• Wed. Jul 24th, 2024

MICROSOFT ZWALNIA 8% PRACOWNIKÓW W DZIALE GIER

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Feb 14, 2024
MICROSOFT ZWALNIA 8% PRACOWNIKÓW W DZIALE GIER

Świat wyczekuje powrotu byków na rynku kryptowalut, a sektor cyfrowy był świadkiem znaczących zwolnień, prowadzących do odejścia kluczowych członków zespołów. Niespodziewane zwolnienia w sektorze kryptowalut głównie dotknęły powiązane branże gier i Web3.

W niedawnym raporcie gigant technologiczny Microsoft dołączył do licznych firm planujących redukcję zatrudnienia w celu podtrzymania wzrostu.

Zwolnienia w Microsoft

Zespół Microsoft wyraził ubolewanie, że zwolnienia dotkną pracowników pracujących w jego dziale gier. Raport wskazał, że proponowane zwolnienia spowodują zwolnienie 1,900 pracowników pracujących nad projektami Activision Blizzard i Xbox.

Firma technologiczna przewiduje, że 8% jednostek Microsoftu zajmujących się grami opuści biuro w najbliższych dniach. Zwolnienia nastąpiły kilka dni po tym, jak całkowita wartość rynkowa firmy osiągnęła 3 biliony dolarów 24 stycznia.

Ekscytujący wzrost ceny akcji Microsoftu został określony jako historyczne wydarzenie po tym, jak kapitalizacja rynkowa przekroczyła próg 3 bilionów dolarów. Integracja nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, w branży technologicznej wystawiła Microsoft na ostrą konkurencję.

Zwiększona konkurencja w branży technologicznej stworzyła niestabilność zatrudnienia w USA. Oprócz wyzwań w utrzymaniu pracy, niezdrowa konkurencja zmusiła Microsoft do opóźnienia wprowadzenia niektórych swoich projektów.

Wpływ AI na rynek pracy

W wcześniejszym poście zespół Microsoft odwołał premierę nowej gry na Blizzard. Wkrótce po ogłoszeniu przez Microsoft planów porzucenia gry Blizzard, wysokiej rangi wykonawcy, w tym Mike Ybarra i jego kolega Allen Adham, ustąpili ze stanowisk.

Odejście Prezydenta Blizzarda i innych wykonawców wywołało spekulacje wśród entuzjastów gier. Na X, niektórzy gracze domagali się wiedzy o losie innych gier Blizzarda w trakcie rozwoju.

Inni użytkownicy X, prowadzeni przez Communication Workers of America (CWA), lamentowali, że w USA brakuje stabilności zatrudnienia. Oznacza to, że nawet pracując dla dynamicznej firmy, utrzymanie pracy jest niepewne.

Członek CWA zauważył, że zwolnienia w branży gier wideo stają się ostatnio normą. Argumentował, że pomimo osiągnięcia przez firmy gier wideo oczekiwanego etapu wzrostu, więcej pracowników opuszcza branżę gier.

W odpowiedzi na to firma technologiczna potwierdziła, że zwolnienia będą miały minimalny wpływ na gry oparte na Blizzard. Zespół Microsoft potwierdził, że pozostali pracownicy Blizzard zostaną zatrzymani w innych działach.

W kolejnym poście szef Xbox, Phil Spencer, ujawnił, że firma technologiczna zaoferuje zwolnionym pracownikom dodatkowe świadczenia zgodnie z prawem. Wykonawca wyraził żal, że gracze zespołu Xbox będą opuszczać biuro.

Jednakże Spencer wyjaśnił, że aby osiągnąć pożądane cele, Microsoft musi wykorzystać możliwości stymulujące wzrost biznesu. Wykonawca wspomniał, że Microsoft cicho zintegrował technologie sztucznej inteligencji (AI) w swoją funkcję gier.

Zwolnienia w branży gier

Spekulanci rynkowi potępili Microsoft za wprowadzenie gier inspirowanych AI. W 2023 roku zespół Microsoft wprowadził zestaw narzędzi do tworzenia gier zasilanych AI, aby zaoferować graczom imponujące doświadczenie.

Nowo wprowadzony zestaw narzędzi do tworzenia gier przyciągnął fale krytyki dotyczącej jakości. Inni twierdzili, że przyjęcie AI w inicjatywie Microsoftu doprowadzi do masowych zwolnień.

Po skontaktowaniu się z firmą technologiczną w celu uzyskania dalszych szczegółów na temat zwolnień, zespół Microsoft nie skomentował. Jednakże, od zeszłego roku, większość firm technologicznych wykazała rosnące zainteresowanie narzędziami generującymi AI, aby zwiększyć efektywność i poprawić wydajność. Adopcja AI zagraża rynkowi pracy, ponieważ liderzy branży prognozują, że narzędzia generujące AI zdominują miejsce pracy.

Niedawne zwolnienia w Microsoft odzwierciedlają zwolnienie pracowników w wiodących firmach zajmujących się grami. Na początku tego roku Riot Games zwolniło 530 pracowników. Inne firmy z branży gier, które w tym roku przystąpiły do redukcji zatrudnienia, obejmowały Twitch, Pixelberry Studios, Discord i inne. Zgodnie z najnowszym badaniem Kotaku, około 6,000 pracowników zostało zwolnionych w branży gier w 2024 roku.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *