• Wed. Jul 24th, 2024

CME Wprowadza Transakcje Spot Bitcoin: Raport

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

May 20, 2024
CME Wprowadza Transakcje Spot Bitcoin: Raport

CME Planuje Wprowadzenie Handlu Spot Bitcoin na Giełdzie Futures

W oficjalnym komunikacie Chicago Mercantile Exchange (CME) ujawniła plany uruchomienia handlu spot Bitcoin na swojej giełdzie futures. Najnowszy rozwój CME pokazuje jej zaangażowanie w dołączanie do innych twórców z Wall Street w celu uzyskania ekspozycji na aktywa kryptowalutowe.

Źródło zaznajomione z informacją potwierdziło, że CME prowadzi intensywne rozmowy z traderami zainteresowanymi inwestowaniem w aktywa kryptowalutowe.

CME Futures Exchange Planuje Wprowadzenie Handlu Spot Bitcoin

Według Financial Times, trzy osoby zaznajomione z sytuacją potwierdziły, że CME zamierza oferować aktywa kryptowalutowe na regulowanym rynku. Chociaż oferta kryptowalutowa CME nie została jeszcze zmaterializowana, Grupa Chicago planuje eksplorować nowe możliwości w branży kryptowalut.

Po zatwierdzeniu funduszy giełdowych Bitcoin (ETF), klienci instytucjonalni i detaliczni wykazali rosnące zainteresowanie tymi produktami. Dlatego CME spodziewa się, że uruchomienie handlu spot Bitcoin na swojej giełdzie futures pozwoli traderom generować zyski z handlu bazowego.

Wzrost Popularności Handlu Bazowego

Podejście do handlu bazowego stało się powszechną strategią stosowaną przez profesjonalnych traderów, aby osiągnąć znaczne zyski. Proces ten polega na pożyczaniu pieniędzy w celu nabycia aktywów bazowych i sprzedaży kontraktów futures w celu generowania zysków poprzez wykorzystanie różnicy między tymi dwoma aktywami.

CME przewiduje, że uruchomienie handlu spot Bitcoin na swojej giełdzie futures pozwoli rynkowi instrumentów pochodnych oferować graczom z Wall Street łatwy dostęp do aktywów kryptowalutowych.

Po ponownym wzroście zainteresowania Bitcoinem, ważne instytucje finansowe wykazały zainteresowanie aktywami kryptowalutowymi. Jeśli plany handlu spot Bitcoin przez CME zostaną zrealizowane, Grupa Chicago dołączy do autoryzowanych 11 spot Bitcoin ETF-ów w Stanach Zjednoczonych.

Rosnące Zainteresowanie ETF-ami Spot Bitcoin

W wywiadzie dla DL News, dyrektor inwestycyjny Zerocap, Jonathan de Wet, opisał ofertę ETF-ów spot Bitcoin przez CME jako monumentalny krok dla firmy.

Dyrektor stwierdził, że spot margining w Grupie Chicago oferuje tradycyjnym finansom (TradFi) świat możliwości. Przewidział, że nowa oferta CME zapewni inwestorom doskonały dostęp do produktów spot Bitcoin, co przyczyni się do promowania adopcji aktywów kryptowalutowych.

W poparciu dla uwag de Wet, dyrektor inwestycyjny Merkle Tree Capital, Ryan McMillin, argumentował, że fundusze hedgingowe i inni zarządzający aktywami woleliby nabywać ETF-y spot Bitcoin od CME niż od giełd kryptowalutowych takich jak Coinbase.

Dominacja CME w Handlu Spot Bitcoin

Raport CME pokazuje, że fundusze hedgingowe i profesjonalni traderzy są głównymi użytkownikami giełdy futures. Dyrektor przyznał, że większość firm inwestycyjnych i zarządzających majątkiem nawiązała silniejsze relacje z CME niż z Coinbase i innymi giełdami kryptowalutowymi.

Dyrektor przewiduje, że CME stanie się jednoznacznym miejscem dla inwestorów do angażowania się w transakcje spot margin. Plany CME dotyczące uruchomienia rynku spot pojawiły się w momencie, gdy jej główny rywal, globalny rynek CBOE, ujawnił plany rezygnacji z handlu na rynku spot z powodu braku kompleksowych ram regulacyjnych dla aktywów cyfrowych w Stanach Zjednoczonych.

Rynek Spot CBOE Digital twierdził, że traci pieniądze z powodu braku jasności regulacyjnej w USA. Aby pozostać rentownym, CBOE planuje przekierować środki na obiecujące przedsięwzięcia i zawiesić działalność swojego rynku Spot Digital do trzeciego kwartału 2024 roku.

ETF-y spot Bitcoin plasują się wśród najbardziej udanych projektów kryptowalutowych, z wpływami przekraczającymi 12,15 miliarda dolarów od początku tego roku. ETF-y Bitcoin przyczyniły się znacznie do głównego nurtu adopcji aktywów cyfrowych i napędziły większość aktywów kryptowalutowych do osiągnięcia byczego momentum.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *