• Wed. Jul 24th, 2024

Ostateczna odpowiedź SEC USA w sprawie pozwu przeciwko Ripple XRP

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

May 9, 2024
Ostateczna odpowiedź SEC USA w sprawie pozwu przeciwko Ripple XRP

Amerykański organ nadzoru finansowego złożył ostateczną odpowiedź na pozew dotyczący Ripple Labs. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) twierdzi, że zarzuty postawione przez Ripple nie podważają potrzeby egzekwowania nakazów zapobiegających przyszłym naruszeniom.

Pismo przewodniczącego Komisji, Gary’ego Genslera, pokazuje znaczący postęp w rozwiązaniu przedłużającej się batalii prawnej przeciwko Ripple Labs. W ramach etapu rozstrzygania środków zaradczych, SEC wyzywa argumenty pozwanej strony, aby odrzucić możliwe nakazy.

SEC Kwestionuje Naleganie Ripple na Zgodność

Najnowsza odpowiedź SEC przeciwstawia się twierdzeniu startupu blockchain, że jego działania były bez brawury. SEC kwestionuje argumenty Ripple, mające na celu zbagatelizowanie niepewności co do prawnej sytuacji XRP, pomimo odrzucenia przez sąd obrony opartej na “sprawiedliwym powiadomieniu”.

SEC powtórzyła swoje stanowisko, wyrażając wątpliwości, czy Ripple może działać w podobny sposób. Od czasu wniesienia przez Komisję pozwu przeciwko XRP w 2020 roku, Ripple Labs nie naruszyło jeszcze żadnych przepisów; jednak nie można wykluczyć naruszeń w przyszłości.

Analiza pisma dotyczącego środków zaradczych ujawnia próbę przez Ripple minimalizowania odpowiedzialności poprzez pokazanie swojej stałej współpracy z Komisją. Ripple podkreśliło swoje zaangażowanie w przestrzeganie wytycznych SEC od momentu pierwszej oferty monety (ICO) XRP w 2013 roku.

Jednakże, Komisja zaznacza, że mimo iż Ripple powstrzymało się od łamania prawa od 2020 roku, mogłoby to naruszyć. SEC twierdzi, że zapewnienia Ripple Labs dotyczące postępowania po pozwie w żadnym wypadku nie uzasadniają uniknięcia nakazów.

Argumenty Ripple Labs Niewystarczające do Odrzucenia Nakazów

Odpowiedź SEC odrzuca twierdzenia pozwanej strony dotyczące sprzedaży przeprowadzanych poza USA i kierowanych do akredytowanych inwestorów. Agencja pokazuje, że takie obrony zostały odrzucone podczas wyroku z podsumowaniem.

SEC wskazuje, że twierdzenia Ripple o wprowadzeniu zmian umownych dla sprzedaży płynności na żądanie zostały również odrzucone. Umowy już nie zawierają ograniczeń, których brak jest uznawany za naruszenie.

SEC kończy, zarzucając Ripple Labs, że ich twierdzenia są niewystarczające do odrzucenia nakazów, które organ nadzoru uważa za konieczne do zapobieżenia przyszłym naruszeniom.

Ripple Labs Bliżej Zakończenia Bitwy Prawnej

Alderoty wskazuje, że kierowana przez Genslera SEC musi konsekwentnie stosować prawo. Prawny wykonawca jest optymistycznie nastawiony, że pismo dotyczące środków zaradczych sygnalizuje, że Ripple Labs jest bliżej rozwiązania sprawy XRP.

Społeczność krypto z niecierpliwością oczekuje na wynik sprawy SEC kontra Ripple Labs. Jednak analitycy uważają, że wrzesień jest dogodnym okresem na ostateczny wyrok.

Tymczasem trwająca sprawa nie spowalnia Ripple Labs. Ostatnio Ripple potwierdziło plany wprowadzenia na rynek japoński rozwiązań przedsiębiorczych XRPL. Firma chwaliła strategiczne partnerstwo nawiązane z HashKey DX z siedzibą w Tokio – specjalistą ds. konsultingowych.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *