• Wed. Jul 24th, 2024

Bitcoinowy inwestor zamierza zdobyć Mount Everest, aby zwiększyć świadomość

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Mar 21, 2024
Bitcoinowy inwestor zamierza zdobyć Mount Everest, aby zwiększyć świadomość

W środę młody entuzjasta kryptowalut ujawnił plany podjęcia ekscytującej podróży zdobycia Mount Everest, aby zasadzić pomarańczową flagę z symbolem Bitcoina. 23-letni Bitcoiner, Dadvan Yousuf, wejdzie na najwyższą górę świata, aby zwiększyć świadomość na temat edukacji finansowej.

Na platformie X Yousuf potwierdził, że zamierza zdobyć górę między kwietniem a majem. Głównym celem wyprawy Yousufa na Mount Everest jest podniesienie świadomości na temat edukacji finansowej w krajach rozwijających się.

Bitcoinowcy dążą do zwiększenia świadomości na temat edukacji finansowej

W swoim tweecie Yousuf przyznał, że zainwestował 340 dolarów w Bitcoina w 2011 roku. Od tego czasu Yousuf obserwował pożądany wzrost swojej inwestycji w kryptowaluty. Zwroty generowane z inwestycji w krypto skłoniły Yousufa do poszukiwania innych rentownych aktywów cyfrowych, w tym tokenów niezamiennych (NFT) i Ethera.

Obywatel Iraku przyznał, że jego inwestycja w krypto wygenerowała 300 milionów dolarów w styczniu 2022 roku. Zyski uzyskane z tych przedsięwzięć zachęciły Yousufa do rozszerzenia swojego biznesu do Dubaju. Przez lata wyprawa na Everest okazała się katastrofą.

Pomimo wyzwań, z którymi zmierzą się wspinacze na Mount Everest, Ekspedycja Eco Everest oferuje zainteresowanym osobom możliwość dotarcia na szczyt. Na początku 2023 roku około 18 osób straciło życie próbując osiągnąć szczyt.

Inwestorzy w krypto planują zdobycie Mt Everest

Przeważnie wspinacze są dotknięci surowym klimatem podczas wspinaczki na górę. W niedawnym raporcie ekolodzy wyrazili obawy związane ze wzrostem poziomu zanieczyszczenia na Evereście.

Zauważyli, że wspinacze nieostrożnie pozbywają się butli z tlenem, jedzenia i śmieci podczas wspinaczki na szczyt góry. Ekolodzy lamentowali, że wzrost zanieczyszczenia niszczy piękno szczytu Everestu, który wznosi się ponad 8000 metrów.

W swojej podróży na szczyt Mount Everest Yousuf zobowiązał się do wspierania wysiłków ekologów w celu usunięcia wszelkich śmieci. Zapewnił społeczność krypto, że nie znajdzie na górze żadnych śladów plastikowych pojemników.

Korzyści płynące z Bitcoina

Entuzjasta Bitcoina argumentował, że zachowanie piękna Everestu jest dla niego istotne. Antycypuje, że zostawi tylko ślady stóp wspinając się na 8849 metrów.

Oprócz wsparcia dla ochrony Everestu, Yousuf zasadzi na górze flagę Bitcoina. Argumentował, że odkąd zainwestował w krypto, Bitcoin odmienił jego życie.

Młody inwestor przewiduje, że BTC wkrótce osiągnie swoje historyczne maksimum. Co interesujące, jeśli wyprawa Yousufa na Everest się zmaterializuje, dołączy on do innych wspinaczy starających się promować kryptowaluty na szczytach gór.

W 2023 roku inwestorzy w krypto ujawnili plany zasadzenia portfela Ledger na szczycie Everestu. W tym feralnym dniu jeden z szerpów prowadzących grupę wspinaczy stracił życie.

Niedługo po tym incydencie znany działacz na rzecz Bitcoin lighting ujawnił plany wspinaczki na Mount Kilimanjaro w Tanzanii. Podróż na szczyt Mount Kilimanjaro została sfinansowana za pomocą darowizn w Bitcoinie i Nostr.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *