• Wed. Jul 24th, 2024

Dyrektorzy BlackRock ogłaszają adaptację Bitcoin ETF przez doradców finansowych i rozpoczynają proces

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Jun 21, 2024

Według wysokiego rangą dyrektora BlackRock, doradcy finansowi wykazują rosnące zainteresowanie funduszami giełdowymi (ETF) opartymi na bitcoinie, ponieważ kryptowaluta zbliża się do powszechnego użytku. Dyrektorzy BlackRock ostatnio zauważyli, że doradcy finansowi z ostrożnością przyjmują spot Bitcoin ETF.

Coraz więcej doradców finansowych szuka sposobów na włączenie aktywów cyfrowych do portfeli swoich klientów, ponieważ Bitcoin ugruntowuje swoją pozycję jako wartościowa i stabilna inwestycja. Samara Cohen, dyrektor ds. inwestycji ETF i inwestycji indeksowych w BlackRock, podczas rozmowy z Tanaya Macheel z CNBC wyraziła uznanie dla środków zapobiegawczych, jakie podjęli doradcy finansowi, co tłumaczy ich pozycję jako silnych menedżerów dla swoich klientów.

W słowach Cohen opisała klientów jako klasę ocen, która doświadczyła 90% spadku cen. Dodała również, że zadaniem firmy jest opracowanie działającego portfela, intensywna analiza ryzyka i inne niezbędne działania due diligence, które firma już rozpoczęła.

BlackRock i inni dyskutują o przyszłości spot Bitcoin, wspominają o Ethereum ETF Podczas oceny, czy Bitcoin ETF są odpowiednie dla ich klientów, doradcy finansowi biorą pod uwagę trzy kluczowe czynniki: stabilność rynku, ochronę inwestorów i klarowność regulacyjną. Główne firmy, takie jak BlackRock, weszły w debatę na temat Bitcoin ETF, wskazując, że tradycyjne kręgi finansowe zaczynają szerzej akceptować aktywa cyfrowe.

Niektórzy główni emitenci, którzy uzyskali zgodę na wydanie Bitcoin ETF, również zwrócili się o możliwość emisji Ethereum ETF. Ten rozwój wywołał zainteresowanie przeciętnego inwestora. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wyraziła obawy dotyczące rosnącego entuzjazmu wśród inwestorów, dlatego wzywa do ostrożności.

Jednak szef SEC, Gary Gensler, wielokrotnie podkreślał, że większość kryptowalut powinna być traktowana jako kontrakty inwestycyjne, zgodnie z przepisami federalnymi dotyczącymi papierów wartościowych. Ostatnia aktywność w branży wynika z wcześniejszego podejścia SEC, które skupiało się głównie na sekcji dotyczącej futures i towarów kryptowalut.

Wyższy personel BlackRock przemawia, IBIT wyjaśnia swoje stanowisko iShares Bitcoin Trust (IBIT), mówiąc o niedawno uruchomionych funduszach inwestycyjnych, stwierdził, że zawsze interesował się brokerami i funduszami hedgingowymi. Twierdzenie to znajduje odzwierciedlenie w ostatnich zgłoszeniach 13-F.

Tymczasem zarejestrowani doradcy inwestycyjni (RIA) przyspieszyli proces adopcji nowego produktu. W badaniu przeprowadzonym przez CNBC’s Advisor Council w celu odkrycia przyczyny strategicznego podejścia BlackRock pojawiły się pewne uzasadnione obawy, w tym niesławna zmienność ceny Bitcoina.

Stwierdzono, że ma on krótką historię, problemy z przestrzeganiem przepisów i powiązania z oszustwami kryptowalutowymi. Ta niedawna klasyfikacja dodała więcej złożoności do procesu zatwierdzania Ethereum ETF, które działają na zupełnie innym protokole sieciowym niż Bitcoin.

SEC zatwierdziła kilka ETF, które obecnie czekają na zgłoszenia S-1: końcowy wymóg rejestracyjny, który jest obecnie w fazie przeglądu na poziomie personelu. Nowy ETF zostanie notowany natychmiast po zatwierdzeniu zgłoszeń, dając rynkowi dostęp do Ethereum podobnie jak do spot Bitcoin ETF.

Cohen ostrzega przed potrzebą posiadania odpowiednich danych, CFO Coinbase przemawia Cohen, przemawiając na szczycie Coinbase State of Cryptocurrency w Nowym Jorku, również ostrzegła, że ​​obecnie firma potrzebuje odpowiednich danych i kompleksowej analizy ryzyka, aby określić właściwą rolę i alokację Bitcoina w portfelu inwestycyjnym klienta.

Twierdzi, że należy to zrobić z uwzględnieniem ilości płynności i tolerancji ryzyka. Cohen mówi, że z niecierpliwością czeka na szeroką adaptację, biorąc pod uwagę zaangażowanie doradców sumiennie wykonujących swoje zadania. Dyrektor finansowy Coinbase (CFO), Alesia Haas, w wywiadzie dla CNBC, stwierdziła, że ​​społeczność biznesowa powoli przyjmuje ostatni sentyment do Bitcoina.

To twierdzenie rezonowało podczas sesji konferencyjnej. T. Rowe Price, szef strategii aktywów cyfrowych, Blue Macellari, również uczestniczył, mówiąc o psychologicznej temperamentacji inwestorów i ich podejściu „testowania wód”. Blue ujawnił również, że ci inwestorzy powoli zaczynają czuć się komfortowo inwestując w Bitcoina.

Handel z botem handlowym AI, takim jak Quantum Income PRO, może przynieść świetne wyniki w świecie handlu kryptowalutami. Otrzymujesz zaawansowaną platformę handlową i narzędzia, które są bardzo pomocne w handlu.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *