• Wed. Jul 24th, 2024

Niemiecki Rząd Intensyfikuje Wyprzedaż Bitcoina w Oczekiwaniu na Spłatę Mt. Gox

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Jul 10, 2024
Niemiecki Rząd Intensyfikuje Wyprzedaż Bitcoina w Oczekiwaniu na Spłatę Mt. Gox

Niemiecki rząd przetransferował kolejne 1000 BTC na trzy giełdy w środku chaosu wyprzedaży Bitcoina.

Od połowy czerwca rynek kryptowalut doświadczył najtrudniejszego okresu w wyniku wyprzedaży BTC przez niemiecki rząd. Pomimo turbulencji na rynku, niemiecki rząd wydaje się nie rezygnować ze swojej strategii wyprzedaży Bitcoina.

Przenosiny BTC przez Niemiecki Rząd

Firma analityczna blockchain Arkham Intelligence potwierdza, że niemiecki rząd przetransferował po 500 BTC na Coinbase i Bitstamp. Chwilę później Arkham pokazał, że rząd przetransferował 500 BTC na nieznany adres.

Niemiecki Rząd Likwiduje Ponad 10,000 BTC

Ruch Bitcoina przez niemiecki rząd został śledzony przez znanego analityka Lookonchain na platformie X. Na chwilę obecną Lookonchain potwierdził, że niemieckie zasoby BTC wynoszą 27,461 BTC, o wartości 1,55 miliarda dolarów.

Analityk zauważył, że niemiecki rząd sprzedał ponad 24,304 BTC o wartości przekraczającej 1,44 miliarda dolarów od 20 czerwca. W swoim tweecie analityk zauważył, że niemiecki rząd przetransferował 16,039 BTC o wartości 915,3 miliona dolarów w ciągu 24 godzin.

Przenosiny były realizowane na renomowane giełdy kryptowalut, w tym Kraken, Bitstamp, Coinbase, Cumberland i FlowTraders. Inne giełdy, które otrzymały BTC od niemieckiego rządu, to B2CS Group i nieoznaczone adresy.

Dane on-chain pokazują, że niemiecki rząd otrzymał 3673 BTC o wartości 206,5 miliona dolarów według obecnej ceny rynkowej. Niemiecki rząd zlikwidował ponad 10,000 BTC w wyniku wielokrotnych transferów z zeszłego miesiąca.

To sugeruje, że niemiecki rząd był bardziej zainteresowany likwidacją przejętych BTC z serwisu Movie2k.to niż sprzedażą. Ruch BTC przez niemiecki rząd przypomina podobny krok podjęty przez amerykańskich ustawodawców, którzy sprzedali przejęte BTC z Silk Road.

Na początku tego roku niemiecka federalna policja kryminalna (BKA) skonfiskowała 50,000 BTC o wartości 2,17 miliarda dolarów z Movie2k.to, co stanowiło największe przejęcie Bitcoina w historii. BKA skierowała operatorów Movie2k.to do konwersji zysków z już nieistniejącego pirackiego serwisu.

Zespół stojący za Movie2k.to został oskarżony o naruszenie niemieckiej ustawy o prawie autorskim i zaangażowanie w działalność prania pieniędzy. Firma piracka zawiesiła swoją działalność w 2013 roku z powodu presji regulacyjnej.

Reakcja Rynku na Wyprzedaż BTC przez Niemcy

Od tego czasu niemieckie władze poszukują sposobów na wykorzystanie przejętych BTC. Na platformie X społeczność kryptowalutowa prowadzi intensywną dyskusję na temat tego, jak rząd radzi sobie z likwidacją dużych ilości kryptowalut.

Tweet od dyrektora generalnego DeFiance Capital, Arthura Cheonga, kwestionował, dlaczego rząd wolał sprzedać przejęte BTC bezpośrednio (OTC) zamiast na publicznych aukcjach.

Komentator wyjaśnił, że rząd woli likwidować przejęte aktywa, aby zmaksymalizować zyski w obliczu zmiennych aktywów kryptowalutowych. Społeczność X zauważyła, że skonfiskowane BTC zostaną sprzedane po wyższej cenie niż rzeczywista wartość aktywów w momencie ich przejęcia.

Inni użytkownicy X obawiali się, że niemiecka wyprzedaż przejętych BTC negatywnie wpłynie na wydajność rynku kryptowalut.

CoinMarketCap donosi, że Bitcoin od siedmiu dni znajduje się w czerwonej strefie. Na chwilę obecną o godzinie 09:41 UTC Bitcoin stracił 0,03% swojej wartości, handlując poniżej 58 tysięcy dolarów.

Spadek wartości Bitcoina po sprzedaży BTC przez niemiecki rząd stał się tematem dyskusji przez ostatnie kilka tygodni.

Krytyka Wyprzedaży BTC przez Niemcy

Na platformie X założyciel Tron, Justin Sun, zareagował na strategię wyprzedaży BTC przez niemiecki rząd. Doradca kryptowalutowy zaproponował przejęcie przejętych BTC od niemieckiego rządu, aby zapobiec dalszemu spadkowi cen.

Sun wyraził gotowość do negocjacji z niemieckim rządem w sprawie sprzedaży BTC. Jednak niemiecka władza wydawała się nieprzygotowana na jakiekolwiek negocjacje cenowe i kontynuowała początkową strategię wyprzedaży BTC.

Sprzedaż BTC przez niemiecki rząd spotkała się z falą krytyki ze strony globalnych decydentów. Blockware Intelligence opisała sprzedaż BTC przez niemiecki rząd jako nierozsądną w obliczu wzmożonych napięć geopolitycznych.

Firma analityczna zauważyła, że niemiecka władza przetransferowała na giełdy Bitcoina o wartości ponad 390 milionów dolarów. Blockware potępiła sprzedaż BTC za walutę fiat, cytując obecną sytuację geopolityczną w strefie euro.

Firma analityczna stwierdziła, że Bitcoin stał się cennym aktywem w porównaniu do innych aktywów. Odzwierciedlając na ostatni raport, wydobycie Bitcoina stało się droższe, ponieważ zużywa więcej energii do wydobycia pojedynczego BTC.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *