• Wed. Jul 24th, 2024

Mieszkaniec Florydy Uznany za Winnego Kradzieży Setek Kryptowalut podczas Włamań do Domów

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Jun 28, 2024
Mieszkaniec Florydy Uznany za Winnego Kradzieży Setek Kryptowalut podczas Włamań do Domów

Sąd w Karolinie Północnej uznał 24-letniego mężczyznę winnym przeprowadzenia licznych włamań do domów. Remy St. Felix został oskarżony o włamywanie się do domów w celu kradzieży Bitcoinów i innych kryptowalut.

W odróżnieniu od innych rabusiów, Felix celował w domy zamożnych inwestorów kryptowalutowych oraz osób posiadających znaczne cyfrowe aktywa.

Mieszkaniec Florydy Oskarżony o Włamania

Przegląd raportu sądowego wykazał, że Felix przewodził innym przestępcom w kradzieżach domów. Felix prowadził swoją nielegalną działalność od września 2022 do lipca 2023 roku.

Chociaż sąd nie ujawnił dokładnej ilości skradzionych kryptowalut, Felix i jego zespół stosowali różne taktyki, aby okraść ofiary. Raporty pokazują, że Felix celował w zamożnych inwestorów z Durham, Florydy, Teksasu, Nowego Jorku i Karoliny Północnej.

Aby przeprowadzić swoje nielegalne działania, Felix zmuszał ofiary do przelania swoich kryptowalut na jego konto. Przestępca używał takich brutalnych metod jak porwania ofiar, aby żądać okupu za ich uwolnienie.

W kwietniu Felix został oskarżony o włamanie do domu pary w celu kradzieży kryptowalut o wartości 150 000 dolarów.

Przestępcy Włamujący się do Domów w Celu Kradzieży Kryptowalut

Incydent stał się poważny, gdy przestępcy związali parę opaskami zaciskowymi, zmuszając ich do przelania kryptowalut na konto Felixa i jego zespołu. Raport prokuratora wykazał, że St. Felix i jego zespół używali zaawansowanych technik do identyfikacji potencjalnych celów.

Przestępcy wykorzystywali swoją wiedzę, aby uzyskać nieautoryzowany dostęp do kont e-mail i innych poufnych dokumentów. Sąd stwierdził, że rabunek Felixa był jednym z najniebezpieczniejszych, ponieważ polegał na monitorowaniu fizycznej lokalizacji ofiar.

Prokuratorzy zauważyli, że Felix i jego wspólnik stosowali metody szyfrowania i anonimowe transakcje finansowe, aby ukryć swoją nielegalną działalność.

Aresztowanie St. Felixa

Ze względu na złożoność przestępstwa, organy ścigania współpracowały z Federalnym Biurem Śledczym (FBI), aby zlikwidować działalność St. Felixa i jego zespołu. Departament Sprawiedliwości poinformował w lipcu 2023 roku, że St. Felix i jego zespół zostali aresztowani w Nowym Jorku.

Wzrost Przestępczości Kryptowalutowej

Felix został aresztowany wraz z trzynastoma innymi podejrzanymi, którzy zostali oskarżeni o włamania do domów i inne działania przestępcze.

Podczas ostatniego przesłuchania, St. Felix został uznany za winnego dziewięciu zarzutów, w tym porwania, rabunku na podstawie ustawy Hobbs Act, oszustwa komputerowego, porwania i grożenia ofiarom bronią.

Ze względu na szkody spowodowane przez Felixa, sąd może skazać go na siedem lat więzienia lub dożywocie. Wyrok na St. Felixa ma zostać ogłoszony 11 września.

Aresztowanie i skazanie St. Felixa miało miejsce w czasie, gdy globalne organy ścigania nasiliły działania mające na celu zwalczanie przestępczości kryptowalutowej.

Według Chainalysis, przestępczość kryptowalutowa spadła z 3,7 miliarda dolarów w 2022 roku do 1,7 miliarda dolarów w 2023 roku. Raport Chainalysis pokazuje, że liczba incydentów hakowania wzrosła z 2019 roku do 231 rok do roku.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *