• Wed. Jul 24th, 2024

Jack Dorsey przewiduje, że cena Bitcoina osiągnie milion dolarów do 2030 roku

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

May 14, 2024
Jack Dorsey przewiduje, że cena Bitcoina osiągnie milion dolarów do 2030 roku

Po ponownym ożywieniu byków na rynku kryptowalut, kluczowi gracze branżowi wydali prognozy dotyczące ruchów cen Bitcoina. Mimo że niektóre z tych prognoz okazały się przeciwne, współzałożyciel Twittera, Jack Dorsey, pozostaje optymistycznie nastawiony, przewidując, że cena Bitcoina będzie utrzymywała trajektorię wzrostową.

W wywiadzie dla Pirate Wires, Dorsey prognozował, że Bitcoin (BTC) osiągnie milion dolarów w przyszłej dekadzie. Wywiad skupiał się na przyszłości największego świata aktywa kryptograficznego pod względem dziennego wolumenu handlu, Bitcoina.

Jack Dorsey prognozuje wzrost ceny Bitcoina

Komentując przyszłość Bitcoina, Dorsey przewiduje, że do 2030 roku Bitcoin osiągnie poziom miliona dolarów. Wykonawca wierzy, że Bitcoin osiągnie poziom oporu miliona dolarów w nadchodzących latach.

Prognozy Dorsey’a odzwierciedlają optymistyczną perspektywę Cathie Woods na cenę BTC. 8 marca założycielka Ark Invest prognozowała, że Bitcoin osiągnie 1,5 miliona dolarów do 2030 roku.

Wykonawca przewidział, że zatwierdzenie przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) funduszy ETF na Bitcoin w trybie natychmiastowym napędzi byki krypto.

Odnosząc się do ostatnich wydarzeń w sektorze krypto, Dorsey opisał Bitcoina jako „fascynujący ekosystem i ruch”. Uznał wyjątkową pracę kluczowych graczy branżowych na rzecz poprawy ekosystemu Bitcoina.

Dorsey był również kluczowym uczestnikiem w sektorze Bitcoina, rozwijając produkty, które stymulują wzrost BTC. Obecnie Dorsey wprowadził na rynek unikalne portfele Bitcoin, chipy do wydobycia ASIC oraz inne platformy płatności zorientowane na blockchain, takie jak Block.

Korzyści z rynku byka krypto

W kwietniu platforma płatnicza Square pod kierownictwem Dorsey’a ujawniła plany przekształcenia pewnego procenta dziennych sprzedaży na Bitcoina. Oprócz wkładu w rozwój branży krypto, Dorsey aktywnie angażuje się w prowadzenie dużych platform mediów społecznościowych, takich jak Twitter.

Jednak w ostatnich dniach Dorsey ogłosił plany odejścia z Bluesky i skupienia się bardziej na rozwijaniu Nostr. Wyraził żal, że Bluesky nadal powtarza błędy popełnione przez Twittera, działając bardziej jako firma z VC i zarządem niż dążąc do większej decentralizacji.

Dyrektor twierdzi, że Nostr działa jako otwarty protokół, który adresuje niepowodzenia Twittera. Dorsey wyznał, że protokół nie wymaga zarządu do skutecznego prowadzenia Nostra.

Usunął swoje konto Bluesky i zobowiązał się do poprawy ekosystemu Nostr. Komentując to, dyrektor generalny Bluesky, Jay Graber, przyznał, że Dorsey nie zrozumiał działania firmy.

Dyrektor dodał, że Bluesky mocno zainwestowało w stanie się zdecentralizowanym protokołem. Graber stwierdził, że Bluesky skupia się bardziej na staniu się rynkiem algorytmów.

Znaczenie otwartych protokołów

Na X, główny programista Bluesky, Paul Frazee, argumentował, że firma potrzebuje rzeczywistego produktu i podejścia myślenia produktowego, aby stymulować wzrost. Dyrektor zauważył, że czysto protokołowe podejście Dorsey’a stoi w sprzeczności z podejściem Bluesky.

Początkowo, zanim Elon Musk nabył Twittera, zespół Bluesky stworzył protokół AT dla jego platformy mediów społecznościowych. Dyrektor lamentował, że protokół AT Bluesky nie zmaterializował się po przejęciu Twittera przez Muska.

Niepowodzenie protokołu AT Bluesky wywołało falę krytyki ze strony społeczności technologicznej. Dorsey doradzał zespołowi Bluesky, aby inwestować w uczynienie platformy mediów społecznościowych bardziej otwartą. Zachęcał Bluesky, aby uczynili swoją platformę otwartym protokołem, podobnie jak Nostr.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *