w tym ETF-ami, Forexem, towarami i akcjami.

Platforma handlowa zaczęła obsługiwać handel kryptowalutami w 2013 roku. Wówczas wymieniła tylko Bitcoina, ale od tego czasu dodała jeszcze 82 kryptowaluty. Oprócz handlu kryptowalutami, eToro obsługuje staking dla kilku kryptowalut proof-of-stake.

Czy eToro jest regulowane?

Tak! eToro posiada licencje od licznych regulatorów finansowych. W Europie broker jest regulowany przez FCA (Financial Conduct Authority) i CySec (Cyprus Securities and Exchange Commission). W USA eToro posiada zezwolenie Money Service Business od FinCen.

Zalety i wady korzystania z eToro do zakupu Bitcoina

Zalety

 • eToro ma przyjazny interfejs użytkownika, co czyni go idealnym dla początkujących.
 • Broker dostarcza ważne informacje o Bitcoinie, aby pomóc użytkownikom podjąć świadomą decyzję inwestycyjną.
 • Oferuje portfel kryptowalutowy, który pozwala początkującym użytkownikom przechowywać swojego Bitcoina.

Wady

 • eToro nakłada opłatę za brak aktywności na konta, które pozostają nieaktywne przez rok.
 • Podobnie jak każdy inny broker, eToro nie kompensuje użytkownikom strat poniesionych podczas handlu Bitcoinem.
 • eToro obsługuje tylko USD, co oznacza, że nie jest możliwy zakup Bitcoina za pomocą lokalnej waluty.

Opłaty eToro

Przy zakupie Bitcoina na eToro przygotuj się na zapłacenie 1% opłaty przetwarzania. Ponadto, przy sprzedaży BTC na USD zostaniesz obciążony 1%. Jeśli chcesz przenieść swojego Bitcoina do portfela kryptowalutowego eToro, poniesiesz 2% opłatę. Tymczasem, jeśli nie używasz swojego konta handlowego przez 12 miesięcy, eToro obciąży cię opłatą za brak aktywności w wysokości 10 dolarów.

Przewodnik, jak przenieść BTC z konta eToro do portfela krypto brokera

Jak wspomniano wcześniej, eToro oferuje portfel krypto, pozwalając użytkownikom bezpiecznie przechowywać swojego Bitcoina. Postępuj zgodnie z tymi krokami, aby przenieść swojego BTC do portfela po zakupie:

 1. Pobierz aplikację mobilną „eToro Money” i użyj swoich danych logowania eToro, aby uzyskać dostęp do aplikacji.
 2. Przejdź do swojego konta eToro i naciśnij przycisk „Portfel”.
 3. Wybierz Bitcoina jako kryptowalutę, którą chcesz przenieść.
 4. Następnie naciśnij „Przenieś do portfela”. Przejrzyj szczegóły transferu i kliknij „Przenieś”.

eToro zakończy transfer w ciągu pięciu dni roboczych. Warto wspomnieć, że transfer jest zwykle jednokierunkowy. Oznacza to, że raz gdy Twój BTC dotrze do twojego portfela krypto eToro, nie możesz go przenieść z powrotem na swoje konto handlowe. Jednak możesz go wysłać do innych platform i portfeli kryptowalutowych.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *