• Wed. Jul 24th, 2024

Argentyna Uczy się od Salwadoru na temat Sukcesu Bitcoina

Mariusz Krol

ByMariusz Krol

Jun 14, 2024
Argentyna Uczy się od Salwadoru na temat Sukcesu Bitcoina

Kraj Ameryki Łacińskiej zamierza czerpać z doświadczeń Salwadoru w programie Bitcoina. Projekt zauważył, że adopcja Bitcoina i inne działania kryptowalutowe przyniosły pozytywne rezultaty.

Współpraca Argentyny i Salwadoru w celu Zwiększenia Adopcji Bitcoina

Rząd Argentyny współpracuje z Salwadorem w ramach działań mających na celu zwiększenie adopcji Bitcoina oraz wspieranie rozwoju rodzimego sektora kryptowalut. Argentyński regulator papierów wartościowych, znany jako National Securities Commission (CNV), zorganizował spotkanie z National Commission of Digital Assets (CNAD) w celu omówienia adopcji Bitcoina i reform regulacyjnych w obu krajach, zgodnie z oficjalnym powiadomieniem.

Argentyna Uczy się od Salwadoru

Oficjalne ogłoszenie wydane przez CNV wskazało, że po spotkaniu zorganizowanym 23 maja przez prezydenta Roberta Silvę, wiceprezes CNV Patricia Boedo oraz prezes CNAD Juan Carlos Reyes omówili doświadczenia Salwadoru jako pierwszego kraju, który przyjął Bitcoin jako prawny środek płatniczy.

Przedstawiciele obu krajów wymienili się lokalnymi koncepcjami i podejściami oraz omówili praktyczne zastosowanie Bitcoina w globalnej ekonomii, skupiając się na adopcji Bitcoina w Salwadorze.

Prezydent CNV Silva zauważył również, że Salwador nie tylko umocnił swoją pozycję jako lider w sektorze Bitcoina, ale także nadal robi postępy na globalnym rynku Bitcoina.

Dyskusje na Temat Adopcji Bitcoina

Mówiąc o adopcji Bitcoina jako prawnego środka płatniczego na poziomie federalnym, CNAD podzielił się spostrzeżeniami z mediami na temat aktywów cyfrowych w Salwadorze. Silva stwierdził, że agencja regulacyjna zamierza konsolidować współpracę z Republiką Salwadoru i w związku z tym pracuje nad możliwością współpracy i zawarcia nowych umów z współczesnymi agencjami regulacyjnymi.

Wiceprezes CNV, Patricia Boedo, która odwiedziła Salwador, aby wziąć udział w spotkaniu dotyczącym rozwoju rynku w marcu, podkreśliła znaczenie roli odgrywanej przez ekspertów z Salwadoru w lokalnym sektorze kryptowalut.

Tymczasem przedstawiciel Salwadoru, Juan Carlos Reyes, zauważył, że Argentyna jest na dobrej drodze, aby stać się pionierem technologii. Dodał, że National Securities Commission współpracuje z branżą i pracuje nad zwiększeniem efektywności sektora.

Przepisy dotyczące Rynku Kryptowalut w Argentynie

Wiadomości o współpracy Argentyny i Salwadoru zbiegają się z czasem, gdy agencje regulacyjne przygotowują się do lokalnego rynku kryptowalut i wprowadzają wymagania rejestracyjne dla firm kryptowalutowych w kwietniu. Kraj podejmuje różne kroki, aby stać się bardziej przyjaznym dla Bitcoina, pod skrzydłami polityka pro-Bitcoin, Javiera Milei, wybranego na prezydenta w 2023 roku.

Komisja Europejska Przygotowuje się do Integracji Blockchain i AI

Inny raport ujawnił, że zdecentralizowane sieci AI są kolejną fazą rozwoju w sektorze blockchain. Artykuł zauważył, że technologia ta integruje się z sieciami blockchain, poprawiając inteligentne kontrakty i nowo powstające protokoły DeFi, stając się najnowszymi trendami w branży.

Zalecenia EUBOF

Te zalecenia zostały wydane przez Europejskie Obserwatorium i Forum Blockchain (EUBOF). Ta organizacja jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu monitorowanie rozwoju technologii blockchain w całej Europie i publikowanie raportu końcowego 24 maja.

Raport wskazał, że blockchain ma duży potencjał w połączeniu z najnowszymi rozwiązaniami AI, jako sposób na wprowadzenie najnowszych innowacji fintech.

Zabezpieczenie Danych i Promowanie Rozwoju

Według szczegółów, wrażliwe dane z AI są przechowywane w bezpieczny sposób na sieciach blockchain, zgodnie z raportem EUBOF. Raport zauważył, że analiza skupiała się na sektorach zdrowia i finansów oraz dąży do zapewnienia bezpieczeństwa danych. Raport przewiduje, że połączenie technologii blockchain i AI zmniejszy ryzyko monopolizacji danych i promuje rozwój sektora AI.

Podejmowanie świadomych decyzji w świecie handlu kryptowalutami jest bardzo ważne. Możesz podejmować świadome decyzje i opracowywać skuteczne strategie przy pomocy platform handlowych online, takich jak Corporate Brokers Limited.

Mariusz Krol

Mariusz Krol

Mariusz Król to ceniony pisarz w dziedzinie kryptowalut, znany z przystępnych analiz i artykułów. Swoją wiedzą dzieli się zarówno w tekstach, jak i podczas konferencji branżowych, pomagając czytelnikom zrozumieć świat cyfrowych walut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *