• Wed. Jul 24th, 2024

K33 Research: Ethereum Przewyższy Bitcoina po Wprowadzeniu ETH ETF

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Jul 4, 2024
K33 Research: Ethereum Przewyższy Bitcoina po Wprowadzeniu ETH ETF

Analitycy z K33 Research przewidują, że napływy do spotowych ETF-ów ETH napędzą wzrost cen Ethereum, jednocześnie gdy Bitcoin zmierzy się z presją sprzedaży związaną ze spłatami wierzycieli Mt. Gox.

Analitycy przewidują, że spotowe fundusze ETF Ethereum będą katalizatorem, który pozwoli Ethereum pokonać Bitcoina w nadchodzących tygodniach po ich wprowadzeniu na rynek w USA.

Analityk K33 David Zimmerman ujawnił we wtorek, 2 lipca, że spodziewa się wprowadzenia ETF-ów do 8 lipca. Raport uznaje wprowadzenie ETF-ów ETH za kluczowy moment, który wywoła rajd cenowy Ethereum.

Ethereum Przewyższy Bitcoina Analityk K33 Vetle Lunde uważa, że obecny moment jest idealny, aby ETH przewyższył Bitcoina, który prawdopodobnie zmierzy się z presją sprzedaży, gdy wierzyciele otrzymają 8,5 miliarda dolarów od upadłej japońskiej giełdy Mt. Gox.

Analitycy z K33 Research zauważają, że słabsze wyniki ETH w porównaniu do Bitcoina utrzymują się od ponad roku. Bitcoin umocnił swoją pozycję lidera na rynku dzięki wiodącym wzrostom, napędzanym hype’em wokół zatwierdzenia spotowych ETF-ów BTC i wynikającym z tego napływom w wysokości 14 miliardów dolarów.

Lunde i Zimmerman przewidują, że ETH może powtórzyć natychmiastowy spadek, jaki Bitcoin doświadczył po wprowadzeniu ETF-ów. Podobnie jak w przypadku Bitcoina, napływy do ETF-ów wzmocnią rajd cenowy ETH.

Analitycy K33 Optymistycznie Nastawieni do Rajdu Cenowego ETH Lunde zauważył, że ETF-y są solidnym katalizatorem dla pozytywnego sentymentu na rynku ETH w miarę postępu lata. Analityk uważa, że napływy do ETF-ów przedłużą wzrost cen, co sprawia, że obecne ceny ETH/BTC są okazją dla cierpliwych traderów.

Lunde podkreślił optymistyczne prognozy dla ETH, przewidując, że netto napływy wyniosą 0,75% – 1% cyrkulującej podaży Ethereum pięć miesięcy po wprowadzeniu ETF-ów.

Analitycy z K33 Research zauważyli, że trend rynkowy uparcie różni się od ich optymistycznej pozycji. Zauważają, że futures na Ether nadal są handlowane ze zniżką w porównaniu do futures na Bitcoin.

Analitycy K33 zauważyli, że cena ETH w stosunku do Bitcoina jest słaba, wynosząc 1 ETH do 0,055 BTC. Dane TradingView pokazują, że wartość ETH względem BTC systematycznie spadała w przeszłości, osiągając roczne minimum 24 maja na poziomie 0,045.

Dane TradingView pokazują, że cena Ether szybko odwróciła się w stosunku do Bitcoina na wieść o nagłym ruchu Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w celu zatwierdzenia ETF-ów Ether. W związku z tym analitycy K33 przyznają, że są zaskoczeni przyspieszoną aprobatą formularza 194-bs dla ośmiu wnioskodawców ETF-ów spot ETH, co podniosło kurs ETH/BTC do obecnego 0,055 według danych TradingView.

Lunde i Zimmerman wskazali, że otwarte zainteresowanie futures na Ether wydaje się nieustępliwe. Trend ten wskazuje, że wielu traderów było mocno lewarowanych, aby obstawiać ruch cenowy ETH przed wprowadzeniem ETF-ów.

Kontynuacja Spadków ETH Tymczasem cena Ethereum pozostaje stłumiona, spadając o 6% w ciągu ostatnich dwóch tygodni, spadając o 2,5% w ciągu ostatnich 24 godzin do 3361,71 USD według danych CoinGecko.

Dodatkowo, dzienny wolumen obrotu wzrósł o 4,10% do 10,273 miliarda dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin. Sugeruje to wzrost aktywności na rynku ETH. Ethereum pozostaje 32,22% poniżej swojego szczytowego poziomu cenowego wynoszącego 4878 USD, osiągniętego w listopadzie 2021 roku, według danych CoinGecko.

Tokeny ETH mają dominującą obecność handlową na scentralizowanych giełdach kryptowalut. Najbardziej aktywną parą handlową ETH/USDT jest Pionex, z dziennym wolumenem 94,443 miliona dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin, chociaż Binance i Gate.io pozostają popularnymi opcjami.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *