• Sat. Jul 20th, 2024

Chainalysis otwiera siedzibę w Dubaju, aby promować adopcję krypto

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

May 16, 2024
Chainalysis otwiera siedzibę w Dubaju, aby promować adopcję krypto

W środę, 8 maja, renomowana firma analityczna blockchain, Chainalysis, oficjalnie uruchomiła regionalną siedzibę w Dubaju. Nowo otwarte biuro pokazuje zaangażowanie Chainalysis w budowanie silnego środowiska regulacyjnego dla aktywów kryptograficznych na Bliskim Wschodzie.

Zespół Chainalysis planuje współpracować z lokalnym rządem i sektorem finansowym, aby przywrócić integralność branży finansowej. Biuro w Dubaju będzie nadzorować operacje Chainalysis w południowej Europie, Afryce, Azji Centralnej oraz na Bliskim Wschodzie.

Chainalysis otwiera biuro w Dubaju

Zespół Chainalysis wszedł na dynamiczny rynek Dubaju w 2021 roku, dążąc do dostarczania innowacyjnych rozwiązań, które wspierają rozwój sektora cyfrowego. Od tego czasu Chainalysis aktywnie współpracuje z lokalnymi władzami w celu śledzenia przepływu nielegalnych środków.

Zespół Chainalysis współpracował z globalnymi organami ścigania, aby rozbić notoryczne grupy przestępcze, w tym hakerów z Północnej Korei, grupę Lazarus.

Firma analityczna blockchain wykorzystuje dane on-chain do monitorowania i identyfikowania podejrzanych działań w branży krypto. W swoich dążeniach, Chainalysis prowadziła władze Dubaju do wdrażania najlepszych praktyk, które wprowadzają innowacje w sektorze cyfrowym.

Aby promować odpowiedzialne korzystanie z aktywów krypto, zespół Chainalysis nawiązał strategiczne partnerstwa z kilkoma agencjami rządowymi, w tym z Ministerstwem Sztucznej Inteligencji, Gospodarki Cyfrowej i Zdalnej Pracy oraz z Emirates NBD.

Współpraca z agencjami rządowymi ma na celu oferowanie urzędnikom możliwości doskonalenia umiejętności i aktualizacji wiedzy na temat najnowszych trendów. Partnerstwo z dynamiczną firmą analityczną ma na celu wyposażenie pracowników w podstawowe umiejętności z zakresu blockchain i krypto.

Przydatność rynku Dubaju

Oświadczenie dyrektora generalnego, Michaela Gronagera, ujawniło, że firma forensyczna blockchain zainwestowała w promowanie wzrostu sektora krypto. Dyrektor przyznał, że potencjał kryptowalut zależy od ich zdolności do transferu wartości.

Gronager zauważył, że transakcje krypto ostatnio wzrosły. Ponieważ Zjednoczone Emiraty Arabskie dążą do zostania wiodącym centrum krypto w krajach arabskich, Chainalysis będzie wspierać wysokie zastosowanie aktywów cyfrowych w regionie.

Biorąc pod uwagę przydatność Bliskiego Wschodu, Chainalysis planuje wspierać rozwój nowych technologii w Indiach, Afryce i Azji Centralnej. Z utworzeniem siedziby w Dubaju, zespół Chainalysis zatrudni nowe talenty w tradycyjnych finansach (TradFi), Web3 i zgodności regulacyjnej.

Nowi pracownicy dołączą do zespołu Chainalysis w Dubaju. Z kolei wiceprezes Chainalysis regionu EMEA, Nicola Buonanno, stwierdził, że rynek krypto w ZEA znajduje się w punkcie zwrotnym do rozkwitu. Zauważył, że transakcje na dużą skalę stanowią największy procent aktywności krypto.

Firmy krypto dążące do ekspansji na Dubaj

Przy ekscytującym wzroście sektora krypto, pan Buonanno zauważył, że oferty produktowe Chainalysis, w tym zgodność, inteligencja rynkowa i rozwiązania danych, są ważne dla rozwoju branży.

Uruchomienie siedziby w Dubaju świadczy o zaangażowaniu Chainalysis w oferowanie szerokiej gamy produktów w zakresie technologii i usług wsparcia. Oczekuje, że nowe biuro pomoże lokalnym firmom w wykorzystaniu nowych możliwości w sektorze cyfrowym.

Siedziba w Dubaju została uruchomiona w momencie, gdy firmy krypto wykazały zainteresowanie ekspansją na region Bliskiego Wschodu. Uważa się, że Dubaj ma łatwiejszy dostęp do globalnych rynków i korzystniejszy reżim podatkowy niż inne jurysdykcje.

Mimo rygorystycznych przepisów dotyczących krypto, korzyści z założenia firmy w Dubaju przeważają nad wadami. Aby zapewnić odpowiedzialne korzystanie z krypto i technologii blockchain, władze Dubaju uruchomiły nową agencję regulacyjną wirtualnych aktywów (VARA).

VARA będzie ustanawiać zasady dotyczące aktywów cyfrowych, aby promować ochronę konsumentów i utrzymać integralność rynku. Regulatorzy Dubaju zapewnią, że lokalne przedsiębiorstwa ściśle przestrzegają zasad przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i standardów poznania klienta (KYC), aby zmniejszyć ryzyko związane z aktywami cyfrowymi.

Pomimo tego, Dubaj posiada gospodarkę o wysokim dochodzie, dostępną dla różnorodnych usług finansowych i dużą populację ekspatów. Przydatność Dubaju inspiruje wiodące firmy krypto do ubiegania się o licencję VARA w celu rozszerzenia swojej obecności rynkowej w regionie.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *